Избор на първа спинингова въдица

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от Bigmarlin »

Изображение
Тук казаха,че след Нова година ще имат доставка-ама каква ?
Vid: Има некъв магазин в Младост де ги имат в наличност почти все размери
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от milenminds »

Колега много често сайтовете не се ъпдейтват правилно. Най-добре звънни на http://shop.fishing-tackle.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; и попитай за наличности. Аз бих те препоръчал Ганчо с акция 3-12 или 4-16. Със сигурност няма да съжаляваш ако вземеш този прът.
Ако все пак не намериш Ганчо с акцията , която търсиш разгледай предложения на Pezon & Michel и Гарболино.
Както каза колегата по-горе пръчка по-дълга от 210-215 см не ти трябва.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от Bigmarlin »

Ако твърдо си се спрял на Ганчото на 2.13 7-25 ,може да пробваш и с Еконта,от тук http://bigfish.ro/produse-rapitor/lanse ... fast-11240

Но така като гледам май ще трябва да си вземеш два с различни тестове
garantex
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 9:04 pm
Обратна връзка:

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от garantex »

Колеги, разбирам, че акцията, която съм избрал е малко голяма, но искам нещо здраво, което ще става и за по-големи риби. Спрял съм се на 7-25, fishing tackle не ми вдигат, но щом се очаква доставка след Нова година явно ще си поръчам Ocuma Black Rock с акция 5-25, поне я имат наличност в voblershop. :(
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от Bigmarlin »

Може да пробваш да я вземеш с опция преглед и ако нещо не та изкефи по нея да я върнеш
Макар че,гледам колегите са доволни от нея и дърпат доста рибки :wink:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... start=2535
Макар,че тази е 1.98 с тест 3-18 :wink: С нея гаранте ще може да вадиш "големи" риби 4-5 кг
Прецени си с какви примамки ще ги търсиш тези големи риби
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от Павел Иванов »

milenminds написа:... Най-добре звънни на http://shop.fishing-tackle.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; и попитай за наличности...
Друг вариант е да пише едно ЛС на собственика на сайта - http://www.nariba.com/forum/memberlist. ... le&u=24813" onclick="window.open(this.href);return false; , съфорумник и голям пич и да си го пита :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от gergi762 »

Bigmarlin написа:Може да пробваш да я вземеш с опция преглед и ако нещо не та изкефи по нея да я върнеш
Макар че,гледам колегите са доволни от нея и дърпат доста рибки :wink:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... start=2535
Макар,че тази е 1.98 с тест 3-18 :wink: С нея гаранте ще може да вадиш "големи" риби 4-5 кг
Прецени си с какви примамки ще ги търсиш тези големи риби
Марлинов,гледам показал си мойте такъми.Към колегата който търси въдица,okumata e чудесна пръчка с добър потенциал за справяне с примамки в посочения диапазон и риби 4-5 кг.
Остави само стъпки
garantex
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 9:04 pm
Обратна връзка:

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от garantex »

Благодаря на колегата @gergi762, че е видял темата и e дал мнение за Okuma-та! Както написах в общата тема утре ще звънна на магазина от Младост да питам дали имат в наличност Ганчото с акцията, която съм избрал и ако я нямат ще си поръчам от voblershop Okuma-та. :)
stenli1104
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2014 12:13 pm

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от stenli1104 »

Колеги някои ползвал ли е siweida practical 2.7 spin 10 .35 akciq.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от Vid »

Bigmarlin написа:
Vid: Има некъв магазин в Младост де ги имат в наличност почти все размери
Това не помня да съм го цитирал във форума и отде го изкопахте?
Магазина е в Младост и предлага Ганчото- адреса е Младост 1, до спирката на блок 43. Таме може да видите на живо Ганчите и аваруните... Никога не съм посещавал магазина, просто моя приятел Гендо (JettroniX) ми пазарува пръчки или примамки от таме...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от Bigmarlin »

От темата спининг въдици на достъпна цена Важното е момчето да вземе нещо ,което наистина ще му върши работа
garantex
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 9:04 pm
Обратна връзка:

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от garantex »

След дълги размисли и сравнявания на въдици, вече имам Gad Fair 5-25г, 2.28см. Въдичката е просто страхотна, сложих и макарата ми Ryobi Ecusiama 2000 само да проверя как е балансът. Качвам и снимки, за да видите, няма да е това влакно, просто свалих макарата от болонезата да проверя как ще си паснат. Останах малко разочарован от твърдостта на въдицата, едвам успявам да я разклатя, върхът е като, че ли се е вкаменил. Не очаквах, че въдица с такава акция ще е толкова твърда. Нищо общо с 5 метровата ми болонеза, която е с акция 10-30 и върхът играе като жив. Но надявам се да хвана много рибки с нея, а и забравих да кажа, че я поръчах през онлайн магазин (благодаря и на техния екип). Не намерих Gad Gancho-то с акция 7-25, но мисля, че ще остана доволен и с Gad Fair. Благодаря на всички, които се включиха в темата и весело изкарване на предстоящите празници!
Ето снимките: Изображение

Изображение
Последно промяна от garantex на Сря Дек 23, 2015 2:20 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от Bigmarlin »

Честито за такъма и много емоции в спининговият риболов :wink: Уил би,уил би..... :D
stenli1104
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2014 12:13 pm

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от stenli1104 »

Колеги искам да питам някои има лиинформация за спининг siweida practical 2.70 10-35 акция.новобранец цъм в спининга.60лв дадох за нея ,взех я за щука бял и кустур .благодаря предварително.
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Избор на първа спинингова въдица

Мнение от radogagov »

stenli1104 написа:Колеги искам да питам някои има лиинформация за спининг siweida practical 2.70 10-35 акция.новобранец цъм в спининга.60лв дадох за нея ,взех я за щука бял и кустур .благодаря предварително.
Обикновено информацията се събира преди закупуването на дадена стока. Сега вече си мисля, че е малко късно. Може би има колеги, които ловят с такава пръчка, дано се включат и ти отговорят.
garantex написа:След дълги размисли и сравнявания на въдици, вече имам Gad Fair 5-25г, 2.28см. Въдичката е просто страхотна, сложих и макарата ми Ryobi Ecusiama 2000 само да проверя как е балансът. Качвам и снимки, за да видите, няма да е това влакно, просто свалих макарата от болонезата да проверя как ще си паснат. Останах малко разочарован от твърдостта на въдицата, едвам успявам да я разклатя, върхът е като, че ли се е вкаменил. Не очаквах, че въдица с такава акция ще е толкова твърда. Нищо общо с 5 метровата ми болонеза, която е с акция 10-30 и върхът играе като жив. Но надявам се да хвана много рибки с нея, а и забравих да кажа, че я поръчах през онлайн магазин (благодаря и на техния екип). Не намерих Gad Gancho-то с акция 7-25, но мисля, че ще остана доволен и с Gad Fair. Благодаря на всички, които се включиха в темата и весело изкарване на предстоящите празници!
Честита пръчка. Ако все още си решил да ловиш с нея пъстърви и кефали, по-добре се откажи, за да не се разочароваш от спининга:
1. Ще имаш лош кастинг с леки примамки.
2. Няма да имаш добра чувствителност, за да знаеш, какво се случва в другия край на линията.
3. Ще имаш доста изтървани риби поради факта, че ще им късаш устите. Освен, ако не ловиш някъде трофейни риби от кило нагоре.
Ползвай си пръчката със здраве, но я остави за щукарка и няма да останеш разочарован :)
Изображение Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”