СЪВЕТ ЗА МАКАРА ДО 80 ЛЕВА

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: СЪВЕТ ЗА МАКАРА ДО 80 ЛЕВА

Мнение от begleca_sv »

редовно ходя по реките и практикувам доста видове риболов плувка дъно на тежко фидер спининг междодругото тая година на мартен на състезанието отървах най голямата щука която ми удари на спинери които правя лично :drinkers:
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Monovbg
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пон Окт 20, 2014 6:20 pm

Re: СЪВЕТ ЗА МАКАРА ДО 80 ЛЕВА

Мнение от Monovbg »

rosen rons написа:Привет,колеги.Моето мнение за Catking Ace 20 е по-скоро негативно, с нея имам 19 излета за 4 месеца,предимно на плувка.Хода и реденето на влакното са много добри,но имам доста голям луфт в задвижващия лост.Още на 3-тия излет се разви гайката,фиксираща ротора.Вчера за четвърти път кордата се пъхна между водещата ролка и бигела.А разлика в диаметъра на триещите повърхности за аванса на двете шпули досега не съм виждал-на резервната шпула е почти двойно по-малък.Самия аванс не е прецизен.Предишната ми макара бе Tubertini Sirio 2000, и като изключим получените луфтове в задвижването и отслабналата пружина на бигела, не съм имал други проблеми за 9 и половина години доста сериозна употреба.
Напълно възможно, колега. Аз споделих положителните си впечатления на базата на това, което съм видял до момента, но наистина не съм тормозил макарата на Дунав (тя не е и предназначена за това според мен) и нямам проблеми (за сега).
Ако забележа някои от дефектите, които има при теб, ще ги споделя, за да може да не се минават и останалите, но за сега нямам никакви негативни впечатления от Ace 20.
Изглежда, твърдението, че животът на една макара много зависи от нейното стопанисване, е напълно адекватно.
Аватар
elbosi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 6:49 pm

Re: СЪВЕТ ЗА МАКАРА ДО 80 ЛЕВА

Мнение от elbosi »

Не знам с какво помогнахме на колегата който си търси макара като задълбахме на този модел,но да си дам и аз мнението.Имам най малката-2000 повече от година.Ловя на Янтра с нея и съм я сложил на пръчка 2 до 8 грама акция.Представя се повече от перфектно.Най голямата ми извадена риба е распер 2,700 и се притеснявах повече за пръчката,отколкото за макарата.За сега нямам никакви забележки-не прави бради,навива перфектно,няма /все още /луфтове.Имайте впредвид,че това са над 60 излета по 6-7 часа всеки.Поръчвана е директно от магазина на производителя.Всъщност,може би там е тънкажа,защото съм заинтересован от модела и съм разглеждал тези,които се продават у нас.Повярвайте ми,качеството е съвсем различно и си мисля,че когато нашите търговци поръчват нещо и търсят цена,получават точно толкова за колкото са платили.
С две думи,за мен съм си доволен от макарето.За тази цена-няма повече какво да се иска.
Хайде със здраве
Не си мисли,че ония работи висят по дърветата и само трябва да протегнеш врат и да ги лапнеш.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”