Китайски ултралайт примамки

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Китайски ултралайт примамки

Мнение от m65 »

Привет колеги. Днес пристигнаха малко китайски примамки, на които миналият сезон имах добра слука.
Тези примамки бяха над 80% от арсеналът който използвах за риболов на кефал. Държа да подчертая, че това не са китайски примамки от по един-два лева. По надолу ще дам линкове да се ориентирате за цените. Имаше не малко случаи в които тези примамки ловяха кафал по добре от колкото марковите, онези от 15-25 лева. Поради тази причина тази година ще заложа основно на тях. Не се налага да се подменят халкичките, и тройките които са доста остри и най-важното здрави.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображение


като прибавим малко блесни на Moska, които познат ми донесе от Италия

Изображение


малко блесни на Mapso и Mepps, няколко Goldy и Salmo Lil'Bug, и смятам че съм готов за ултралайт спининг риболов на кефал.

Изображение


Ето и линкове от където съм купувал китайските воблери и клатушки:
http://www.aliexpress.com/item/Trulinoy ... d7e12e648b
http://www.aliexpress.com/item/YAPADA-S ... 88049.html
http://www.aliexpress.com/item/YAPADA-S ... 39139.html
http://www.aliexpress.com/item/Bears-Fi ... 78643.html
http://www.aliexpress.com/item/Trulinoy ... 17471.html
Последно промяна от m65 на Чет Мар 10, 2016 5:38 pm, променено общо 1 път.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от empar »

:prayer: :prayer: :prayer: Много благодаря за информацията!!! Все се колебаех да се впусна в проби на китайски воблери от алиекспрес. Трулиноя по принцип си е сериозна марка. Имам приятели, които използват морските им воблери със завиден успех. Още веднъж благодаря много!!! :drinkers:

пп. Махаш ли сплит-ринговете, за които е предвидено да се закачат примамките към линията? Мен лично доста ме дразнят и в повечето случай ги махам.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
olegdimitrov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 5:55 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от olegdimitrov »

И моя интерес е голям към тези примамки, ако може да кажеш нещо повече за играта им ,как газят абе всичко е две думи :)
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от m65 »

empar написа:
пп. Махаш ли сплит-ринговете, за които е предвидено да се закачат примамките към линията? Мен лично доста ме дразнят и в повечето случай ги махам.
Не ги махам, по простата причина, че можеш както да ги ползваш така и да не ги ползваш. Имам усешането, че ако използвам въпросният ринг играта на воблера става някак си по свободна.
olegdimitrov написа:И моя интерес е голям към тези примамки, ако може да кажеш нещо повече за играта им ,как газят абе всичко е две думи :)
Ами играта им е отчетлива, като воденето трябва да е по бавно, особено в по бързите води. Сравнително по бързото водене е предпоставка воблера да тръгне наляво или на дясно, като е възможно да излезе и на повърхността. Могат да се водят както срещу течението, така и по течението, или напреки на течението. Самите воблери са потъващи, но не толкова бързо. Постига се добър кастиг с тях, имат в себе си система от утежнение, която спомага за това, както и издава тракащо - дразнещ звук при воденето, което пък е предпоставка за дразненето на кефалът. По всяка вероятност стават за улов и на пъстърва, или други хищни риби, но аз не съм имал слука на други, с изключение на едно сомче, което не можах да извадя, понеже се беше закачило само на самият край на устата си, на някаква нищожна част. Газенето е приблизително такова каквото е описано в сайта.
Иначе са изключително здрави воблери. Не веднъж ми се е случвало да ги метна на отсрещният бряг върху камък, като те просто отскачат. До сега не съм имал счупен воблер, при такова съприкосновение с камък.
Кукичките както при воблерите така и при клатушките са много добри, за разлика от някои по скъпи воблери.

П.П. Пропуснах да споделя, че клатушките са по-дебелички (ако мога така да се изразя) като материал, което спомага да се водят и в по дълбокото.
Като цяло изработката както на воблерите, така и на клаушките е на много високо ниво. Аз за сега кусури не съм им намерил, с изключение на това, че на тия по тумбестите воблери от време на време им се заплитат тройките.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от karaburov »

м65 ,
разкажи за yapadi-те малко,какви риби,при какви условия и ръждясват ли най вече?
Благодаря предваарително!
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от m65 »

karaburov написа:м65 ,
разкажи за yapadi-те малко,какви риби,при какви условия и ръждясват ли най вече?
Благодаря предваарително!
Ами за по вече от една година от както ги ползвам нищо по тях не е ръждясало. Съхранявам си изкуствените примамки в кутийки, в които поставям суров ориз, който сам по себе си е изключително голям абсорбатор на влага.

Изображение


Основно заподозрените риби при мен са кефал, два пъти имах слука и на разперчета по р.Янтра. Като се има в предвид че в участъка в който най-често посещавам реката расперът е малоброен може да се предположи че ще е успешна примамка и за този вид риба.
Аз най-често водя клатушките като замятам към отсрещният бряг, и започвам сравнително бавно да прибирам стръвта, като от време на време спирам, да дам възможност на клатушката да пропадне. Като цяло това е така нареченият ветрилообразен начин на водене. Общо взето нищо особенно.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от karaburov »

Мерси за бързия отговор!
Тва с ориза ме уби бе човек, :lol: :lol: :lol: :lol: не мисля да го пробвам,ма верно се посмях много :lol:
Поздрави!
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от reelbigfish »

достатъчно е като се прибереш да оставиш кутията отворена за 10-15 мин ... с този дунапрен и ориз ако действително има достатъчно влага в кутията нищо чудно на лятос да имаш реколта :)
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от nikolas3 »

Микроклатуните на Япада ги ползвам от доста време. Работят и на пъстърви.
А на море работя с по-големите им братя- разни шарени 20-30 грамови железа. И те работят и си ловят доволно. Но си ръждясват и то много. Не са типично морски примамки.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от Fishing_Fan »

Здравейте,щом стана дума за китайски ултралайт примамки ,нека и аз да споделя моите впечатления от силиконовите им примамки ,
ей тези
http://www.aliexpress.com/item/10Pcs-80 ... 69772.html
и
http://www.aliexpress.com/item/Pesca-Ar ... 22903.html ,особено белия шад лови страшно много костур,другите не съм изпробвал още
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от m65 »

reelbigfish написа:достатъчно е като се прибереш да оставиш кутията отворена за 10-15 мин ... с този дунапрен и ориз ако действително има достатъчно влага в кутията нищо чудно на лятос да имаш реколта :)
Ами така си съхранявам примамките от над пет петилетки, корозия няма. Никога след риболов не мие минавало през ума да проветрявам :) примамките си, защото оризът елиминира тази възможност.
Иначе за покълването на оризът ще е нужно не достатъчно влага а достатъчно вода :)
karaburov написа:Мерси за бързия отговор!
Тва с ориза ме уби бе човек, :lol: :lol: :lol: :lol: не мисля да го пробвам,ма верно се посмях много :lol:
Поздрави!
В солницата, в къщи, винаги поставям по няколко зрънца ориз. И за всичките тия години, откакто правя това, солта в солницата никога не е била влажна. Така че ако не искаш да пробваш с ориза и примамките пробвай със солта и ориза :) , така и така не губиш нищо, понеже оризът не може да премине през отворите на солницата, откъдето преминава солта, той винаги си остава вътре.

В YouTube има клипчета за това как изпуснати във водата мобилни телефони, след поставяне в съд с ориз, след престояване така няколко денонощия в последствие работят безпроблемно.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
S_Dakov
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 4:26 pm

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от S_Dakov »

Това с ориза и солта ще го пробвам на всяка цена.
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от reelbigfish »

Почти съм сигурен, че на всеки различен номер блесна се полагат точно определен брой оризови зърна, които се подменят в строг график :D
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от m65 »

reelbigfish написа:Почти съм сигурен, че на всеки различен номер блесна се полагат точно определен брой оризови зърна, които се подменят в строг график :D
Дааа, и ако оризът е Ънкъл Бенс бройките зърна и графикът се променят :lol: .

Преди да използвам номера с ориза, като се върнех в къщи от спининг риболов, си окачвах блесните по простира да ги проветрявам :lol: , вместо да чакам по 10-15 минути да се изпари влагата от кутийките :lol: . Понякога не оставаше място за дрехи по простира :lol:
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Китайски ултралайт примамки

Мнение от karaburov »

Явно е ,че дадох тон да се премести темата в други размисли и страсти....за което съжелявам и не искам да се получава като в другия форум.
Питаш за нещо а не ходещите за риба "кУрифеи" я изместват във вид който на тях им харесва,да спамят и да си чатят,щот си нямат друга работа.....!
м65 ,напиши още някой отзив за примамките си,аз ще напиша утре за "китайските" Страйк про как и какво ловят по Дунава.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”