Нова спининг пръчка - моля за съвет

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от mblagoev »

Здравейте,

Скоро не съм писал във форума, като цяло миналата година нямах почти никакво време за риболов, но се надявам този сезон да бъда по-активен и да мога да пускам отново репортажи от моите скромни излети :)
Имам един проблем обаче:
Преди 2 години си сглобих едно комплектче:
1. SERT EXCEED SPINNING 2S 2.10м.
2. Ryobi Ecusima 2000
3. Плетено влакно Lazer PE L8 0.187

Миналата година в един от редките ми излети, ми се счупи пръчката - предната, по-тънка част се счупи на 2. (Така и не разбрах защо... :( ).
Ще помоля за компетентно мнение - искам да си взема нова пръчка, горе долу до същите пари като Серт-а, или съвсем малко повече (до около 70-80 лв.) Ще ми се да пробвам някоя друга пръчка, но в краен случай, ще си взема отново същата. Бихте ли ме посъветвали какво да взема, че да се впише добре с макарата? Ще се ползва за риболов на кефали по р.Искър, като се използват блесни Мепс 2 номер, или малки воблерчета.
Не ми се иска да е по-дълга от 210 см.

Харесал съм този вариант:
http://www.sigurna-sluka.com/index.php? ... &Itemid=55

Акцията е подобна на тази на Сертчето. Единственото, което ме притеснява, е че пръчката се води Medium Light, докато Серта е Light.Не знам как ще се държи, защото бях много доволен от предишния прът :)
Ще се радвам, ако споделите мнения, или пък ми предложите други въдици.

Благодаря предварително! :)
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от ТТ лови по реки »

Ако много те кефи серта,можеш да му купиш нов връх.Сигурно в големите магазини могат да ти помогнат,така ще си спестиш пари за примамки да речем.
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от vantonov »

Колега, това как ще пасне макарето на пръта, е трудно да се каже - занеси макарето в магазина и виж как ще стои. Баланса, предполагам знаеш, трябва да е на около 3- 4 пръста от макародържача. Иначе за тояга може да погледнеш GAD Fair на Pontoon21 - супер чувствителна и стегната. Red Master-a на Kormoran също е хубава пръчка. Аз работя с Мичел Елит спин/2-8/ като и двете граници са лееееко занижени и е по-скоро 3-10 и съм супер доволен. Колега има ENERGO TEAM - EXCALIBUR BASS и съм приятно изненадан от пръчката, та може и нея да погледнеш. До тия пари...това е, мисля... + Серт-а :)) Успех!
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
asn
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 11:58 am
Местоположение: Габрово

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от asn »

Пипал съм двете въдици за малко, хвърлял съм по няколко пъти с различни примамки колкото да добия някакви впечатления. Определено не са мой тип - твърди, груби, тежки, ... И все пак, ако си бил доволен от този серт - ще ти хареса и пезона. Комфортно ляга в ръката и е горе-долу толкова твърда. Мисля, че и макарата подхожда добре на тази пръчка. Подозирам, че най-леките воблерчета, с които ще ти е кеф да мяташ ще са от рода на Pontoon 21 Hypnose т.е. към четири грама, под тях е мъка. Тези работи с балансите лично за мен са пълна глупост. Моята седи хоризонтално, като я подпра точно над средата на шпулата и какво от това?!
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от vantonov »

asn написа:Пипал съм двете въдици за малко, хвърлял съм по няколко пъти с различни примамки колкото да добия някакви впечатления. Определено не са мой тип - твърди, груби, тежки, ... И все пак, ако си бил доволен от този серт - ще ти хареса и пезона. Комфортно ляга в ръката и е горе-долу толкова твърда. Мисля, че и макарата подхожда добре на тази пръчка. Подозирам, че най-леките воблерчета, с които ще ти е кеф да мяташ ще са от рода на Pontoon 21 Hypnose т.е. към четири грама, под тях е мъка. Тези работи с балансите лично за мен са пълна глупост. Моята седи хоризонтално, като я подпра точно над средата на шпулата и какво от това?!
Идеята е центъра на тежестта да не ти е точно на китката, колега. И това, което казваш, е добър баланс. Иначе при целедневен акитвен излет може да стане некомфортно :)) Още повече, че правилно балансираната пръчка отчита по-добре кълването...има изписано много по темата, но в крайна сметка - на когото както му е удобно.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от Павел Иванов »

Упоменатият Серт също е Мидиъм Лайт , ако и да са го определили като Лайт , та специално тая подробност да не ти прави впечатление .
Относно баланса . Доста коментирана тема . Като цяло на всеки е различено усещането за такъв , като правило трябва да идва точно в началото на дръжката .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от mblagoev »

Павка, в такъв случай да търся ли нещо Лайт? Нямам опит с други с други леки спинингови пръчки и нямам база за сравнение. За това казвам, че и серта ми допадна, просто не съм опитвал друго пръчле. И друг въпрос - ако Ми хареса някоя 2.00м. дали ще е къса за посочените цели? Ще ми се все пак да опитам нещо друго и за това е важно да избера оптималния вариант :)

Vantonov - ще се опитам да пипна някоя от изброените от теб пръчки, благодаря за съветите.

Поздрави!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от Павел Иванов »

За съжаление в този ценови клас не мога да съм от полза та единственият съвет който мога да ти дам е отиваш , тръскаш гегата и която по-ти допадне , тя е :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Arol
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 6:16 pm
Местоположение: София

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от Arol »

ТТ лови по реки написа:Ако много те кефи серта,можеш да му купиш нов връх.Сигурно в големите магазини могат да ти помогнат,така ще си спестиш пари за примамки да речем.
SERT внася Наско от Бент фишинг. http://www.bent-fishing.com/ С абсолютна сигурност ти казвам, че можеш да звъннеш по телефона в контактите или да им напишеш мейл и да си поръчаш нов връх. За парите за нова ще си вземеш поне два върха. Ще ти кажат и цена и срок за доставка, а ако имаш късмет може да го има и в наличност.
Последно промяна от Arol на Сря Мар 30, 2016 3:58 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от mblagoev »

Arol написа:
ТТ лови по реки написа:Ако много те кефи серта,можеш да му купиш нов връх.Сигурно в големите магазини могат да ти помогнат,така ще си спестиш пари за примамки да речем.
SERT внася Наско от Бент фишинг. http://www.bent-fishing.com/ Със абсолютна сигурност ти казвам, че можеш да звъннеш по телефона в контактите или да им напишеш мейл и да си поръчаш нов връх. За парите за нова ще си вземеш поне два върха. Ще ти кажат и цена и срок за доставка, а ако имаш късмет може да го има и в наличност.
Привет колега,
Благодаря за съвета - току що звънях в Бент, но за съжаление нямат в наличност връхчета за този модел. Казаха, че трябва да я занеса на място и се чака около 40 дни доставка. Цената горе долу е 30-40 лв.
40 дни обаче ми се струват много - през това време не се знае какво ще стане - я камилата, я камиларя :)
Май ще се ориентирам към нова пръчка. А пък ако си взема същия модел, все пак ще имам резервни части :)

Поздрави! :drinkers:
Аватар
pikehunter84
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Окт 01, 2014 2:26 pm
Местоположение: Харманли

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от pikehunter84 »

http://store.bigfish.bg/products/Vaditz ... -15gr.html Колега виж тези пръчки :) Аз съм доволен и смятам, че ще ти върши чудна работа :)
Аватар
mblagoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 10, 2014 12:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Нова спининг пръчка - моля за съвет

Мнение от mblagoev »

Здравейте :)
Тъй като не ми остава време да обиколя и да пипна другите пръчки, си взех отново доказаното Серт-че :)
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”