Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от dragonaz »

radogagov написа:Имах "бялата" Тика Дайнаспин, много приятна макаричка. Ползвах я един сезон и я продадох, като човека още си я врътка. Плюсове: реди хубаво влакното, добър аванс, много лек ход на въртене, като цяло непретенциозна макара. Минуси : може би идва слабичка за блесни по Мепс № 3 в много бърза вода, а ти търсиш точно макара за Л спининг. В спокойна вода и умерено течение се представя добре.
Имам също Риоби Ексия и Заубер: притежават същите плюсове + повече мощ и по-мазно въртене. Според мен, която и да вземеш няма да сбъркаш. Аз клоня към Слам-а, без да съм имал допир до него. Мнението ми е базирано на Риоби-тата, които притежавам.

П.П. Търси си макара, която е разработвана за спининг. Относно Шимано, гледай минимум от Байомастър или Рарениум нагоре ;)
Здравей, би ли споделил Тика Дайнаспин, кой размер си ползвал.
Защото аз я гледам на 1000 размер, заради по-ниското тегло, което ще ми е от ползва, тъй като в момента въртя с макара 300 грама размер 3000 и идва малко тежичка.
За сега където и да съм ходил за пъстърва не ми се е налагало да ползвам блесни по-големи от размер 2 (тежки), може би ще дойде близо до размер (3) на Мепс.
А когато ходя на Панега въртя в силно течение и бързеи, та казваш, че в такива условия Тиката не се справя добре ли?
Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от Павел Иванов »

Сигура не е тоя щото моя го издадох още 2004г. , малко след като го купих . Демек това е макарата задържала се за най-кратко като моя такава . Но пък ония Шимана се водят по-читави от сегашните та ... Тогава пак струваха толкова ама беха некакъв временен хит който отшумя много бързо . Това не е макара за спининг , определено . Иначе почти всички Шимана които са ми минали през ръцете също отдавна са с други собственици , изключение прави една Стелла 2500 фе , ама тя аслъ кът Дайва с изключение на бигела и червяка :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от radogagov »

dragonaz написа:
radogagov написа:Имах "бялата" Тика Дайнаспин, много приятна макаричка. Ползвах я един сезон и я продадох, като човека още си я врътка. Плюсове: реди хубаво влакното, добър аванс, много лек ход на въртене, като цяло непретенциозна макара. Минуси : може би идва слабичка за блесни по Мепс № 3 в много бърза вода, а ти търсиш точно макара за Л спининг. В спокойна вода и умерено течение се представя добре.
Имам също Риоби Ексия и Заубер: притежават същите плюсове + повече мощ и по-мазно въртене. Според мен, която и да вземеш няма да сбъркаш. Аз клоня към Слам-а, без да съм имал допир до него. Мнението ми е базирано на Риоби-тата, които притежавам.

П.П. Търси си макара, която е разработвана за спининг. Относно Шимано, гледай минимум от Байомастър или Рарениум нагоре ;)
Здравей, би ли споделил Тика Дайнаспин, кой размер си ползвал.
Защото аз я гледам на 1000 размер, заради по-ниското тегло, което ще ми е от ползва, тъй като в момента въртя с макара 300 грама размер 3000 и идва малко тежичка.
За сега където и да съм ходил за пъстърва не ми се е налагало да ползвам блесни по-големи от размер 2 (тежки), може би ще дойде близо до размер (3) на Мепс.
А когато ходя на Панега въртя в силно течение и бързеи, та казваш, че в такива условия Тиката не се справя добре ли?
Тиката беше точно размер 1000. Ползвал съм я по Панега и по други места. С блесни до № 3 се справя чудесно, но нагоре...
Говоря за това, да хвърлиш в течението и да водиш блесната комфортно, без задържане, просто да обираш влакното.
Може би и грешката да е в мен, не обичам да си претоварвам и тормозя такъмите.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от Павел Иванов »

Ами то като цяло лайт риболова не контактува особено с блесни над номер три по Мепс :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от dragonaz »

Колеги, реших че ще е Ryobi Slam.
Сега моля ви да ме ориентирате според вас, кой размер ще е по-удачен за въдица 3-12 гр, на 2.10 за улов на пъстърви с плетено влакно 4 нишки 0.8 10 lb. 2000 или 3000.
Изображение
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от vantonov »

empar написа:
vantonov написа:И аз имам лоши спомени от една Тика, но беше Камбриа...Един съвет - не си купувай "марка" - плащаш за името, а не получаваш качество в повечето случаи. Аз така се опарих с Катаната на Шимано точно като излезе... Сега на лайта съм с Formax Vantage 20 и съм супер доволен. За размера - зависи си от пръчката. Слагаш на пръчката и гледаш баланса - центъра на тежестта по правило трябва да ти почва горе-долу в началото на дръжката... Има доста изписано по темата - порови и ще намериш доста инфо :))
Vantage-а е приятна макаричка, но ми е по-интересно с тази Катана какво си правил, че да се опариш???
Нищо, колега! Пазил съм ги като очите си..Катаните и двете бяха FC - едната 2500, другата 1000. По-голямата на 10тия риболов започна да ръмжи като ярмомелка и да "запича" при бавна проводка - въртиш ли бързо...няма ядове върти и ръмжи.. Малката след 1 сезон - бигела не се затваряше докрай, появи се някакъв луфт на дръжката и освен това редеше влакното като Камбрията - през 2мм улеи... Явно малайзийчетата дето са ги правили не са слушали в час по труд и техника :D :D BTW освен Vantage-a имам и една FL-ка feeder wind 1000 / за 30лв/ и според мен по нищо не отстъпва на малката Катана...даже май аванса е по-плавен... в ниския клас на квото попаднеш... :fishing2:
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от empar »

Аз имам Nexave 3000SFC, който сигурно има над 150 риболова(плувка и МЛ спининг) и не е мръднал. Работи, все едно вчера е купен. Ходил е един път при колегата Румен Артакс и толкова. Мненията за ниския клас макари на Шимано са на двата полюса, но според мен въпроса не е в дефектни бройки и нещо подобно, а в експлоатацията, но това е съвсем друга тема, която изобщо не ми се зачеква, за да няма обидени после...
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от ТТ лови по реки »

Слам 1000 е твоя размер.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от rap66 »

ТТ лови по реки написа:Слам 1000 е твоя размер.
Ще те помоля да щракнеш една снимка на Слама с навитото влакно ПП 0.8
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от ТТ лови по реки »

Ок.,ето я снимката.Макарата има 2 риболовни излета,и засега нито една брада,като повечето време съм хвърлял с блесни.
Прикачени файлове
DSC_0207.JPG
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от pampasa »

Мдаа ,факт е че при интензивна употреба на въртележки - брадите рано или късно, ще се появят :wink:
Употребата на флуорокарбон помага / донякъде/ , от друга страна ,ако влакното на снимката е синия Варивас - нормално е да няма проблеми след два риболова - то си е доста твърдо и видимо по-дебело / при еднаква номерация с другите си Японски събратя / !!!
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от ТТ лови по реки »

Така колеги,да не се отклоняваме от темата с тези влакна и бради.Човека пита кой Слам е по-подходящ,2000 или 3000?Аз го посъветвах да взима 1000.Той е като 2000,но с по-малка шпула,просто няма смисъл да си купи голям размер и да слага после подложки отдолу.Това е моето мнение.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от empar »

ТТ лови по реки написа:Така колеги,да не се отклоняваме от темата с тези влакна и бради.Човека пита кой Слам е по-подходящ,2000 или 3000?Аз го посъветвах да взима 1000.Той е като 2000,но с по-малка шпула,просто няма смисъл да си купи голям размер и да слага после подложки отдолу.Това е моето мнение.
+1
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от dragonaz »

Здравейте, колеги.
Купих си Ryobi Slam 2000.
Факт, че м.у размер 1000 и 2000 има само разлика в дълбочината на шпулата.
Така или иначе сложих подложка под брейда.
Начина по който нарежда влакното е далеч от идеалното.
Но както един мой приятел опитен спинингист сподели "Не е толкова важно как точно реди влакното, а дали прави проблеми".
А това което ме изненада, че след интензивно мятане предимно с въртележки, бради не се получават и макарата не прави никакви проблеми, като оплитания, заплитания, опити да навие под капачката на аванса.
С две думи очарован съм за момента от риболова с нея.
Изображение
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от ivanst »

Не исках да отварям друга тема и за това пиша тук.Някой знае ли в кой онлайн риболовен сайт предлагат тази макара - Ryobi NCRT Slam 2000 SLAR
Последно промяна от ivanst на Пет Окт 21, 2016 8:43 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”