Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от dragonaz »

Здравейте колеги, моля за вашите мнения, и коментари.
Търся да закупя бюджетна макара за лайт спининг и по-скоро въдица 3-12 гр, на 2.10 за улов на пъстърви с плетено влакно 4 нишки 0.8 10 lb.
Това което са ме ориентирали води до избора по-долу.
Макара Tica DynaSpin GH VS Ryobi Slam.
Ще се радвам също да ме ориентирате и в размера на макарата, която трябва да взема.
Изображение
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от Martin Mihailov »

Всичко друго без тиката
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от vantonov »

И аз имам лоши спомени от една Тика, но беше Камбриа...Един съвет - не си купувай "марка" - плащаш за името, а не получаваш качество в повечето случаи. Аз така се опарих с Катаната на Шимано точно като излезе... Сега на лайта съм с Formax Vantage 20 и съм супер доволен. За размера - зависи си от пръчката. Слагаш на пръчката и гледаш баланса - центъра на тежестта по правило трябва да ти почва горе-долу в началото на дръжката... Има доста изписано по темата - порови и ще намериш доста инфо :))
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от dragonaz »

vantonov написа:И аз имам лоши спомени от една Тика, но беше Камбриа...Един съвет - не си купувай "марка" - плащаш за името, а не получаваш качество в повечето случаи. Аз така се опарих с Катаната на Шимано точно като излезе... Сега на лайта съм с Formax Vantage 20 и съм супер доволен. За размера - зависи си от пръчката. Слагаш на пръчката и гледаш баланса - центъра на тежестта по правило трябва да ти почва горе-долу в началото на дръжката... Има доста изписано по темата - порови и ще намериш доста инфо :))
Много благодаря, за мнението и съвета.
Изображение
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от empar »

vantonov написа:И аз имам лоши спомени от една Тика, но беше Камбриа...Един съвет - не си купувай "марка" - плащаш за името, а не получаваш качество в повечето случаи. Аз така се опарих с Катаната на Шимано точно като излезе... Сега на лайта съм с Formax Vantage 20 и съм супер доволен. За размера - зависи си от пръчката. Слагаш на пръчката и гледаш баланса - центъра на тежестта по правило трябва да ти почва горе-долу в началото на дръжката... Има доста изписано по темата - порови и ще намериш доста инфо :))
Vantage-а е приятна макаричка, но ми е по-интересно с тази Катана какво си правил, че да се опариш???
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от rap66 »

За парите които си готов да дадеш спокойно можеш да вземеш Shimano Exage 3000SFD - в твоя случай ще останеш много по-доволен от Риобито от всичко - редене, ход и период на експлоатация - 110% гаранция. Пък нека гроздето да е кисело :D
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от bobopeli »

:D Врътнах доста риболови с нея струва си :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от Бобo »

Както се изказа един много по-вещ от мен участник в този форум: "В този ценови клас трудно се намира нещо по-добро от Ryobi" .
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от bobopeli »

Бобo написа:Както се изказа един много по-вещ от мен участник в този форум: "В този ценови клас трудно се намира нещо по-добро от Ryobi" .
Това също е вярно :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от rap66 »

Понятието "ценови клас" е доста разтегливо понятия. В случая става въпрос за диапазона 130-160 лв., не за 50-70 :D Освен това Shimano EXAGE FD подlежи на туникг - смяна на втулката на пиньона с лагер (може и за 3 лв. китайски) и става x-ship, докато Слама там дори няма и втулка, контактува направо с корпуса и живота му е 1/5 от тоя на макара с x-ship.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от Павел Иванов »

Само какъв ще е смисъла при положение , че Ексейдж ползван за спининг , без значение с лагер или втулка , я изкара и една пета от това което ще изкара не Слам а Екусима като цялостен живот , примерно :roll:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от rap66 »

Павел Иванов написа:Само какъв ще е смисъла при положение , че Ексейдж ползван за спининг , без значение с лагер или втулка , я изкара и една пета от това което ще изкара не Слам а Екусима като цялостен живот , примерно :roll:
Ще ти кажа догодина, толкова изкарва един слам, преди да се наложи да му се инплантира нещо като втулка, щото хърхори като ярмомелка. За това че Екусимата ще изкара повече от Слама съм съгласен. Но няма смисъл, нито аз ще си променя мнението за Слама и Заубера, нито ти.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от Павел Иванов »

Демек вярваш , че Ексейдж би могъл да изкара цяла година на спининг :shock: Моите наблюдения върху един мой такъв и няколко на познати е средно три спинингови риболова плюс , минус два .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от radogagov »

Имах "бялата" Тика Дайнаспин, много приятна макаричка. Ползвах я един сезон и я продадох, като човека още си я врътка. Плюсове: реди хубаво влакното, добър аванс, много лек ход на въртене, като цяло непретенциозна макара. Минуси : може би идва слабичка за блесни по Мепс № 3 в много бърза вода, а ти търсиш точно макара за Л спининг. В спокойна вода и умерено течение се представя добре.
Имам също Риоби Ексия и Заубер: притежават същите плюсове + повече мощ и по-мазно въртене. Според мен, която и да вземеш няма да сбъркаш. Аз клоня към Слам-а, без да съм имал допир до него. Мнението ми е базирано на Риоби-тата, които притежавам.

П.П. Търси си макара, която е разработвана за спининг. Относно Шимано, гледай минимум от Байомастър или Рарениум нагоре ;)
Изображение Изображение Изображение
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ryobi Slam vs Тica DynaSpin GH при лайт риболов

Мнение от rap66 »

Павел Иванов написа:Демек вярваш , че Ексейдж би могъл да изкара цяла година на спининг :shock: Моите наблюдения върху един мой такъв и няколко на познати е средно три спинингови риболова плюс , минус два .
. Не ми се вярва точно тоя Ексейдж да си си купил, но ако е така, мога да ти го изкупя като за части, също и на твоите познати, ако наистина е на по няколко риболова. В момента струва 130 лв, давам ти 65 на макара, т.е. 50% от цената на новата, което е най добрата оферта за кое да е Риоби втора ръка.
Аз лично тоя Ексейдж не съм го отварял, но съм отвасрявл Нехавета, вътени по морето няколко сезона, и на базата на това което съм виждал в шиманата и риобитата , си правя някакви изводи. Ако Artaks каже че не съм прав, тогава .... ще преосмисля.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”