Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от gonzu »

Имате ли някакви впечатления от този вид шарени донапренчета и какъв е принципа за водене на тези примамки? :fishing1:
:fishing9:
Аватар
vankata81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 2:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от vankata81 »

viewtopic.php?f=119&t=59523&hilit=%D0%B ... 0%BE%D0%BD тука има такава тема разискана и недоразвита.
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от gonzu »

Потърсих чрез търсачката но нищо се не появи
:fishing9:
Аватар
vankata81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 2:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от vankata81 »

По принцип руснаците много ги ползват, гледал съм доста клипове в тубето и си хващат.
Има и филмче на двама братя руснаци/ не им помня фамилията/ които подробно обясняват как се прави и лови с тях.
Даже преди 2 зими бая гъби за чинии изрязах и добре ми се получиха, но на вода не съм ги пускал.
Нещо не ми вдъхват доверие предпочитам силикона.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от Martin Mihailov »

Това е страшна примамка за риболов в водорасли.Предимството е че можеш да скриеш куката в дунапрена и да сиго влачиш през водораслите без проблем.Другото предимство е че потьва бавно докато се напои дунапрена
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от кирил великий »

vankata81 написа:По принцип руснаците много ги ползват, гледал съм доста клипове в тубето и си хващат.
Има и филмче на двама братя руснаци/ не им помня фамилията/ които подробно обясняват как се прави и лови с тях.
Братя Щербаковы?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от gonzu »

:shock: Аз лично получих като подарък купешка такава и ми стана доста интересно как се практикува с това гъбе поразцъках някое друго видео но като не разбирам какво дрънкат не ми стана мн. ясно за к'во иде реч аджеба . :idea:
:fishing9:
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от gergi762 »

Води се като силикон.Аз си правих от обикновена гъба,че и риба хванах,но не са някакви чудодейни примамки.Все пак имат си и те място в арсенала.
Остави само стъпки
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от gonzu »

gergi762 написа:Води се като силикон.Аз си правих от обикновена гъба,че и риба хванах,но не са някакви чудодейни примамки.Все пак имат си и те място в арсенала.
Това определено ме навява на мисълта, че трябва да я пробвам в некоя локва ! :fishing2:
:fishing9:
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от vantonov »

Братя Щербаковы тубето имат доста клипчета за тези примамки - било купешки, или ръчно изработени. Пасивна примамка, играта на която зависи изцяло от задвъдичното устройство, практически е т.нар. "незацепляйка", ако се ригне на офсетна кука. Предимно се ползва за бяла и щука в обраснали райони, a по-малките ловят успешно и костури. Разцветката зависи от дунапрена, от който ще си я направиш, или как ще боядисаш :D Не съм го пробвал, но изглежда поне в Русия ловят. Както е казал колегата gergi762 - има място и за тях в арсенала.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от gonzu »

:fishing8: Ще взема да отида този уикед на жребеца да изхващам всичкото бяло риба с това донапренено устройство . Дръжте се ида :axe:
:fishing9:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от Павел Иванов »

Дунапренчето от доста време е доказало , че има почва у нас . Малко игра с различни проводки докато усети човек "ваксата" за деня и е готов .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от gonzu »

Ако пожъна успех няма да пропусна да се похваля но във всеки случай ще пиша къв е резила .Утре сутрин се засилвам към язовира .
:fishing9:
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от gonzu »

Изпробвах дунапренчето но след 3-то замятане и збогом поролончице закачи се за някакъв дънер и остана в историята :( но следващата възнамерявам да си я направя сам всъщност следващите , за да имам повече време и опити за тестване на това чудо . Наслука на всички.
:fishing9:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Що е то поролонката и има ли почва у нас ?

Мнение от Vid »

Колега, и колеги, изчетох темата и просто онемях от все мнения в нея...
Поролонката има изключително пасивна игра, че дори никаква. Тя се ползва за риболов на пасивни хищници през най студените зимни месеци..., като се прави бавна тътреща проводка по дъното на водоема...
Това става тогава, когато водата е много студена и рибата е пасивна и набутана в по топлата вода на дъното...
В средата на лятото, не знам и не съм чул някой да лови с подобна примака??? Просто, това е невъзможен риболов, по скоро- загуба на време...

п.п. Дори и в зимните месеци, смятам че това не е примамка коя се харесва на рибите в нашите ширини. /явно за Русия е друго.../
Имах и съм пробвал много такива примамки, НО смятам силикона е по удачен за риболов при нас, просто рибите го предпочитат....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”