Избор на спинингова въдица

Модератори: Павел Иванов, sestrata

ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от ТТ лови по реки »

Колега,мисля че ти трябват 2 пръчки на теб.Вземи една 180-200см. с тест 2-8гр. за пастърва,и другата 250-270см. с тест 7-20гр. за други хишници.Модели и марки има много,но за 300лв. можеш да си купиш нови и щогоде прилични чувствителни пръчки.Така мисля аз . :D
Аватар
nnenno
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:58 pm

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от nnenno »

Аз имам за пастърва и келдаци една 3-15, много си я харвсвам. Доста рибки мине извадила, дари такова над 3кг. Искаше ми се една, малко по сериозна, но в никакъв случай колец, както се изрази мод :) най - вероятно ще взема 7-24. Ще изчакам още мнения все пак. Пръчката ще е gad. Надявам се колеги които я позват да напишат отзиви
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от Павел Иванов »

Поста ми по-горе беше относно дължината упомената малко преди него - 2.13м На 2.51 вече е друга бира при този тест .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
nnenno
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:58 pm

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от nnenno »

Павел Иванов написа:Поста ми по-горе беше относно дължината упомената малко преди него - 2.13м На 2.51 вече е друга бира при този тест .
Г-н Павел Иванов 2,51 7-24 или 10,5-35? За тази въдичка заубер 3000 ще даде ли добър баланс?
Благодаря ви предварително за отговорите

Поздрави и наслука
:fishing10: :fishing6:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от Павел Иванов »

Ако е фаст или екстра фаст 7-24 , ако е модерейт или слоу 10,5-35 . Ще се балансира .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
nnenno
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:58 pm

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от nnenno »

Още веднъж много Ви благодаря за отговорите. Надявам се скоро да се похваля с новия такъм
garantex
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 9:04 pm
Обратна връзка:

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от garantex »

Време е да раздвижа малко темата, защото се случиха доста неща от както я написах. Зимата се сдобих с Gad Gancho 2,13 3-12гр. акция. Оборудвах я със същата макара като на Gad Fair само, че с другата шпула. Като на едната шпула намотах 8-нишковото, а на другата монофила. Впечатлението ми е много добро само дето не ми харесва, че не е много мека и всъщност теста започва някъде от 4-5гр до 13-14гр. Има висока чувствителност, но хич не се огъва. Относно рибите, които хванах е зле работата, но и нямам много време да ловя с нея, главно ходя на реката с болонезата. Имам една хваната бяла риба 41 см и я извадих адски лесно с блесна на Meps номер 1. Мисля да премина към закупуването на качествени воблери и се спрях на Salmo Hornet 3-4гр потъващи и на сръбските Голдита за кефали. Какво може да ми предложите друго, което да е на поносима цена, също така има вариант да продам Gad Fair 5-25гр и да си купя Gad Gancho 2,13 с акция 1,5-8, защото 5-25 си е още по-голям колец. В петък пробвах с 3-12 да излъжа костура на яз. Лобош с различни силиконки, но нямах нито един удар. Започвам да се замислям дали изобщо водя правилно джига от брега, по принцип изчаквам да падне почти до дъното и започвам леко да придърпвам с постепенни паузи, но сигурно пак греша с воденето ...

Поздрави!
Delch.AL
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 06, 2018 10:18 am

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от Delch.AL »

Здравейте колеги!
Понеже не съм наясно със спининговия риболов реших да се допитам до вас какво да закупя.
Планувам да ловя на тясна река, която е обрасла с доста растителност - дървета, храсти, треви и т.н.
В реката има кефал, костур, бяла риба, сом и щука. Някои от щуките са над 2 кг.
Моля за съвет за пръчка и макара. Понеже съм начинаещ, бюджета е в интервала 120-150 лв за двете общо. А ако ми хареса този тип риболов и имам добра слука, постепенно ще вдигнем бюджета за в бъдеще.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от Martin Mihailov »

Delch.AL написа:Здравейте колеги!
Понеже не съм наясно със спининговия риболов реших да се допитам до вас какво да закупя.
Планувам да ловя на тясна река, която е обрасла с доста растителност - дървета, храсти, треви и т.н.
В реката има кефал, костур, бяла риба, сом и щука. Някои от щуките са над 2 кг.
Моля за съвет за пръчка и макара. Понеже съм начинаещ, бюджета е в интервала 120-150 лв за двете общо. А ако ми хареса този тип риболов и имам добра слука, постепенно ще вдигнем бюджета за в бъдеще.
http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... Spin/8452/
Delch.AL
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 06, 2018 10:18 am

Re: Избор на спинингова въдица

Мнение от Delch.AL »

Martin Mihailov написа:
Delch.AL написа:Здравейте колеги!
Понеже не съм наясно със спининговия риболов реших да се допитам до вас какво да закупя.
Планувам да ловя на тясна река, която е обрасла с доста растителност - дървета, храсти, треви и т.н.
В реката има кефал, костур, бяла риба, сом и щука. Някои от щуките са над 2 кг.
Моля за съвет за пръчка и макара. Понеже съм начинаещ, бюджета е в интервала 120-150 лв за двете общо. А ако ми хареса този тип риболов и имам добра слука, постепенно ще вдигнем бюджета за в бъдеще.
http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... Spin/8452/
Благодаря за съвета!
А може ли да препоръчате и макара ?
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”