Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Благодаря колега, утре ще пиша
dino2
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 11:19 am

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от dino2 »

Колеги,
И аз съм навит за съвместен излет,но през седмицата не мога.Този и следващия уикенд съм на Ивайловград и Батак.После ще Ви пиша на лични за Тунджа и пресевните.
Чакаме репортажа от днес.
Успех!
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Здравейте ! Ходих днес на Шаново от 16:30 до 19:30. Мятах на доста места и всевъзможни примамки но се прибрах валат. Нищо не бутна...трагедия. Явно си иска живата рибка. Лека на всички
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от gonzu »

Здравейте , прочетох с интерес какво сте написали и до някъде съм и съгласен , но проблема на р. Тунжа по нашия край не е популацията на рибата а популацията на ромската зган ! Мрежи , ток абе как ли не я третират само и само да напълнят тиганя. Аз лично последно ходих в Неделя на яз.Копринка и мятах, мятах със спининга и нищо и като ме напече слънцето , че като ми се препи биричка и изкарах такъма за мирни рибоци и до там . На Жребчево по миналата седмица имах значителен успех но нищо сериозно освен 3-те пъстървички който хванах за моя изненада и една щучка удари ама я доведох до брега и тя се откачи но така и така щеше пак да си плува на свобода . Това е от мен наслука на всички .
:fishing9:
Аватар
nnenno
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:58 pm

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от nnenno »

То ако беше само за тигана, здраве му кажи. По лошото е че е за продан......
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от gonzu »

Абе те мангалите са си таковали таковата . Мисля да направя аз тази седмица един излет по реката и ще пиша после що се е случило.
:fishing9:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

viewtopic91708.html
Вижте какво правят колегите, а ние къде сме тръгнали не знам :fishing4:
Аватар
nnenno
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:58 pm

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от nnenno »

Дай боже всекиму такава слука. За нас остава надеждата, че и нас ще ни споходи такава слука
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от gonzu »

Тук в нашия район съм хващал подобна гад само на езеро Загорка преди 10 г. на рибка .
:fishing9:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги ! Искам да оплача и похваля в същото време доколкото е възможно. Днес ходих за щука на водоем, който няма да споделя поради простата причина, че вече има достатъчно лакоми рибари , за които 300-400 грама щукле е улов, да не говорим за разпънатите по 10 тапи на 2ма души. Между 8:30 и 11:00 имах 4 удара, от които и 4те завършиха без резултат. Мятах на Rapala Jointed 12 sm 22 gr с дълбочина на газене 1.0-1.5. Първата беше малка около 500 гр и се откачи, което не ме ядоса ( така или иначе щеше да бъде върната ) . Но.... 2рата и 3тата които удариха на около 10м от брега бяха между 1.7кг и 2.0 кг, като също се откачиха. За 2рата мога да кажа че бях изненадан от нея и е възможно да не съм я засякъл добре. Дойте момента и най-голямото разочарование. Към 11:00 реших да сменя примамката на нещо изпитано на този водоем Мepps Sycclops 17 gr. Там имам около 15 щуки само тази година, нито една под килограм и само една откачена. Хвърлих максимално на вътре и след 5-6 завъртания на макарата пръта се огъна доста сериозно, спомен за силата на засечката нямам, но със сигурност я е имало инстинктивно, а и самия опън в противоположна посока на рибата също не беше малък.При предните 2 по-едри дори при рязкото засичането аванс не се чу, но тук рибата си го дръпна на няколко пъти сериозно сама( беше си натегнат за доста едра риба) , а пръта с параболична акция 10-30 се сгъна почти на две докато си развиваше по 10-15 см. По моя преценка рибата беше между 3 и 4 кг Последваха 10тина набирания от моя страна, разтръскване на пръта от щуката и линията олекна.Това беше момента в който пръта и всичко останало се разминаха на косъм от изхвърляне във водата от нерви. Проверих 2те тройки на воблера и тройката на блесната и всички бяха перфектни, дори тази на блесната, която не малко пъти се е забивала в коравите човки. Някой може ли да помогне да разбера къде е проблема аджеба? Надявам се на мнения, а колкото до водоема - ако някой има желание нека да пише за да идем да помятаме, но не искам да го споменавам публично тук.
П.С Извинявам се за офтопика
Аватар
nnenno
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:58 pm

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от nnenno »

Така е трябвало да стане колега, не се ядосвай, другият път повече
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Съгласен съм колега,но 4/4 откачени си е за резил.... Преди малко прочетох една статия в чичко Гугъл и там пишеше, че в момента на скока на рибата над водата и тръскането с отворена уста непосредствено до брега или заплаха за нея ( човек, лодка и т.н.) трябва да се отпусне пръта или аванса, което напълно обратно на това което съм правил винаги досега. Когата скоча на водата или започне да се мята като приближи плиткото винаги съм се старал да държа линията изпъната за да не може да се откачи контрата на куката. Ако може мнение по този въпрос или опит ще съм благодарен. А ако някой желае може да направим един излет във вторник, ако не се наложи да пътувам. :fishing4:
dino2
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 11:19 am

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от dino2 »

Колега,направо ме изуми с тези щуки около Ст.Загора:)Не съм голям разбирач в спининга,но според мен изтърваните риби са разкъсали устата си чрез "изтръскване"-така са се освободили от куките.Ако въобще мога да ти дам съвет-отпусни леко аванса.Ако не е натегната линията,по-трудно ще се разкъса сухожилестата уста на зъбатката.Здравото натягане ще ти трябва само ако вадиш рибата от закачки.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Но нали целта при засечката или удара на щуката да се забие куката здраво. Ако е странично хваната съм съгласен с теб, но ако ще се забива в човката си трябва усилие за да мине контрата.Не знам честно казано съм озадачен, преди този ден имах само една откачена от както съм започнал със спининга... По принцип има логика в отпусната линия в момента на скока или тръскането - точно да не се разпори устата, но и няма логика защото ако е хваната слабо като отпуснеш и е възможно да се откачи или ако вече е цепната от засичането :fishing5:
А колкото до аванса, него съм го натегнал умишлено, защото първо че съм с плетено 0.18 и другото по-важно е че самата местност не е много удачна да оставям на рибата да тегли. От ляво и от дясно има шавари, а на дъното има доста водорасли. Тръгне ли настрани или надолу има голяма вероятност да бъде изгубена, както и воблера или блесната.За това съм го оставям на положение за по едра риба, ако се наложи да си дръпне за да не скъса или да счупи пръта, както и при рязко засичане на нещо по-едро :fishing6:
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от gonzu »

garfield_90 написа:Здравейте колеги ! Искам да оплача и похваля в същото време доколкото е възможно. Днес ходих за щука на водоем, който няма да споделя поради простата причина, че вече има достатъчно лакоми рибари , за които 300-400 грама щукле е улов, да не говорим за разпънатите по 10 тапи на 2ма души.
Кога върви върви колега кога не върви каквото и да правиш риба ама друг път . Но както са казали хората и кучия гъЗ рано или късно го огрява слънцето :) другият път ще е 4 от 4 :)
:fishing9:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”