Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от gonzu »

Здравейте , от мен отново . Отдавна не съм писал нищо но зимата е така по рядко се ходи по излети така като в повечето случай не се хваща нищо друго освен настинка . Аз лично не съм и фен на зимния риболов поради ред причини ! А и рибата е доста бавна и рядко взема но по добрите специалисти знаят тънкостите и начините на водене в този период на годината . За щастие наближава м. Март когато аз лично смятам да открия сезона . Поздрави !
:fishing9:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от къца - кълве »

gonzu написа:Здравейте , от мен отново . Отдавна не съм писал нищо но зимата е така по рядко се ходи по излети така като в повечето случай не се хваща нищо друго освен настинка . Аз лично не съм и фен на зимния риболов поради ред причини ! А и рибата е доста бавна и рядко взема но по добрите специалисти знаят тънкостите и начините на водене в този период на годината . За щастие наближава м. Март когато аз лично смятам да открия сезона . Поздрави !
Завиждам ви за тази река ! (благородно)
Края на март, ще е добро начало.
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от sara2 »

[Завиждам ви за тази река ! (благородно)
Края на март, ще е добро начало.[/quote]
Няма за какво да ни завиждаш. Вчера ходих да се разходя и да видя за топящия се лед. Около 14 ч. на разтопен участък от гьол плува си бай мангал с гума в участъка. Не го видях да хвърля мрежа, но не вярвам да прави "разходка с лодка". Помляха тези прекрасни места тези боклуци, както и извършването на поголовна сеч около тях. Няма кой да ги спре тези генетично увредени твари. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Значи поне имаме инфо че все още не е стопен леда на цяло.А от мангалите оттърване няма ( то има ама описано в наказателния кодекс :D ). И аз чакам леда да се стопи и вече нямам търпение.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от къца - кълве »

sara2 написа:[Завиждам ви за тази река ! (благородно)
Около 14 ч. на разтопен участък от гьол плува си бай мангал с гума в участък
Правете деца, иначе ще ни претопят.
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от gonzu »

Завиждам ви за тази река ! (благородно)
Края на март, ще е добро начало.[/quote]
Здравей , определено покрай Стара Загора има доста места, на който човек може да направи приличен риболов . Два язовира от доста сериозен клас , и р.Тунджа не е за пренебрегване но както каза колегата има сериозен проблем с бракониерите , който не са само от ромски произход за наше съжаление ! Но края на март имам 3 , 4 места набелязани където съм имал значителен успех и възнамерявам да атакувам а резултата ще стане ясен едва ли ще пропусна да се похваля . :fishing1:
:fishing9:
Аватар
Preacher
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 20, 2016 8:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от Preacher »

Между другото колеги, някой да е ходил скоро към Шаново, че много ми се ходи, но май още е замръзнала водата? Някой има ли информация?
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Аз ходих последно на 26-27 декември.Всичко беше замръзнало освен в началото на дълбоките места където преди беше багера. Но предполагам че ще има още доста лед за стапяне.
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от sara2 »

Preacher написа:Между другото колеги, някой да е ходил скоро към Шаново, че много ми се ходи, но май още е замръзнала водата? Някой има ли информация?
Вчера ходих и още са замръзнали езерата. На определени места по реката се е размразило. :fishing10:
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от gonzu »

Малко още и атакуваме :) търпение дами и господа , чувал съм ,че било благодетел .
:fishing9:
nikolai91
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 11:47 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от nikolai91 »

Този уикенд може и да става вече
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от gonzu »

Още е студено а и забраната за щука влезе в сила вече! Ще се наложи да изчакаме до Април месец за този модел. През другото време квот дойде. :axe:
:fishing9:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Не е ли от 1 март забраната до 30 април , а за бяла риба от 15 март до 15 май? А и пресевните са разрешени
Аватар
gonzu
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 5:55 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от gonzu »

На 15 Февруари я забраняват до 30 Април а бялата 15ти Март до 15ти Май ! Баластриерите са разрешени но ако не се лъжа не всички , трябва човек да се поразрови малко имаше го някъде писано къде и кога може. Но за предпочитане е да не ги закачаме сега хайваните а да ги оставим да се размножат спокойно , за да няма после "Ама то няма риба" тя започва размножаването си непосредствено след разтапянето на снега и така до към то края на Април . :fishing1:
Последно промяна от gonzu на Вто Фев 21, 2017 10:41 am, променено общо 1 път.
:fishing9:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг по Тунжда, около Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Прав си колега. Грешката е в моето радио :). А колкото до това кои са забранени и кои не и до ден днешен не мога да ги правя. Първата на Шаново където беше дълбачката преди е разрешена , но голяма до нея където я разделя островчето и влиза реката мисля че не е. НО аз ходя там където има и други хора, за да избегна гафовете.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”