Риболов на река Марица около Пловдив 2016

Модератори: Павел Иванов, sestrata

VetPro
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 9:14 pm
Местоположение: Пловдив

Риболов на река Марица около Пловдив 2016

Мнение от VetPro »

Здравейте,

Пускам тази тема, защото съм съвсем нов в занаята и ми се иска да споделите места за риболов, където няма да си изгубим времето.
Питайки този онзи в града ми казаха 2 места, на който в момента има доста риба и винаги има улов.

1. На кръговото на пазарджишко шосе, от северната страна дава сом на блесна, от южната на блесна, воблер и силокон кълват распери.
2. На бента на Маноле, лично аз на 3-я си риболовен излет: 1 щука 1 кг, 1 сом 1,5 кг и около 15-20 кефала (накрая спрях да ги броя). Всичко това на блесна.

Очаквам и от вас да споделите читави места за риболов.

П.П. Имайте в предвид, че съм пуснал всяка една уловена риба, независимо от това, че съм нов в занаята. Просто го правя за удоволствие.
moonlord
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 4:00 pm

Re: Риболов на река Марица около Пловдив 2016

Мнение от moonlord »

На 9-ти километър дава сом на силиконова примамка. Няколко пъти и бели риби са ми удряли там, но по-скоро инцидентно.
Аватар
to6ko_lo6ko
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 10:18 am

Re: Риболов на река Марица около Пловдив 2016

Мнение от to6ko_lo6ko »

Аз от известно време се запалих по плувкарския риболов през зимата по реката! Имам доста добри излети по реки предимно в Северна България (Ботуня, Искър) и чесно казано там май знам повече места за риболов. Виждал съм зимата доър риболов до моста на Скобелева Майка от южната страна. Там "Братя Мангасарян" са налазили от рано местата и не ги дават, докато има риба. Сигурен съм, че и риболовен билет нямат. Ако има някой с по-голям опит нека да сподели добри места и за река Марица около Пловдив, все пак съм от Пловдив ;-)Дори ще ми е приятно да отидем заедно. Риба от реките почти никога не вземам и съм ЗА спортния риболов!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”