макара за спининг

Модератори: Павел Иванов, sestrata

куку123
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 31, 2016 5:17 pm

макара за спининг

Мнение от куку123 »

Привет на всички !!! Нов съм във форума но въпреки това изчетох почти всички теми за спининг но за това което ме интересува не успях да намеря нищо конкретно и ако не е така моля да бъда извинен предварително защото чета вече 3дни и в главата ми е каша.Въпросът ми е следния:Предстои ми закупуване на макара за тежък спининг на река Марица,за момента съм набелязал Penn slammer 360.Моля за мнения и съвети и на други марки.Приемам всякакви съвети но имам ограничение в бюджета до 150 лв :( .Благодаря ви.Извинявам се за правописните грешки.Поздрави и мнооого риби :fishing1:
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: макара за спининг

Мнение от Бобo »

PENN Sargus II 3000 .
С малко е над бюджета ти. Сламъра е по-тежичък .Ако и сопата ти е тежка...ше ти окапят ръцете от маане.
А най-вече според сопата трябва да е и макарата.
ivcom1
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 19, 2016 8:58 am

Re: макара за спининг

Мнение от ivcom1 »

Насочи се към Ryobi - аpplause, zauber, excia и те там производните им в размер 4000, че даже и ресто ще има. Поздрави и наслука !
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: макара за спининг

Мнение от аксел »

Не е лошо да посочиш и пръчката/тегло,дължина/ с която смяташ да ловиш,за да бъдем по коректни........по принцип,въпреки,че имам 3бр. Рьоби-та,не ги харесвам за тежък спининг........имаш два варианта:евтина макара за два сезона и после нова,или по-скъпа,за повече време,уточнявам,че риби почти няма,така,че макарата ще се скапе от съпротивлението на примамките в реката.......имам приятел,който лови със Шимано Сиена 4000ФД ,вече 3-та година и не се оплаква,пък и риби си хваща.Пен Саргуса е хубава макара,но 3000 размер не е за тежък спининг,там размерите са 5000 и нагоре,ако си достатъчно як в ръцете и ти харесва теглото им,купувай......гледах наскоро в един магазин модел на Окума,жалко,че не запомних модела,хем голяма,хем не много тежка,може и да става.Не забравяй,че големият размер макара върви и с дебел конец.
валатът не най-лошото нещо на света
gemigm
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 7:34 pm

Re: макара за спининг

Мнение от gemigm »

Взимай новата Sedona 5000 размер, тъкмо гледам че е по-ефтина с около 25% от другите магазини
http://superfishing.net/preden-avans/34 ... na-fe.html
Аватар
vankata81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 2:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: макара за спининг

Мнение от vankata81 »

преди 1 година си взех един formax metalim 3500 и го ползвам от тогава на марица и платените водоеми около Пловдив. Тогава беше около 80лв. сега е малко по-скъп, но пак се вмества в бюджета ти. Не му правя реклама но е с 2 ал. шпули, ал. тяло, фрезована дръжка и червяк. Драг-а му е малко малък но за сега съм доволен от него. Разгледай и него, не е име но пък не отстъпва по нищо на марковите макари.
куку123
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 31, 2016 5:17 pm

Re: макара за спининг

Мнение от куку123 »

Привет на всички !!! Благодаря за съветите.Пръчката е shimano catana 2.70 акция 50-100гр и аз бях със sienna но я сложих на другата пръчка okuma hexana 2.40 акция 10-30 и заспа на нея.Затова си търся и друга макара за по тежко сиената не че не става ама май не е за по тежко :) Най вероятно ще скокна и аз на заубер макарче ми се искаше нещо по различно.И още веднъж благодаря и наслука :fishing3:
куку123
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 31, 2016 5:17 pm

Re: макара за спининг

Мнение от куку123 »

Забравих да питам за okuma trio някой да има впечатления :) :) :) Благодаря
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: макара за спининг

Мнение от ТТ лови по реки »

Вземай Риоби Заубер 4000.Големия сом дето го извадиха от Марица тази пролет,е изваден с такова Риоби.В този ценови клас дето си посочил,няма по-добро от него.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: макара за спининг

Мнение от аксел »

Ако не е Роби големия сом ще избяга..........
Когато става въпрос за тежък спининг се има предвид теглото на примамките,здравината на линията.както и акцията на пръчката.Според посочената пръчка.то тя трябва да работи най-добре със примамки между 50 и 100гр.При истинските спининги този тест отговаря на истината.За да хвърляш сравнително безопасно толкова тежки примамки трябва плетенто да е около и над 0.30мм и колко ще събере прехваления Заубер 4000?????.....не,че нямам два такива.....,но не съм очарован.Затова и казвам,че при тежък спининг се взима макара 5000 и повече размер
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: макара за спининг

Мнение от rap66 »

Шпулата на сиена 4000 е като на шимано биомастет 5000 sw. С ъпдейта на втулките ще изкара много повеше време в тия условия от един заубер например
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: макара за спининг

Мнение от Бобo »

Съгласен съм с колегата Аксел,че точно Заубера не е за тежък спининг. Имам Заубер ЦФ на около 15 риболова (и аз съм фен на тежките примамки) и вече усещам ромолене в зъбите на колелцата,което е много дразнещо.Колкото до размера на Заубер-а- при 3000 и 4000 само шпулата е различна.
куку123
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Окт 31, 2016 5:17 pm

Re: макара за спининг

Мнение от куку123 »

Благодаря ви за компетентните мения.Точно затова все още не съм си взел zauber щото и аз съм на същото мнение като колегата аксел. rap66 за ъпдейта на кои втулки говориш щото моята сиена е от старите и е с 4 лагера,и всички те са 'истински' нали доколкото е възможно за тия пари.Смисъл не са пластмасови,само на ролката на бигела е пласмасова втулка.Ако е възможно да се 'тунингова'още ще съм много благодарен да споделиш.Продължавам с търсенето на макара поне 5ца според съветите ви.Ако някой мерне нещо изгодно да казва :) Поздрави и само големи риби :fishing10:
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: макара за спининг

Мнение от ivanst »

Ето ти няколко предложения и от мен.Разгледай ги внимателно ... виж тегло ... драг и цена не на последно място разбира се.

- TICA Aries GR 3500 или 4500 - http://www.fishermanbg.com/aries-gr макара за тежък спининг и добра като съвкупност от тегло - драг и цена.Аз лично имам модела 4500 но на теб 3500 може да ти по подходящ.
- Okuma NEW Trio SRS FD размер 40 или 55 - http://captainhook.bg/index.php/2.-Мака ... нинг/48127 макара със много добър драг 8кг и 10кг.
- Noeby Leisure размер 4000 или 5000 - http://www.plodex.eu/fishing/makari.html - това мисля че е модел на Риоби но е точно за тежък спиннг и също с голям драг и точно в бюджета ти.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: макара за спининг

Мнение от ТТ лови по реки »

Колега Аксел,за мен Риобито е здрава и сигурна макара,и затова писах за нея.Има достатъчно тяга да извади голяма риба,(доста колеги са го доказали с уловените от тях риби)и побира достатъчно влакно, 0,30 над 150метра.Това мисля е достатъчно за Марица.Разбира се, не ангажирам никой с това мнение,всеки лови с това което му харесва.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”