Макара за спининг

Модератори: Павел Иванов, sestrata

liga
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 12:38 am

Re: Макара за спининг

Мнение от liga »

За вас не съм писал,че не четете колега и много добре сте го насочили и описали моделите.Пратих му линк откаде може да си вземе екузима 3000 на 73лв.нова,защото това е неговото желание с оглед на $$$.Аз по навик си гледам ново всичко колко струва.Да споделя малко и какво мисля за макарите,а това важи и за всеки един продукт.Всеки производител се цели в пазарите на държави с по-висок стандарт.Там нешето левче за нищо не става-при обръщане на валута левчето веднага се цепи на 2 и повече.Обръщайте 1-во цената на макара или въдица в евро да речем и си представете,че вземате минмална 1100-300 евро,защото тези продукти са насочени за там и от такава държава идват.Определен модел макара в Япония да речем струва 700лв, и тамошният търговец,от когото я купуваш,печели при продажбата и.Печели и производителят на тази макара естествено(2ма вече на клона).След това тази макара идва в БГ и преминава през още един търговец,който я продава на 900,а може и повече(тук стават 3ма,и 3тия може да бъде пропуснат :D ).Сметнете какво остава за реална стойност на тази макара и си представете каква е реалната стойност на макари до 300-500лв,( БГ тъговците на някои модели от този ценови диапазон слагат100-200-200+ надценка) .Каква инжинерна мисъл и колко качествени материали могат да се вложат в макара струваща 150лв, тук.И 2-те големи Японски марки хич не им дреме,че българина или др, нямал пари.За такива пазари си има модели,но тези модели вече не се правят в Япония.За бедните поризводството се изнася в някоя държава с евтина работна ръка(голям фактор за цената на всяка стока).За нещо струващо 200-500 трябва да дадеш 700-900-1000 това е.Една макара трябва да бъде натоварвана яко и да държи.За мен има макари които биват,които стават и хубави макари.Всеки да си лови с какво иска,рибата тва не я бърка.
tinoo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 8:21 pm

Re: Макара за спининг

Мнение от tinoo »

CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Макара за спининг

Мнение от CarposGTA »

Благодаря за линка ,писах на колегата и очаквам отговор .
YAROSHKH
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 5:03 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: Макара за спининг

Мнение от YAROSHKH »

Аз лично ползвам SHIMANO CATANA 2000. Взех я за 90лв, реди перфектно. Всеки път по един начин, плътно. Върти леко. Ползвал съм я за фидер и за спининг. Така, че я препоръчвам на всеки като нескъп и качествен продукт.
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Макара за спининг

Мнение от Raven »

Catana-та е някакво пародие на макара, а да кажеш, че реди "перфектно" е като да кажеш на черното - бяло.

Всъщност не ми се влиза в излишни полемики. Един познат беше известно време с такава и макарата редеше кошмарно. Дори като се абстрахирам от това, макарата е с едва 2 лагера и в размер 3000 има драг "по документи" до 3 кг., като реално едва ли е повече от 2 кг. На макара, която едва удържа два килограма не бих се доверил. Самата макара изглежда кекава, не че съм пробвал да я чупя.
Slam-а е с няколко грама по-лек, има 6 лагера и драг "по документи" 5 кг., а реално тестван от мен около 3,7 кг. Вече съм пробвал една размер 4000, като на максимално затегнат аванс риба разви 100 метра PE1.2 , 27lb. влакно, рибата си замина, влакното се оказа малко - 200 м., но макарата издържа доста здраво натоварване.
От друга страна бих казал, че идва малко скъпа... по добре новия Zauber за малко повече, но ме дрази че допълнителната му шпула е различна.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Макара за спининг

Мнение от bobo_33333 »

Пратих му линк откаде може да си вземе екузима 3000 на 73лв.нова,
Мноо скъпо това 73лв :roll: ,има ги и по 60 лв
Аз там съм пораснал...
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Макара за спининг

Мнение от ivanst »

Някой има ли наблюдение на тази макара - http://www.emag.bg/ribolovna-makara-mit ... usel_image
намерих я само в Емаг ... предполагам е нов модел.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”