Бутикови макари за спининг!

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от Павел Иванов »

Да теглиш кола по асфалта на равно не ти трябва кой знае колко "чудовищна" макара . Аз го правя с непретенциозна , бързооборотна 14 Daiwa Catalina 4020PE-H , с 10кг. драг , при това съвсем успешно .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от xoxo »

Привет,
първо за тази титаниевата - тази не съм я виждал на живо - продават я за около $400 но нямам представа що е. Преди време в Австарлия един почна да прави подобни титаниеви спининг макари но нямаше пазар или маркетинг не му беше добър та направи около сто и затвори дюкяна. тях съм ги пипал и сега ме е яд че не си взех навремето - сега е абсурд да се намерят. За тази по горе на която се върти барабана - аз я взех от любопитство да я видя - няма да е ползвам че ми е много малка.. интересна конструкция и наистина е доста мощна - сравнима с малка оверхед мулти макара. барабама е малъки събира не повече от 100 м 30 лб бреид но за мен това е малко... ще си стои за куриоз.. не мога да я препоръчвам защото не съм я ползвал..
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от xoxo »

Света не е само Шимано и Дайва има и по добри
Ето тази например по скъпа от VC но по ефтина от ZB

Изображение

Изображение


http://www.bulldogfishingtackle.com.au/ ... nning-reel
certate
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от certate »

Със сигурност не е! Има не е една и две, По-По-Най ! :fishing6:

Само че, темата не беше ли за бутик-овите? :roll: Или няма значение вече ?! :(

По-добри, по-скъпи или по-еФтини..... колкото щеш !

:)
.........!
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от xoxo »

Ами да де.. бутиков продукт е нещо което се прави в малко бройки,високо качество и не е масово производство....
certate
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от certate »

ДА! И го харесват почти всички ама .....гроздето е кисело ! :mrgreen:
.........!
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от аксел »

Хохо,кажи нещо за тези макари,харесват ми като визия и съдържание,дали можем да ги закупим отнякъде?
.....и без това, ние освен дайва и шимано ,други не познаваме достатъчно и си мислим,че това е върха на сладоледа,полезно е някой,който има поглед и върху качествата на други марки да сподели инфо.
валатът не най-лошото нещо на света
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от d.dim »

аксел написа:Хохо,кажи нещо за тези макари,харесват ми като визия и съдържание,дали можем да ги закупим отнякъде?
.....и без това, ние освен дайва и шимано ,други не познаваме достатъчно и си мислим,че това е върха на сладоледа,полезно е някой,който има поглед и върху качествата на други марки да сподели инфо.
+1 Мен лично ме интересуват варианти за тежък спининг с примамки 100-150 гр. и джиг до 300 гр.
Че на картинка е едно ама 2-3000 долара за експерименти и грешки нямам излишни.
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от xoxo »

какво да кажа - много сериозна макара за спининг. blue marlin се води модела и го има по интернет магазините. линка по горе е на един такъв. има ги и в американски он лине магазини. Тя е на Ардент - това е сериозна американска фирма са качествени милтипликатори. Преди 2 или 3 години те се обръщат към Робърт Колуин / създателя на Ван Стаал и ЗееБаас/ и му поръчват да им създаде спинингова макара са сериозен морски спининг и той им създава тази блю марлин макара като цената е почти наполовина на Шимано стелата. качествени материали, проста конструкция, но си е испипано отвсякъде, виждал съм само в магазин но усещането с нея е че е добра.
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от yco »

Все се набутвате при ментаците... :lol:
The right price would be about $10... :wink:

http://www.stripersonline.com/surftalk/ ... aled-reel/
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от xoxo »

това е друга история - както виждаш и вида им е друг. Навремето Робърт Колуин когато решава да прави ЗееБаас идеята му е да ги прави в Китай. за нула време произвеждат голямо количество корпуси, ротори но Робърт се отчайва от резултата и качеството на Китайците и връща изчяло производството в САЩ. но естествено жълтурите са гепили чертежите, не са унищожили негодната продукция е я бълват в китайските магазини. иначе в сериозните он лане места не се продават тези ментета... лесно се разпознават. Вида на корпуса и качеството е съвсем друго.

ПП ето например къде я продават оригинала в сериозен он лине магазин..

http://www.tackledirect.com/shop-blue-marlin.html

а както се вижда няма нищо общо дори и пръв поглед с ментета... ааа те вече ментета не могат да се купят от никъде дори и да иска човек да се сдобие с менте макарата ... аз например я търся да си я купя....Преди 4-5 год можеха да се намерят за около 100$ но сега няма от къде да се купят... ако някой открие къде продават това менте макара да пише - аз я копувам...
certate
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от certate »

xoxo написа:Ами да де.. бутиков продукт е нещо което се прави в малко бройки,високо качество и не е масово производство....
Тъй-Тъй!

Афторчето си я зарЕза темата, явно вече не го интересуват бутик-овите изделия... :roll:

Ей още една, от по-киселите, преди да сме я зарЕзали и ние темата

Боядисаната в характерния и любим цвят на г-н стафф-а на стафф-овете,

IDATEN Carrozzeria


Изображение

Редка, отсЕкъде и не по-малко качествена ! :mrgreen:
.........!
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Бутикови макари за спининг!

Мнение от robber_79 »

Troli Rapala написа:
Павел Иванов написа:Нямам никакви впечатления от "айс" гегите на Кроа , абсолютно никакви , дори и на тръскане ,
Нормално,единствен съм във България!Пръчките са купувани от България,та знам!Темата се извърте в друга посока,спирам!Само погледни сайта и виж,че пръчките за бяла започват от 48инча-54грама,моите са около 40!Помисли какъв ефект съм търсил и съм намерил без да го казваш! :wink: Мечтата ми е Кардиф 165грама!

Потърси си в нета Daiwa Mini Mite !
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”