Избор на примамка

Модератори: Павел Иванов, sestrata

alex23
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Ное 14, 2016 6:23 pm

Избор на примамка

Мнение от alex23 »

Начинаещ съм в спининга и се чудя каква примамка е най-добра за пъстърва и конкретно за воблера , кое е по-добре потъващ или плуващ ? :fishing11:

За сега съм се спрял на салмо хорнет Т
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на примамка

Мнение от ТТ лови по реки »

И от двата вида трябва да имаш.Салмото е добре като за начало.После,след няколко риболова, ще усетиш сам кой ти върши работа,и ще търсиш от този вид.Но като цяло и плаващите и потъващите трябва да са ти в кутийката,да имаш за различните места,различни воблери. Предимство можеш да дадеш на плаващите,защото можеш да ги пускаш по течението,и така да облавяш някои недостъпни места.
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Избор на примамка

Мнение от vantonov »

Ох, горкия - още един болен от "пъстървова болест"...Колега, воблери за пъструши.....колкото искаш. На Хорнет-а не съм опитвал, тъй като залагам предимно на Minnow, но според мен за бързи води е потъващият е по-удачен вариант, тъй като в бързея рибата се държи на дъното покрай камъните. За вирове и по-спокойни води съответно плаващия. Общо взето "опит-грешка" е начина да разбереш какво ѝ се яде в него ден. Част от фофлерите, които ловят при мен са Cormoran Baby Iwashi и Hiroko Minnow, YoZuri L minnow 33 и 44, Kosadaka ION...има доста изписано по темата - порови се и ще намериш инфо за уловисти примамки. Инак може да си вземеш и няколко блесни Мепс № 2-3, Ball Concept на Понтон 21 и тн.... Воблерите Goldy TINY също ловят и са на достъпна цена. Успех!
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Избор на примамка

Мнение от reelbigfish »

Вземи си Salmo Sparky Shad вместо Хорнет. По-лесно се "управлява"
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”