Спининг въдица -универсална.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Спининг въдица -универсална.

Мнение от gergi_81 »

Здравейте. Решил съм да си взема нещо ,което на практика не съществува :) а за капак го искам и да е около 100лв. Универсалната въдица е мит ,но става въпрос за следното. Искам да мятам силикончета с глави по10-тина грама и да усеща кълването на костура, както и по-тежки блесни и кастмастери за чернокоп от брега. Да става и за щукарските примамки , и да може безпроблемно да извади щука 4+ кг. Ще се лови само на открити водоеми и ще търся дистанция.Та общо взето съм се спрял на размер 2,70 (знам ,че три е по-добре ми идва дълга за колата ) Дотук само okuma black rock 2,75 x-fast , ми се вписва в тия критерии , и като цена ми пасва доста добре. Ако някой има други предложения ще се радвам да споделите.
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от gergi762 »

Разгледай тези http://www.plodex.eu/fishing/spiningi.html. Аз ползвам infinite bass 2,44 6-21,но в твоя бюджет влиза leisure bass.От моята съм много доволен, отговаря изцяло на твоите изисквания,предполагам и другата ще е добра.
Остави само стъпки
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от RAAZIEL »

gergi762 написа:Разгледай тези http://www.plodex.eu/fishing/spiningi.html. Аз ползвам infinite bass 2,44 6-21,но в твоя бюджет влиза leisure bass.От моята съм много доволен, отговаря изцяло на твоите изисквания,предполагам и другата ще е добра.
100% ПОПАДЕНИЕ...Виждал съм я на живо,за тези пари е оптималния вариант...
Твоята пръчка е Leisure Bass - 2.44/7-28,или Leisure SeaBass 2.70/7-25-първата е по-яка!!!
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от gergi_81 »

Доста интересно изглеждат. И аз се спрях на Leisure Bass - 2.44/7-28 ,но ми се щеше да е 2,70. А тази която е морско изпълнение и е 2,70 е доста по-тежка.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от garfield_90 »

Колега така като чета какво искаш, се насоси към нещо с акция 10-35 или 10-40 или нещо между тях.
http://megafishing.bg/product/6525/vadi ... -40gr.html
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от garfield_90 »

Това също не е лош избор за бюджета и риболова, който смяташ да практикуваш.В описанието ще намериш и голмо разнообразие от дължини и акции включително и 2.70 14-40, което смятам ти е предостатъчно.При добра работа можеш да мяташ и примамки с по-голямо тегло от 40, а и 10 гр също няма да са ти проблем и при 2те въдици които съм ти пуснал.Успех
http://megafishing.bg/product/4874/vadi ... nning.html
Теглото е малко по-голямо от предходната но и ти го каза универсална няма !
Някъде трябва да има малък компромис, но трябва да решиш къде.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от gergi_81 »

Благодаря за съвета , но за акцията мисля че 30 гр ми е максималната нужна. Искам пръчката да е предвидена за примамки между 10-20 грама. при акция 15-40 определено това не се получава. Имам няколко такива и с малките примамки не се справят. Едната ми пръчка е shimano scimitar 15-60. нея си я ползвам за чепаруване от лодка. От брега определено не може да се справи с границата от 40 метра при примамка 15 грама. 7-30 , 10-30.. нещо такова ще да е.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от pampasa »

gergi_81 написа:Здравейте. Решил съм да си взема нещо ,което на практика не съществува :) а за капак го искам и да е около 100лв. Универсалната въдица е мит ,но става въпрос за следното. Искам да мятам силикончета с глави по10-тина грама и да усеща кълването на костура, както и по-тежки блесни и кастмастери за чернокоп от брега. Да става и за щукарските примамки , и да може безпроблемно да извади щука 4+ кг. Ще се лови само на открити водоеми и ще търся дистанция.Та общо взето съм се спрял на размер 2,70 (знам ,че три е по-добре ми идва дълга за колата ) Дотук само okuma black rock 2,75 x-fast , ми се вписва в тия критерии , и като цена ми пасва доста добре. Ако някой има други предложения ще се радвам да споделите.
Окумата е доста прилична въдица за парите си , със силно изразен върхов строй / без това да я прави кол / , чувствителноста и също е на високо ниво .

Говоря за тази с акция 7-30 гр.
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от garfield_90 »

Аз също съм с 10-30 акция и съм много доволен, нямам проблем нито с дребосъците нито и с едрите щуки. Но все си мисля, че за морски риболов и големи дистанции трябва малко повече,но избора е твой. А колкото до твоите искания в този ценови диапазон и акция 10-30 имаш голям избор
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от gergi_81 »

По съвет на приятел се спрях на нещо доста бюджетно ,което обаче било направено много добре. http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=4629 Избрах 2,40 пред 2,70 понеже ще я комбинирам с маара Риоби аплаус 2000 , и ще дойде лека.
Аватар
pikehunter84
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Окт 01, 2014 2:26 pm
Местоположение: Харманли

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от pikehunter84 »

Колега, погледни и тези две пръчки : http://shop.fishing-tackle.bg/gad-fair.html и http://shop.fishing-tackle.bg/gad-gancho.html. Втората е малко над определения ти бюджет , но също е доста добър вариант и си заслужава парите :) Успех в избора и наслука
Аватар
TONICHA
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 3:31 pm

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от TONICHA »

+1 за GAD-a :fishing2:




Поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от gergi_81 »

Благодаря на всички за съветите. Вече взех Favorite Laguna 2,70 5-21гр. На промоция я намерих в магазин тук в Бургас за 66лв. Още като я хванах и усетих ,че е моята пръчка. Вярно за щуки ще е малко мека , но за чернокопа и костура е идеална.Строят и е доста бърз и седи изненадващо стегната за този тест. Кастмастери по 12-15 грама и седят много добре и дължината ще ми позволява да ги мятам доста пред скалите на Приморско. Страшно добре се усеща и като и сложа 8-10 грама джиг главичка с малко силиконче за костурчетата. Абе пасна ми много още като я хванах ,както се казва.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от lozzy.68 »

gergi_81 написа:Благодаря на всички за съветите. Вече взех Favorite Laguna 2,70 5-21гр. На промоция я намерих в магазин тук в Бургас за 66лв. Още като я хванах и усетих ,че е моята пръчка. Вярно за щуки ще е малко мека , но за чернокопа и костура е идеална.Строят и е доста бърз и седи изненадващо стегната за този тест. Кастмастери по 12-15 грама и седят много добре и дължината ще ми позволява да ги мятам доста пред скалите на Приморско. Страшно добре се усеща и като и сложа 8-10 грама джиг главичка с малко силиконче за костурчетата. Абе пасна ми много още като я хванах ,както се казва.
Адашче, мисля,че много бързаш или бъркаш нещо!!! :wink: Колегите,останаха с впечатление както и аз,че търсиш за сладководен спининг,за морето .....ТЦ !!! :shock: Първо.....от брега с тези 2,70,можеш само да се чешеш по гърба!Второ ако я ползваш от лодка, ......много ми е интересно,как би извадил,...... 5-6 ,,чернокопченца,,.............и с колко грама олово?!?! Въпреки това,честито и много слука!!! :drinkers:
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Спининг въдица -универсална.

Мнение от gergi_81 »

От кея на моркса гара ,както и от разни каменисти носове по черноморието съм извадил доста чернокопи на блесна с пръчка 2,40. Затова мисля че 2,70 ми идва идеална.Кастинг 40-45 метра ми е предостатъчен за чернокопи и лефери.На буните в Приморско леферите есента излизат буквално на брега.От края на буната се мята успоредно на крайбрежната ивица. Даже не е нужна кой знае каква дистанция. :) А за лодките пръчките са ми други. Там питанки нямам.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”