Пак питане за тея пусти АВИДИ

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Pol Geti
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Мар 25, 2016 2:33 pm

Пак питане за тея пусти АВИДИ

Мнение от Pol Geti »

Здравейте, колеги. Прочетох може би всичко писано и в двата форума за модела ,, AVID,, на St. Croix, но на въпросите ми не можах да намеря отговори , тук там в отделни теми в някои от мненията се намира нещо по конкретно. Поради факта (според мен) , че доста много хора от форума използват или в бъдеще ще използват тези въдици, темата няма да бъде излишна. В момента ползвам GAD SHASER 2,13 м. / 2-10,5 гр тест. / строй ,,FAST,, и брейд 0,6 Gosen. Като цяло пръчката е добра, но с леките воблери от порядъка на 2 - 2,5 гр. в бавна вода почти нямам чувствителност, което е адски дразнещо, да не кажа и абсолютно ,,глуха,, . Спрял съм се на модела AVS66LF2 1,98 м. тест / 1,8-7,1 гр. / строй ,,FAST,, и в тази връзка конкретно ме интересува: 1. Добра ли е нейната чувствителност с воблери, като : Риджи 35 F , Бейбито на Strike pro и други такива ( 2 - 2,5 гр. ). ? 2. Ще може с нея добре и комфортно да се туичват воблери миноу ( 3 - 5 см. ) в бързей , например в Дефилето ? 3. С блесни номер 2 на ,,Мепс,, пак в бърза вода няма ли да се товари прекалено ? 4 Какъв би бил кастинга с нея, спрямо споменатия по горе Чейзър имайки предвид, че той е с 10-12 см. по дълъг ? С уважение към знаещите !
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пак питане за тея пусти АВИДИ

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , по ред :

1. Да , даже много добра .
2. Да .
3. Не . Реално горният и тест е занижен с около два грама .
4. Добър кастинг , даже много добър особено ако въдицата бъде съчетана с правилната линия , реален диаметър 0.16 - 0.23мм. , намотана на добра макара .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Pol Geti
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Мар 25, 2016 2:33 pm

Re: Пак питане за тея пусти АВИДИ

Мнение от Pol Geti »

Павка, благодаря ти за бързия отговор, евала чест ти прави ! Ако реша да участвам на някое състезание на ,,Видрите,, , благодарността ми ще се материализира във животоспасяваща високоградусова кехлибарена течност с благоуханен аромат и дървенишки вкус. Искам да те помоля да направиш паралел между споменатия ,,АВИД,, и сходния по параметри ,,LEGEND ELITE,, - LES66LF2 . Освен от естетска гледна точка, оправдана ли е покупката на ЛЕДЖЕНДА при положение, че и АВИДА би... вършил същата работа. Благодаря предварително !
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Пак питане за тея пусти АВИДИ

Мнение от lusienn »

Вчера го видях,доста е зает да

Отговаря постоянно.

Остави го да релаксира,

Да прочете нещо релаксиращо,

Вервай ми доста е зает,и няма време

За форуми.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пак питане за тея пусти АВИДИ

Мнение от Павел Иванов »

Ледженда освен , че е "по-барнат" е и по-чувствителен от Авида , дължи се основно на по-високомодулният графит използван в бланката . На въпроса ти "оправдана ли е покупката" , не мисля освен ако не наблягаш повече на джигов риболов , Авида сам по себе си е една прекрасна гегичка :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Пак питане за тея пусти АВИДИ

Мнение от lusienn »

Ебати киборка е Пав,

Стане ли въпрос за спининг лигата.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”