Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Модератори: Павел Иванов, sestrata

chamsi
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2017 3:10 am

Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от chamsi »

Здравейте приятели, ще ме упреквате, че не съм ползвал търсачката и не съм чел темите, но... Събирам информация от един месец и тотално се обърках. На кратко, бюджета за пръчка, макара и влакно е 220-230 лв и нито стотинка повече.. Много се бях навил да купувам пръчка шимано катана 2.70м и макара шимано катана 3000. Но вече съм разколебан от много противоречиви мнения. Целта ми е да се УЧА на джиг риболов на язовир Кърджали, от 15-ти до 30-ти Ноември съм свободен и искам да се пробвам. Ще се лови от лодка или от садка на вътре в язовира.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от Павел Иванов »

Катаната като въдица има чувствителността на пън та едва ли е най-подходящият вариант за джиговица .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от CarposGTA »

Щом казваш , че ще ловиш от лодка или садка навътре в язовира не ти е нужна толкова дълга въдица . За такъмите никога не бих си взел упоменатите от теб . Аз ползвам пръчка pontoon 21 gad fair 2,40 5-25 гр . И макара риоби заубер 3000 и съм доволен . Този комплект на мен ми излезна 200 лв . , а за влакно не знам какво да ти препоръчам за 30 лв така ,че да не надхвърля бюджета ти защото не съм ползвал влакна в този ценови клас .
chamsi
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2017 3:10 am

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от chamsi »

Макарата реших вече, че ще е Рьоби заубер, размер 2000,2500 или 3000. Пръчката се чудя каква да е и ако може да ми кажете някакъв сайт надежден, от който пазарувате (да не ми пратят някакви ментета), или някакъв магазин в Пловдив, където мога да ида да видя..
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от Shark Hooks »

В Пловдив е и ментета не продава !
Има и телефон в сайта .
Една подробност на артикулите които са свършили - слагат червен хикс отпред . :roll:

https://www.voblershop.com/
chamsi
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2017 3:10 am

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от chamsi »

Какво ще кажете за пръчка Фаворит Лагуна Блу 2.70, акция 5-28 и макара Фаворит Сапфир размер 2500?
Аватар
Soller
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 4:34 pm
Местоположение: София

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от Soller »

Вече ти казаха - максимум 2,40 м! Може и по-къса.
Аватар
kapsula
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 5:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от kapsula »

CarposGTA написа:Щом казваш , че ще ловиш от лодка или садка навътре в язовира не ти е нужна толкова дълга въдица . За такъмите никога не бих си взел упоменатите от теб . Аз ползвам пръчка pontoon 21 gad fair 2,40 5-25 гр . И макара риоби заубер 3000 и съм доволен . Този комплект на мен ми излезна 200 лв . , а за влакно не знам какво да ти препоръчам за 30 лв така ,че да не надхвърля бюджета ти защото не съм ползвал влакна в този ценови клас .

Здравей, колега.
Знаеш ли какво е реалното тегло на gad fair 2,40 5-25? Кой вариант на заубера ползваш и балансира ли се добре с размер 3000?

Сорка за спамчето :oops:
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от CarposGTA »

Здравей, колега.
Знаеш ли какво е реалното тегло на gad fair 2,40 5-25? Кой вариант на заубера ползваш и балансира ли се добре с размер 3000?

Сорка за спамчето :oops:[/quote]

Няма проблем колега ! Не съм теглил пръчката , като съм се доверил на данните от сайта откъдето я закупих . Там упоменатото и тегло е 135 гр. Заубера , който ползвам е класическият модел в размер 3000 с упоменато тегло 305 гр https://ribi.bg/makari-za-riba/spinning ... s%5B162%5D . Точката на баланс се получава , когато пръста ми е в самия край на дръжката , въпреки че макарата изглежда тежка за този прът . Това е така защото GAD-a е със сравнително къса дръжка и позволява балансиране с по - тежки макари . Пробвал съм да го балансирам с макара 270 гр. и получавам идентичен баланс с този на по - тежката макара . На мен лично ми пасна балансирането , което се получава , но всичко е въпрос на предпочитания и при теб може да е различно .
Аватар
kapsula
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 5:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от kapsula »

CarposGTA написа:Здравей, колега.
Знаеш ли какво е реалното тегло на gad fair 2,40 5-25? Кой вариант на заубера ползваш и балансира ли се добре с размер 3000?

Сорка за спамчето :oops:
Няма проблем колега ! Не съм теглил пръчката , като съм се доверил на данните от сайта откъдето я закупих . Там упоменатото и тегло е 135 гр. Заубера , който ползвам е класическият модел в размер 3000 с упоменато тегло 305 гр https://ribi.bg/makari-za-riba/spinning ... s%5B162%5D . Точката на баланс се получава , когато пръста ми е в самия край на дръжката , въпреки че макарата изглежда тежка за този прът . Това е така защото GAD-a е със сравнително къса дръжка и позволява балансиране с по - тежки макари . Пробвал съм да го балансирам с макара 270 гр. и получавам идентичен баланс с този на по - тежката макара . На мен лично ми пасна балансирането , което се получава , но всичко е въпрос на предпочитания и при теб може да е различно .[/quote]



Другият ми вариянт е Gad Gancho 2,13 7-25гр. с RYOBI SLAM 3000 незнам дали ще е осезаема разликата в усещането. Гледах една клипче с един руснак, който балансира въпросната пръчка перфектно с макара 240гр. ама комбинацията е със стотина лева отгоре :?
Prangov99
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 3:01 pm

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от Prangov99 »

Здравей колега, преди извесно време и аз имах като твоите терзания и обиколих всеки риболовен магазин в Пловдив докато открия търсената въдица. Та накратко за тези пари които си приготвил си вземи една въдица на Филстар Джиг Мастър с тест 5-21 гр. и дължина 2,24м. която е доста комфортна както от лодка така и от брега( дори в момента е на промоция) , а за останалите пари си вземи едно Риоби Екусима.
chamsi
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2017 3:10 am

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от chamsi »

Благодаря колега, вече поръчах пръчка Pontoon 21 GAD FAIR 2.44 с акция 5-25. Чат-пат ще хвърлям и от брега. Но за макара все още се чудя. Колкото повече чета мнения, толкова повече се обърквам.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Избор на въдица за джиг на яз. Кърджали

Мнение от Vid »

Не бързай, а огледай спокойно макарите. Която и да избереш, ще си надхвърлиш зададения бюджет... Така или иначе риболов на джиг на Кърджали тази есен няма...
Най ниската цена за макара де ще те кара много време е Екусимата на Риоби.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”