Воблери за кефал и пъстърва

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Vaskospining
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:24 pm

Воблери за кефал и пъстърва

Мнение от Vaskospining »

Здравейте колеги спинингисти. Още съм много зелен в този риболов и ще се радвам да разбера каква и колко голяма е разликата между скъпите и по-евтините примамки. Например един японски и един сръбски или полки воблер.
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Воблери за кефал и пъстърва

Мнение от CarposGTA »

Vaskospining написа:Здравейте колеги спинингисти. Още съм много зелен в този риболов и ще се радвам да разбера каква и колко голяма е разликата между скъпите и по-евтините примамки. Например един японски и един сръбски или полки воблер.
Като цяло зависи кои точно модели сравняваш ,защото асортимента от марки е огромен и всяка от тях има различни цени. Имам сръбски воблери с цена от 5 до 9 лв,полски от 8 до 12 и японски от 14 до 20 лв , като това са среднобюджетните цени за тези страни . Иначе има японски воблери по около 30 лв за бройка . Ако търсиш по - вевтини воблери за кефал и пъстърва можеш да разгледаш някой руски клипове в youtube , в които ловят с китайски примамки от aliexpress и да си заприходиш някой от препоръчваните модели . Аз направих точно това и за около 20 лв си поръчах 10-15 воблера , като чакам само малко да се затопли времето в близките 5-10 дни и започвам да ги разловявам .
Виж това клипче - https://www.youtube.com/watch?v=xDZqpMoZtx4&t=363s
Ако разгледаш канала на колегата в youtube ще намериш клипове в които лови с някои от тези воблери и има добри резултати .
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Воблери за кефал и пъстърва

Мнение от vantonov »

Vaskospining написа:Здравейте колеги спинингисти. Още съм много зелен в този риболов и ще се радвам да разбера каква и колко голяма е разликата между скъпите и по-евтините примамки. Например един японски и един сръбски или полки воблер.
Разликата е в това, колко "пари" ще имаш в кутията с примамки. Съвет от мен - не робувай на марки. Воблерите Голди, Видра, Мада, Ружно паче и прочее сръбски хубавци, по нищо не отстъпват на скъпарските марки. Вземи си по 1-2 бройки (задължително различни разцветки) и ще видиш резултата. Що се отнася до японците...да, по-хубава изработка, по-добри куки, но мисля, че като за начинаещ ще е добре да почнеш с нещо по-обикновено, щото болката в ляво като скъсаш някое Ryki или Illex....няма да ти хареса. Идеята на колегата с фофлерите от Китайската народна република е добра. И аз съм поръчвал за никакви пари и имах хубави попадения. Рискът с тези поръчки е, че може да получиш пластмаси, които са подходящи единствено за ключодържател. Има доста писано по темта, в тубето има доволно клипове на братушките...гледай, мисли и преценявай. На кука!
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
asn
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 11:58 am
Местоположение: Габрово

Re: Воблери за кефал и пъстърва

Мнение от asn »

Vaskospining, вземи си един pontoon 21 crackjack 38 sr или mr за 15-16лв, Goldy VIBRO MAX - 2.8 за 5-7лв и няколко евтини китаеца или пък български на по 2-3лв. Избери си плитичко и чисто място, помятай, гази, откачай, после пробвай на по-трудно първо с по-евтините. Ще натрупаш доволно опит срещу едни 25-30лв. ми е мисълта. Рано или късно ще се охарчиш много повече, ако ти допадне спининга. Най-скъпия от изброените в един момент ще ти стане любим и вероятно ще сигнеш до заключението, че е по-добре с един работещ, отколкото с 10 тотални разочарования. :) Успехи и бъди упорит!
P. S. При евтините воблери, дори от един и същ модел да са, е много вероятно да са различо поведение във водата, както и да им се оплитат куките една в друга. При скъпите японци не е така, но има други нюанси - чисто пъстървовите воблери, дори от 25+лв., не са за всеки и могат тотално да те разочароват.
Vaskospining
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Яну 12, 2018 1:24 pm

Re: Воблери за кефал и пъстърва

Мнение от Vaskospining »

Ами при кастинга има ли някаква разлика? Четох че някой японци имат система за далечно замятане има ли нещо вярно?
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Воблери за кефал и пъстърва

Мнение от CarposGTA »

Vaskospining написа:Ами при кастинга има ли някаква разлика? Четох че някой японци имат система за далечно замятане има ли нещо вярно?
Много марки , които не са японски имат системи за далечно замятане , и това е нормално при положение , че има конкуренция на пазара и когато излезнат новости бързо се разпространяват в различните компании .
Примамките , които колегите са ти предложили притежават достатъчен кастинг за да ти вършат работа по нашите реки , но разбира се за де се случи това трябва да имаш и правилните такъми . Въдицата ти е добре да е с акция не повече от 10 гр . , а влакното с диаметър между 0,10-0,16 мм .
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”