Помогнете на шаранджиите

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от dedeff »

Жената онзи ден изрева за риба,а аз се стреснах,хукнах и ето резултата
Изображение
Изображение
Това ще бъде и за Никулден,сиреч Ципура от Метро,а на шарана ще му напълня стомахчето не с ориз а с царевица на следващият ми излет.Поздрави.
Без жени можем,без риболов не можем!
Pavkata 1977

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от Pavkata 1977 »

Хора какво става?Човека имаше благородна кауза,имаше апел,а в замяна получи плюнки!Дори и да не си е формулирал правилно призива идеята му е да се спаси някоя друга риба!Да,мисията е невъзможна,но е благородна!
Радо Троев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 5:33 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от Радо Троев »

Събота отивам за щука, пък квото стане :cry: . Иначе идеята е добра отностно шарана с браконерски произход :axe: . С една дума купувайте си шаран никой не ви спира, но гледайте от къде :wink:
Изображение
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от dako71 »

Не знам за вас но аз се засегнах лично от тая тема. 30 и кусур години риболовец и да си купувам риба за Никулден. :D. :smt044
Аватар
сандански карп
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 10:26 pm
Местоположение: слънчев бряг

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от сандански карп »

Васе,подкрепям те напълно!!!!Само че брат, жалкото е че има и хора които не те разбират,проблема си е техен,ние шаранджйите сме с теб :smt023 :smt023
Последно промяна от сандански карп на Вто Дек 01, 2009 8:19 pm, променено общо 1 път.
YOU LL NEVER WALK ALONE
dian
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Помогнете на шаранджите

Мнение от dian »

gloupan написа:
dian написа::smt023 подкрепям на нашата маса ще има толуп
И защо мислиш, че е благородно да купиш(изядеш) толуп вместо шаран.Това малко ми прилича на лозунгите по партийните събрания:
"ДА НАПРАВИМ ......В ИМЕТО НА........"
П.С.Не ставайте смешни!!Ако пък наистина Ви е жал за ШАРАНИТЕ,ми .......... Не ги ловете през годината!
ми колега незнам дали е благородно ама толупа е хибрид и наи важното е че съм си го хванал сам иначе аз риба не ям като изключим печена скумрия а за шараните това че ги ловя не значи че ги взимам минах ги тези години когато раздавах на комшиите и нямам нищо против всеки да яде каквато риба иска на никулден просто аз няма да ям шаран и амур
мисля че илииката също го е казал добре по нагоре в темата
само слабите се стремят към порядаък силните владеят хаоса
ahvoinev

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от ahvoinev »

По тази логика значи не трябва да пием вино на Трифон Зарезан щото гроздето е крадено от някой човечец,или на Великден яйца от крадени кокошки
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от snegk »

dany01 написа:По тази логика значи не трябва да пием вино на Трифон Зарезан щото гроздето е крадено от някой човечец,или на Великден яйца от крадени кокошки
Ясна е работата, за тебе кражбата е нормално нещо.А този някой човечец да ходи на магистралата да заработва, не да краде :evil: :twisted:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
dian
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1019
Регистриран на: Пет Яну 13, 2006 2:38 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от dian »

dany01 написа:По тази логика значи не трябва да пием вино на Трифон Зарезан щото гроздето е крадено от някой човечец,или на Великден яйца от крадени кокошки
абе колега ти къв ЧОВЕЧЕЦ си бе колко време я мисли тази глупост дето си я написал земи я изтрии че има и деца дето влизат в форума и ако вземат да мислят като теб до къде ще стигнем :drinkers:
само слабите се стремят към порядаък силните владеят хаоса
ahvoinev

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от ahvoinev »

Нямах това предвит което пишете а,че трябва ли всичкия шаран който се продава да е от бракониери които са го хваща ли с мрежи.Така също на който му е кеф да си яде каквато риба му е вкусна
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от cucko »

dany01 написа:Нямах това предвит което пишете а,че трябва ли всичкия шаран който се продава да е от бракониери които са го хваща ли с мрежи.Така също на който му е кеф да си яде каквато риба му е вкусна
Тук става въпрос за риби които са уловени законно, а не тези които са незаконни...направи си сам разлика!
Купувайте си риба и си прибирайте/поискайте касовата бележка! :wink:
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
Аватар
Pedro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 904
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 5:27 pm
Местоположение: Русе

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от Pedro »

carpsliven2
Момче меко казано ставаш смешен с тези призиви за Никулден.
Ти ли си този дето ще спре една вековна традиция ?? Не мислиш ли, че е малко грандоманско.
Пука и на леля Пена и чичо Иван за тебе като риболовец ..и за шарана.
Освен това уловеното и изкараното на сергия не може да се върне обратно.
По съм съгласен с друго, а именно:
Видях една грохнала не много стара жена да си купува шаран и даде 12.47 лв за него-да го кажем беше 2 кила.
Като му махне люспите, главата, опашката и карантията какво и остава за 13 лева.А и ако знае колко кости има..а и ако смърди на блато..по добре да си беше купила пържоли за тези пари ! И да се нахрани като хората.
Явно номера не е в яденето, а в спазване на традицията.
Тази загриженост дето я демострираш баш на Никулден няма как да стане.Sorry.
Аватар
камен
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1115
Регистриран на: Пет Юли 22, 2005 4:12 pm
Местоположение: ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от камен »

Незнам дали да купуваме или не.Само един пример имам познат който всяка година по Никулден отива и купува /колкото има възможност де/живи шарани и ги пуска обратно в язовира.Тоя човек сигурно е за болница :lol: според някои.Но каквото и да си говорим,колкото и да ни охулват ,че имаме такова мислене от година на година ставаме повече.А аз призава на Васко го разбрах -Да бойкотираме бракониерите.Ами какво да ви кажа-ако сте сигурни че рибата на сергията е изкарана незаконно пробвайте да звъннете на ИАРА-и късмет с тях.
добрите момчета отиват в рая ,а аз сигурно за РИБА
Pavkata 1977

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от Pavkata 1977 »

Pedro и кое му е смешното на Карпсливен2?Това че се опитва да внуши на хората да бъдат риболовци,а не фризеристи!Разбира се,че традицията трябва да се спази,за хората,които желаят да хапнат-шаран има и в Била,и в Метро,и в Кауфланд,всеки,който иска може да си купи оттам!А ако болшинството от хората бяха като него и Илийката,във водоемите шараните щяха да са значително повече!
Замислете се ако нелегалните търговци не могат да си пласират "бракониерския шаран,амур и т.н",следващата година кой ще се занимава с тази дейност?
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от Митев »

Чудя де :roll: как от всяка тема ,може да се стигне до скандал във форума :evil:
Васко го разбрах /евала за мисленето му/ - ама няма смисъл да оплювате момчето ,което е загрижено за рибите , ако не сте съгласни - просто не пишете и не всявайте раздори :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”