Помогнете на шаранджиите

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от mita4eto »

Има колеги, от които можем да се поучим всички ние. Нека НЕ проявяваме типично български черти от народопсихологията ни, а просто да подкрепим колегата. Аз с удоволствие се включвам, като до момента винаги за този празник при нас е имало морска риба. Откъдето и да купя шаран, знаейки закакво иде реч, никога нямам гаранция, че не е бракониерски. Всички знаем какво е положението!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от gloupan »

А да кажа и аз нещо за последно:
В първоначалния си вид темата агитираше да не се купуват шарани въобще за Никулден,а след смяната на съдържанието и се говори вече да се бойкотират бракониерите!!!
Всички негативни изказвания бяха за това ,че традицията повелява на този ден на масата да има пълнен шаран.
И както почти винаги се получава темата леко се измести и в момента тези който казаха "ДА" на тази традиция се оказват лошите!! :smt023
TRS70MLF2
Vankata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2156
Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 6:41 pm
Местоположение: Бургас

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от Vankata »

Малък съм още и не смея да изказвам мннения ,но... в училище винаги са ни учили ,че благодарение на традициите Българите са оцелели като нация.Но друго искам да кажа...В този форум ( навярно и в теази тема ) пишат много хора с добри финансови възможности ,от друга страна на пазара вече в изобилие се предлага жив шаран...И каква ли е връзката.Та питам колко от тия хора си купиха жив шаран (законно или не уловен ) и го пуснаха да живее някъде, в произволно избран водоем.
Тъжно ми е ...
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от carpsliven2 »

Извинявам се на всички които съм засегнал или обидил .. понеже и неправилно се изразих .. нямам лоши намерения към никой .. неискам и да развалям традицията по някакъв начиН.
БЛАГОДАРЯ на вдички които ме подкрепиха .
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
Аватар
сандански карп
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 10:26 pm
Местоположение: слънчев бряг

Re: Помогнете на шаранджиите

Мнение от сандански карп »

.
БЛАГОДАРЯ на вдички които ме подкрепиха .[/quote]
:smt038 :smt038 :smt038 :smt023 :smt023 :smt023
YOU LL NEVER WALK ALONE
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”