Мисля че е ВАЖНО !!!

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Нещата продължават да се случват :D
http://iara.government.bg/wp-content/up ... proekt.pdf
Предполага се че ще бъде подписана както обикновено в последният момент или на 15 март , четвъртък . Интересното е че както е формулирана , то забраната за щуката няма да е чак от другата година , а още от тази със задна дата :D
ЧЕСТИТО !!!
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от f1team »

До тук нещата се развиват добре, но си остава основният проблем - БРАКОНИЕРИТЕ. Дано и на тях да им хванат цаката.
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от nabeden ribar »

Да разбираме ли че след 30 април може да се ловят?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Не разчитайте особено :twisted: Идеята като цяло е да бъдат забранени с регламентирана забрана която всяка година се удължава до края на редовната такава която не е с фиксирани дати а според времето ! То и от догодина щуката ще е забранена от 15ти февруари де ...
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Боев »

То и от догодина щуката ще е забранена от 15ти февруари де ...

То тази година оправихме,пък и догодина....

"София, 12 март 2012 г. – Съвместни проверки по река Тунджа и водоеми в района на община Тополовград са извършили инспектори от ИАРА Хасково и Ямбол. От водите на река Тунджа са извадени и иззети общо 10 бр. винтери, 5 бр. бракониерски хрилни мрежи с обща дължина 100 метра и 2 бр. съри с обща дължина 100 метра. В уредите е нямало уловена риба. Мрежите и риболовните уреди са унищожени на място, като е съставен констативен протокол срещу неизвестен извършител. Проверени са 7 любители риболовци, като не са установени нарушения.
Инспекторите са проверили и ВЕЦ край с.Устрем, община Тополовград за установяване на наличието и ефективността на рибния проход."

Ей-на...имаме отчетена дейност,нямаме заловени нарушители,имаме констативен протокол срещу "НЕИЗВЕСТЕН извършител"(както винаги)...ами да ходим да се почерпим!

И с тази наредба(ако се подпише) ще е така-ние ще си стоим в къщи и ще гледаме календара(айде бе ,кога ще идва тоя 30 април),гадовете ще тормозят щуката и бялата риба,констативните протоколи ще са...... абе като си пееш Пенке,кой ли те слуша!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Не може всичко да се оправи с вълшебната пръчица за жалост . Важното е че ИАРА започват малко по малко да си вършат все по-често работата и ако продължава така то и в риба може да се видим някой щастлив ден :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Боев »

Както казала Айше..."ха дано,...ама надали"!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Нек`си в случаят по ме кефи аксиомата на братушките "Паживьом , увидим!" , отколкото разни мангасарски щения :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Vid »

Всичко свързано с новата забрана за риболов на щука и бяла, ако бъде прието заслужава големи адмирации. Това явно няма да попречи на нас риболовците, т.е. можем да си ловим на воля, дори на местата на мръстене, но всичко хванато трябва да се връща моментално обратно оттам където е дошло.... Ако те хванат със задържана риба - отнасяш го, при все апелирам всички колеги, дори да не се приеме закона, всички да си пускат хванатите риби в този период от годината, както и аз го правя.... за да може да се умножи рибната популация и да има кВо да ловим и догодина.
Поздрави и успехи на всички рибари през новия сезон...........
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
ba4_iulian
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:39 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от ba4_iulian »

т.е. можем да си ловим на воля, дори на местата на мръстене, но всичко хванато трябва да се връща моментално обратно оттам където е дошло...

Колега vid , за щуката това може и да не окаже влияние дори и ако вземаш улова , понеже тя се размножава по следният начин , през март два или повече мъжки започват да следват една женска докато стане готова за отлагане на яйцата . Мъжките се бият по между си за правото да ги уплодят.
В този период те са агресивни и приемат примамката минала близко до тях по скоро за натрапник отколкото за храна , за това пролетно време се случва да се улавят риби закачени не за устата .Та мисълта ми е , че дори и да уловиш един мъжкар пак ще има кой да свърши работата , нали ме разбираш . Но ситоациата с Бялата риба не е така , там мъжките избират мястото , обикновено твърдо дъно ,като го почистват от утаики , боклуци и пр. за да не загние хаивера . Женската идва отлага си яицата и изчезва , мъжкият ги опложда и остава да се грижи за гнездото , като не само го пази а и се грижи за хаивера като чисти неоплодените яйца и аерира с перки живите. Вярно че инстингтът за опазване на потомството им е силно развит , но все пак уловена рибата се бори за живота си след което бива извадена на сушата за откачане , за нея това е голям стрес , и пускаики я във водата едвали ще заплува към гнездото а по скоро на някаде кадето ще се почувства в безопастност , защото те не мислят а действат по инстингт . Ето защо колега аз мисля че е по добре да ги оставим на мира ако попаднем на гнезда .И ако може да поизчакаме още малко след 30.04 защото не съм много убеден че бялата ще е готова до тогава . Поздрави и наслука . :wink:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Заповедта вече е подписана :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Боев »

До преди час още я нямаше в сайта на ИАРА и все се съмнявах че ще я подпишат.
Ами...браво!Само така!
Сега да бягам по реката , докато е още законно:)
nasko831
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 5:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от nasko831 »

Една добра новина да чуя днес :P Поздравления :!:
kokokilio
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 2:37 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от kokokilio »

Боев написа:До преди час още я нямаше в сайта на ИАРА и все се съмнявах че ще я подпишат.
Ами...браво!Само така!
Сега да бягам по реката , докато е още законно:)
Ето я подписана: http://iara.government.bg/wp-content/up ... 15.03..pdf
dididbg
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:55 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от dididbg »

Чудесни новини. Нека и занапред да продължат.
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”