Мисля че е ВАЖНО !!!

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Тъй , темата си търпи развитие при това добро .
Стефко Цандера , или Воблера както му е ника в този форум , като прецедател на спининг клуб "Стари Видри" , здравата се е потрудил и продължава да отделя страшно много лично време и ресурси с цел наистина да настъпят някакви промени . Сега за сега да конкретизирам фактите :
- както е видно вече се правят доста проверки от страна на ИАРА , да се надяваме това да продължи .
- ИАРА вече сама търси контакт с Българският риболовец и се интересува от нуждите му .
- от тази година бялата риба ще е забранена за риболов от 15ти март а от догодина щуката от 15 февруари ! Остава само който му е работа да съблюдава за тази забрана та да може спокойно тези риби да хвърлят хайвера си .
- глобите за бракониери ще бъдат уекичко завишени , х 10 :twisted:
2. В чл. 56, ал. 1 се премахват думите „от 300 до 600” и се заменят с „от 3000 до 6000”;
3. В чл. 56, ал. 2 се премахват думите „от 400 до 1000” и се заменят с „от 4000 до 10 000”;
4. В чл. 74, ал. 1 се премахват думите „от 2000 до 4000” и се заменят с „от 4000 до 6000”;
5. В чл. 74, ал. 2 се премахват думите „от 3000 до 7000” и се заменят с „от 6000 до 10000”;
- разрешава се риболова на пъстърва и през седмицата като през уикендите и празниците може да се задържа риба според законните норми а през седмицата единственият начин да се лови е на типа "хвани и пусни"
- пилотно ще бъде разрешен нощният риболов в няколко язовира с цел да се види какъв ще е ефекта . ИАРА обещават подкрепа и през ноща като за целта ще бъдат отворени нови звена които да съблюдават точно за това нещо .
Та така , дано да продължи развитието в правилна насока .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Patera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 2:16 pm
Местоположение: Бургас/Велико Търново

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Patera »

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, най-накрая някакви добри новини!
I can teach you wonders if you give me your soul
Marvels and wild dreams can be yours
I can teach you how iron turns to gold
And how life can grow so old
nasko831
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 5:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от nasko831 »

Евала, дано нещата продължат да се развиват в тази посока! Ако някой е слушал вчера БНР Христо Ботев с участието на колегата Zander, нека пише с няколко думи за какво става дума :roll:
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Paublo_Eskobar »

Аз го слушах!Общо взето Ласкин беше малко превъзбуден(поне така ми се стори).
Zander изказа,какви позиции заемаме и че ще помагаме с каквото можем стига да се спре това унищожаване и че след 3-4 часовата среща в ИАРА-предишния ден са изяснили доста грешки и "тя" е готова да съдейсва.Не успях да запомня всичко дословно.
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
sme6ko83
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 9:05 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от sme6ko83 »

Павел Иванов написа: - разрешава се риболова на пъстърва и през седмицата като през уикендите и празниците може да се задържа риба според законните норми а през седмицата единственият начин да се лови е на типа "хвани и пусни"
Това вече в сила ли е или е предложение?
nasko831
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 5:52 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от nasko831 »

Paublo_Eskobar написа:Аз го слушах!Общо взето Ласкин беше малко превъзбуден(поне така ми се стори).
Zander изказа,какви позиции заемаме и че ще помагаме с каквото можем стига да се спре това унищожаване и че след 3-4 часовата среща в ИАРА-предишния ден са изяснили доста грешки и "тя" е готова да съдейсва.Не успях да запомня всичко дословно.
Мерси колега :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

sme6ko83 написа:...Това вече в сила ли е или е предложение?
Това е обсъдено и прието предложение . В средата на март ако законът нещо не мине на второ четене просто ще бъде обявено със заповед на министъра както и другите неща по-горе .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от jagger1 »

Много добри предложения. Браво. Вярвам, че ще се получи. Специални поздрави за Стефан (Воблера / Зандер) за невероятния ентусиазъм и положени усилия.
Благодаря и на тебе Павка за добрите новини. Предаването по БНР съм го изпуснал за съжаление.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от nabeden ribar »

Аз мисля че забраната на щуката ще окаже незначително влияние върху популацията и. Просто има други много по-значителни фактори като основния е че тази риба има нужда от територия и гъстите риби просто се самоизяждат още от малки. За бялата риба определено е стъпка в правилната посока, тази риба е особенно уязвима по време на размножителния период както знаем. Иначе що се отнася до риболовците - единстено при зимния риболов на реката могат да окажат влияние върху популацията рибите. Истината е че веднъж "барне" ли се групирана риба - целия свят се струпва там и докато не се излови няма спиране. Примерно невенъж колеги са ми споменавали как едикадеси ловяли по 30-40 кг кефал на човек... Наполовина да е вярно - направете си сметката, щото днес там ще идат 20 човека и така всеки ден. Това е много сериозен проблем, мащабите на този риболов са равносилни (да не казвам по-големи) на браконерството. А браконерството е основния човешки фактор, който води до намаляване количеството на рибата във всичките ни водоеми. И според мен трябва да се мисли в тази посока. Истината е че за да имаме риба са нужни крайни мерки. Просто българина няма самосъзнание, няма чувство за мярка, няма чувство за самоконтрол. И тъй - кое е това нещо без което браконерите не могат? Нито мрежарите, нито токаджиите. Ами не могат без лодка! Има лодки - има проблеми! Няма лодки...няма проблеми. С лодка - на Дунав или в морето. Другото нещо е контрол! Аз ходя за риба повече от 20 години, като последните достатъчно редовно. Ходя както на язовири, така и на реки и на корекции. Ами ако щете ми вярвайте мен до сега не са ме проверявали за билет. Увеличението на глобите също е стъпка в правилната посока но можеби е по-добре мярката да бъде лишаване от свобода! Страхът е голяма работа и мисля че тази мярка е необходима. Кой ще рискува да влезе в затвора заради едната риба? Ако не съвсем, то силно ще се ограничи браконерството. Но мисля че има и сериозни интереси да няма риба. То в нашия регион не остана свободен водоем, всичко е арендовано.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от krokibg »

Колега набеден рибар,явно нещо ти хлопа дъската !!! Ти къде видя тролингисти да пускат мрежи или кльонкаджии ??? Даже тези хора с лодките спират мрежарите в 50% от случаите :idea: :idea: :idea: Бракониерите влизат с гумени лодки и през нощта,когато вътре няма никои,и как като се забранят лодките ще забранят на мрежарите да не влизат вечер с гумените лодки :roll: :roll: :roll: Писнало ми е от хора без лодки,да плюят по тези с лодките и да се опитват да ги изкарват виновни за тяхното нещастие и капота.Престани да вкарваш интриги,половината форум са тролингисти,дай да си хвърлим лодките заради това че имало бракониери :evil: :evil: :evil:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от М. Сталев »

По тази логика, има коли има ПТП-та ,няма коли няма ПТП-та,колега това не е решение на проблема ,единственото решение за мен е много високи глоби ,включително и затвор ,тези глоби да имат събираемост ,а не както е във момента ,и не на последно място да се забрани свободната продажба на мрежи и пособия за промишлен риболов,продажбата на тези пособия да става след показването на документ който да потвърждава ,че даденото лице притежава язовир,а също така мрежите да бъдат маркирани,т.е да се знае след проверка дали тази мрежа е зачислена на това лице, а не да я е получил от 3 ти лица.Също тъй като тази седмица държавата се тресе покрай далаверата със бонусите във различните министерства,може би е добре и ИАРА да си въведе и тя някаква бонусна система за редовите служители,в смисъл част от събраните пари от голоби да отиват за зарибяване и подмяна на техниката а друга чат да се разпределя между служителите ,като надбавка върху така или иначе малките заплати във сектора .Мисля си ,че така служителите ще имат по голям стимул за работа или с две думи : повече глоби = по голяма заплата !
nabeden ribar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 4:28 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от nabeden ribar »

Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:Ти къде видя тролингисти да пускат мрежи или кльонкаджии ??? :evil: :evil: :evil:
Истината е че никой не знае когато една лодка е навътре какво точно правят хората в нея. И никой не ги проверява. Един троли, друг хвърля мрежи, трети пердаши с тока четвърти гледа да се похвали пред целия свят колко много риба е хванал... айде да не вдигаме отново скандали... Не казвам че всички с лодки са браконери, а че всички браконери ползват лодки! Ако се забрани риболова от лодка (това включва и нанасянето на въдиците) с закон то всеки влязъл с лодката е 100% браконер! Видиш ли някой да надува лодка - значи е браконер. Вдигаш телефона и звъниш. Това е начина просто.
PikeM написа:По тази логика, има коли има ПТП-та ,няма коли няма ПТП-та,колега това не е решение на проблема ,единственото решение за мен е много високи глоби ,включително и затвор ,тези глоби да имат събираемост ,а не както е във момента ,и не на последно място да се забрани свободната продажба на мрежи и пособия за промишлен риболов,продажбата на тези пособия да става след показването на документ който да потвърждава ,че даденото лице притежава язовир,а също така мрежите да бъдат маркирани,т.е да се знае след проверка дали тази мрежа е зачислена на това лице, а не да я е получил от 3 ти лица.Също тъй като тази седмица държавата се тресе покрай далаверата със бонусите във различните министерства,може би е добре и ИАРА да си въведе и тя някаква бонусна система за редовите служители,в смисъл част от събраните пари от голоби да отиват за зарибяване и подмяна на техниката а друга чат да се разпределя между служителите ,като надбавка върху така или иначе малките заплати във сектора .Мисля си ,че така служителите ще имат по голям стимул за работа или с две думи : повече глоби = по голяма заплата !
Да ама глобите нямат събираемост! А като станат по-големи също няма да имат събираемост. Сам си си отговорил на въпроса - няма коли - няма птп-та. Схемата си работи винаги. И освен това едно птп не става съзнателно, за разлика от хвърлянето на мрежата. Какъв е процента на птп-тата спрямо броя на колите? И какъв е процента на браконерите с лодки? Всъщност риба може да се лови и от брега!
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от М. Сталев »

Напротив колега ,почти всяко едно ПТП става заради съзнателно незачитане на правилника от шофьора,ако всеки си кара по правилник почти няма да има катастрофи ,а камоли за жертви ! А защо си мислиш ,че въпроса със събираемоста не може да се реши,може и то по много лесен начин ,но просто тия горе нехаят за проблемите във рибарския сектор
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от krokibg »

Чуваш ли се какви ги приказваш бе човек,да нямаш вграден уред за нощно виждане на очите ,радар ли имаш в главата или си телепат ??? Я не говори глупости,като толкова добре знаеш какво да се прави,защо не се кандидатираш за шеф на ИАРА :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от jagger1 »

Колега nabeden ribar, Лодките не са проблем. Нито надуваемите, нито пластмасовите, нито алуминиевите. Колите също не са проблем. Въдиците също не са проблем. Нали се сещаш, че зад всеки един проблем има само един единствен компонент: ЧОВЕКЪТ. ТОЙ управлява лодката - независимо каква е, ТОЙ управлява автомобила - независимо какъв, ТОЙ държи и управлява въдицата - независимо каква. Единствено ТОЙ-ЧОВЕКЪТ решава на коя страна да застане - да бъде бракониер, или да спазва законите. ТОЙ-ЧОВЕКЪТ, може да бъде бракониер и с голи ръце, щом е решил да нарушава законите. Вещите, предметите, колите, лодките, въдиците не правят хората бракониери. Бракониери ги прави начинът им на мислене - на хората.

Иначе, ще трябва да забраним въдиците - защото и с въдица човек може да е бракониер (когато хване и задържи 10-20 килца рибки :wink: ).
Ще трябва да забраним колите - защото с колите бракониерите си превозват до водоема и лодките, и мрежите, возят си и уловената риба. Нали не носят всичко това на гръб?
Ще трябва да забраним изобщо доближаването до водоем на който и да било, защото по твоята логика с лодките, знае ли човек кой за какво отива на водоема и какво прави всеки? Защото пак по твоята логика за лодките, видя ли те спрял с колата на отсрещния бряг - значи си 100% бракониер. Знам ли какво си намислил и какви ги вършиш? Хайде стига вече залитания. Да вземем да забраним и човешкия род, че като правим секс се раждат бракониери :lol: :lol: :lol:

Има само един проблем: Той се казва ЧОВЕК и неговият начин на мислене. Друг проблем няма.
Поздрави.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”