Мисля че е ВАЖНО !!!

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

МммммммДам ! Нещата малко по малко продължават да си вървят :D Вече го има официалният карт бланш хора от клубовете и здруженията да проверяват бракониери и да следят за дейността на другите проверяващи . Още преди години се оформяха някои неща , преди Нова година се дооформиха и вече видяха бял свят . Съвсем скоро бракониерите ще могат да си го отнасят и от хора които го правят само от идеалистична гледна точка а не щот това им е служебно задължение коет `бал съм го . От съвсем скоро много от бракотата ще бъдат кофти изненадани когато както жизнерадостно си търмъчат , меткат/събират мрежи , парашути и пр. , изведнъж кротко ловящата в близост групичка съвсем законно им бастиса уредчетата и напраска актчета . Та тъй , със сигурност сега ще има мнения и в двете крайности относно правилно или не е това , но важното е че вече е реалност ! Та така , нещата както казах просто продължават да се случват , да не повярва човек :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Vid »

Първо, адмирации за забраната на риболова на щука и сулка. Чак съм учуден, че почваме по-малко да заприличваме на европейска държава.
ba4_iulian написа:т.е. можем да си ловим на воля, дори на местата на мръстене, но всичко хванато трябва да се връща моментално обратно оттам където е дошло...

Колега vid , за щуката това може и да не окаже влияние
Но ситоациата с Бялата риба не е така ,
Отностно мнението на колегата, мога само да кажа, че много добре зная как и кога се размножават хищниците...
Мисълта ми бе че са забранени само тези две риби. Спокойно можем да си ловим примерно костур, който е разрешен и има същите местообитания както и бялата. Така че ловейки костур може да вадим и бели - в заповедта и изрично написано, че същите трябва да се пускат веднага. Сигурен съм, че белия мъжкар веднага ще си намери гнездото и ще продължи да го пази....
И пак всичко опира да съзнание, дали ще се пускат или крият по трюмчета, храсти и пр...
Трябва глобите да са много сериозни при установяване на задържан улов на тези риби. Както и да е, това все пак е голяма крачка напред в законодателството касаещо риболова.
Павел Иванов написа:МммммммДам ! Нещата малко по малко продължават да си вървят :D Вече го има официалният карт бланш хора от клубовете и здруженията да проверяват бракониери и да следят за дейността на другите проверяващи.
Въпросните лица нямат право да изискват проверка на лични документи. Аз лично не бих предоставил такива на горе упоменатите лица. Не виждам при това положение как могат да ми съставят акт? Най много да ме изгонят от водоема, ако са по многобройни или яки.... или извикат оторизираните такива...
Мнението ми е напълно хипотетично и важи за всички, всеки или всички случаи по принцип... В закона е изрично упоменато, кой може да изисква и проверява лични документи...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Vid написа:.... или извикат оторизираните такива...

Точно за това иде реч - ще са съвсем напълно и законно оторизирани !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от jagger1 »

Павел Иванов написа:МммммммДам ! Нещата малко по малко продължават да си вървят :D Вече го има официалният карт бланш хора от клубовете и здруженията да проверяват бракониери и да следят за дейността на другите проверяващи . Още преди години се оформяха някои неща , преди Нова година се дооформиха и вече видяха бял свят . Съвсем скоро бракониерите ще могат да си го отнасят и от хора които го правят само от идеалистична гледна точка а не щот това им е служебно задължение коет `бал съм го . От съвсем скоро много от бракотата ще бъдат кофти изненадани когато както жизнерадостно си търмъчат , меткат/събират мрежи , парашути и пр. , изведнъж кротко ловящата в близост групичка съвсем законно им бастиса уредчетата и напраска актчета . Та тъй , със сигурност сега ще има мнения и в двете крайности относно правилно или не е това , но важното е че вече е реалност ! Та така , нещата както казах просто продължават да се случват , да не повярва човек :D
Това са много добри новини. Дай боже да станат реален факт.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Относно честите питания дали ще може да се лови бяла и щука след 30 април - вече отговора със сигурност е НЕ !!! Забраната им ще бъде продължена до края на забраната за риболов на сладководни риби който ще бъде на 30 . 05. 2012г.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Боев »

Предполагам,че във водоемите разрешени за риболов по време на забраната(определяни с наредба всяка година) би трябвало да можем да я търсим след 30.04 ???
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Естествено , само където тия водоеми ще бъдат обявени като "свободни" около 15.04. и реално евентуалното търсене на щука и бяла преди това в тях си е равно на бракониерство :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Д.Граховски »

аз па викам така сичкото гьол с риба по време на забраната да си бъдат забранени,а който иска на платен да си ходи
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Боев »

Предполагам,че е досадно с такива въпроси,ама е необходима повече информация(не от теб колега-от институциите),защото предполагам,че ще има стотици неразбрали (аз не знаех,че е забранено....що пък да не си ловя бяла риба сега),но ще има и заблудени(като мен),дето се чудим аджеба мога ли да търся щука в "едикоя си" баластриера(разрешена в наредбата за обща забрана),щом забраната за щука и бяла риба е до 31 май?
Малко е объркващо.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

За момента забраната на бяла и щука е до 30.04. Друг е въпроса че в заповедта за общата забрана от 15.04. до 30.05. ще бъде упоменато с отделна заповед удължаване на срока и на двата хищника .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Боев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Май 16, 2011 2:06 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Боев »

Да ,но...ще можем ли да търсим тези хищници в периода от 30.04(до когато е забраната за тях) до31.05(до когато е общата забрана) във водоемите, които ще бъдат разрешени по време на общата забрана???
Абе май по- добре да ги търсим на есен :) .
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Д.Граховски »

Боев написа:Да ,но...ще можем ли да търсим тези хищници в периода от 30.04(до когато е забраната за тях) до31.05(до когато е общата забрана) във водоемите, които ще бъдат разрешени по време на общата забрана???
Абе май по- добре да ги търсим на есен :) .
Разбира се ама на платени предполагам :) много е хубаво че забраниха щуката и бялата риба популацията е толкова намаляла че вече почти ги няма.Така че по-добре да не обявяват разрешени места та даже и през двете забрани,нека си почиват.Пък и платените водоеми за момента(някои от тях де) са място където много от нас могат да хванат трофеен екземпляр.Ето ти един плюс колега няма да можеш да ги ловиш в свободни водоеми ама пък може да се изкефиш на някои хубавец.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
12356j
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 28, 2012 12:56 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от 12356j »

Павел Иванов написа:За какво става дума :
Стефан Минчев написа:П Е Т И Ц И Я

ДО
Г-Н БОЙКО БОРИСОВ
МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ
НА Р БЪЛГАРИЯ

Копие:
Г-Н МИРОСЛАВ НАЙДЕНОВ
МИНИСТЪР НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ХРАНИТЕ

Копие:
Г-Н ПЛАМЕН ЗАХАРИЕВ
ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО РИБАРСТВО И АКВАКУЛТУРИ



Уважаеми господа,

Настоящата петиция е изготвена от Сдружение „Спининг клуб Стари видри” и подкрепена от стотици риболовци, регистрирани във форумите "На Риба" (http://nariba.com/) и „Фишинг мания” (http://forum.fishing-mania.com), както и от любители риболовци от цялата страна.

В последните години бракониерството нанесе катастрофален удар върху екологичното равновесие и биоразнообразието в реките и язовирите в цялата страна, като унищожи поголовно рибните запаси и ги сведе до минимум. Идентифицираме липсата на ефективен и ефикасен контрол по водоемите като катализаторът, ускорил този процес. Досегашната политика на ИАРА в борбата с бракониерството, считаме за неефективна.

Ето, защо на основание чл. 12, ал. 1, чл. 15 и чл. 18, ал. 6 от Конституцията на Република България настояваме за следното:

1. Незабавно да се инициират законодателни промени и да се криминализира риболовът с електрически ток и технически устройства и съоръжения за електроулов, мрежи /като се измени и допълни чл. 238 от НК/, взривни материали, отровни и упойващи вещества, като се определят достатъчно тежки наказания, така че да се постигне генералната и специална превенция на закона. Риболовът с горепосочените средства застрашава и уврежда правата на гражданите, собствеността, установения с Конституцията правов ред в Република България и редица други интереси, защитени от правото. В тази връзка смятаме, че степента на обществена опасност на това деяние е достатъчно висока за да се криминализира то.

2. Да се инициират законодателни промени, даващи възможност на любители риболовци да бъдат доброволни сътрудници на ИАРА, като им се предоставят права да извършват проверки на билети за любителски риболов и да съставят констативни протоколи при нарушения, на базата на които правоимащите да съставят актове.




3. По отношение на служителите на ИАРА, за които съществуват данни и могат да се направят основателни предположения, че нарушават служебните си задължения и покровителстват бракониери, да бъдат разпоредени вътрешни проверки за установяване истинността на информацията и предприемане на адекватни последващи действия.

4.Да се създаде възможност инспекторите от ИАРА да проверяват и глобяват собствениците на магазини, продаващи риба с неустановен произход, като при проверките участват представители на ДВСК и МВР.

5. Да се създадат бази на териториалните звена на ИАРА на големите водоеми (Искър, Жребчево, Ивайловград, Кърджали, Тича, Цонево и т.н.), които да бъдат оборудвани с лодки и от там да се правят регулярни проверки. Достатъчно е да има едно бунгало на всеки голям язовир, за да се осигури постоянен контрол и набезите да намалеят до минимум. Съзнаваме, че за да се осъществи това наше предложение е необходим сериозен финансов ресурс, но в случай че националният бюджет не разполага със средства, считаме че финансирането би могло да се осигури с подкрепата на Европейския фонд по рибарство (ЕФР) чрез Оперативна програма за развитие на сектор Рибарство/2007-2013/.


6. Акциите за залавяне на бракониери да се извършват на ротационен принцип. Например инспектори от ИАРА и служители на МВР от Варна да проверяват в Бургас, бургаските проверяващи - във Варна, тези от Стара Загора в Пловдив, тези от Пловдив - в Хасково и т.н. Тази мярка е наложителна, защото на много места ИНСПЕКТОРИ И БРАКОНИЕРИ се познават, „работят” заедно, или са роднини, съседи или приятели, и всичко се потулва...т.е. с контакти, пари и влияние бракониерите успешно заобикалят закона без да понесат каквато и да било отговорност.

В заключение искаме да подчертаем, че ако Вие - в качеството си на представляващи институциите в Р България, имащи правото и задължението да упражняват контрол и да осигуряват спазването на ЗРА, имате политическа воля и желание да се променят нещата в положителна посока ИМАТЕ НАШАТА ПОДКРЕПА!

Надяваме се, че ще ни информирате за предприетите от Ваша страна незабавни действия и постигнатите резултати.

С уважение:

Стефан Минчев
Председател на
"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6
-------------------------------------------------------
Това е ПЕТИЦИЯТА,
Към нея трябва да се прикрепят бели листа формат А4, за подпис от всеки, който я подкрепя.

Пример:
име, бащино, фамилно,....от град/село,.....егн - само първите 6 цифри,..подпис
Иван Димитров Иванов -Пловдив - 680203хххх -....подпис
Стоян Петров Христов - Хасково -......егн - .....подпис

да е без номерация отпред, като съберем всички листа с имена и подписи тогава ще я номерираме.

днес я разпечатваме и започваме да я разнасяме из магазините в София.
Нисана е говорил с магазините - РЦ Приз, Риби и такъми - всички магазини, Риболовен свят - Красно село и Младост, да си я разпечатат и да я сложат за подпис от хората. От София ще минем няколко човека да съберем подписите от магазините на 2 и 3 декември.

Петицията се подписва от днес 18.11. - до 12.00 ч. на 01.12.2011 г. за да могат от страната да я изпратят на адрес:

"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6
Линкове към темите по петицията :

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 28&t=48627

В кои магазини в София и страната може да се намери и подпише :

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 28&t=48719

След като на клубът му се отвори възможност за пряк контакт с Г-Н МИРОСЛАВ НАЙДЕНОВ МИНИСТЪР НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ХРАНИТЕ и Г-Н ПЛАМЕН ЗАХАРИЕВ ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО РИБАРСТВО И АКВАКУЛТУРИ , това е първото нещо с което прецедателят на клубът Стефан Минчев , подкрепян изцяло от "Стари видри" , се зае . Всеки желаещ може да я подпише , даже да не е риболовец ! Точно поради тази причина отпадна варианта срещу всеки подписал я , да има и номер на риболовният билет . Петицията е формулирана в този и вид за да е във вариант в който ще и се обърне най-голямо внимание . Във варианта електронна такава обикновено действието след нея е преместване в другият крачол .
Моля който желае да я подпише да погледне в по-горе посоченият линк в кои магазини е на разположение до 01.12.2011г.

С уважение : Павел Иванов , спининг клуб "Стари видри" .
12356j
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 28, 2012 12:56 pm

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от 12356j »

Нещо не се справям както трябва с тези съобщения и т.н, но искам да попитам - Мога ли да кача тази петиция в моят сайт?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Може но самата петиция беше актуална до 06.12.2012г. От тогава насам е по-важното какво се върши по нея :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”