Мисля че е ВАЖНО !!!

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

За какво става дума :
Стефан Минчев написа:П Е Т И Ц И Я

ДО
Г-Н БОЙКО БОРИСОВ
МИНИСТЪР ПРЕДСЕДАТЕЛ
НА Р БЪЛГАРИЯ

Копие:
Г-Н МИРОСЛАВ НАЙДЕНОВ
МИНИСТЪР НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ХРАНИТЕ

Копие:
Г-Н ПЛАМЕН ЗАХАРИЕВ
ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО РИБАРСТВО И АКВАКУЛТУРИ



Уважаеми господа,

Настоящата петиция е изготвена от Сдружение „Спининг клуб Стари видри” и подкрепена от стотици риболовци, регистрирани във форумите "На Риба" (http://nariba.com/) и „Фишинг мания” (http://forum.fishing-mania.com), както и от любители риболовци от цялата страна.

В последните години бракониерството нанесе катастрофален удар върху екологичното равновесие и биоразнообразието в реките и язовирите в цялата страна, като унищожи поголовно рибните запаси и ги сведе до минимум. Идентифицираме липсата на ефективен и ефикасен контрол по водоемите като катализаторът, ускорил този процес. Досегашната политика на ИАРА в борбата с бракониерството, считаме за неефективна.

Ето, защо на основание чл. 12, ал. 1, чл. 15 и чл. 18, ал. 6 от Конституцията на Република България настояваме за следното:

1. Незабавно да се инициират законодателни промени и да се криминализира риболовът с електрически ток и технически устройства и съоръжения за електроулов, мрежи /като се измени и допълни чл. 238 от НК/, взривни материали, отровни и упойващи вещества, като се определят достатъчно тежки наказания, така че да се постигне генералната и специална превенция на закона. Риболовът с горепосочените средства застрашава и уврежда правата на гражданите, собствеността, установения с Конституцията правов ред в Република България и редица други интереси, защитени от правото. В тази връзка смятаме, че степента на обществена опасност на това деяние е достатъчно висока за да се криминализира то.

2. Да се инициират законодателни промени, даващи възможност на любители риболовци да бъдат доброволни сътрудници на ИАРА, като им се предоставят права да извършват проверки на билети за любителски риболов и да съставят констативни протоколи при нарушения, на базата на които правоимащите да съставят актове.




3. По отношение на служителите на ИАРА, за които съществуват данни и могат да се направят основателни предположения, че нарушават служебните си задължения и покровителстват бракониери, да бъдат разпоредени вътрешни проверки за установяване истинността на информацията и предприемане на адекватни последващи действия.

4.Да се създаде възможност инспекторите от ИАРА да проверяват и глобяват собствениците на магазини, продаващи риба с неустановен произход, като при проверките участват представители на ДВСК и МВР.

5. Да се създадат бази на териториалните звена на ИАРА на големите водоеми (Искър, Жребчево, Ивайловград, Кърджали, Тича, Цонево и т.н.), които да бъдат оборудвани с лодки и от там да се правят регулярни проверки. Достатъчно е да има едно бунгало на всеки голям язовир, за да се осигури постоянен контрол и набезите да намалеят до минимум. Съзнаваме, че за да се осъществи това наше предложение е необходим сериозен финансов ресурс, но в случай че националният бюджет не разполага със средства, считаме че финансирането би могло да се осигури с подкрепата на Европейския фонд по рибарство (ЕФР) чрез Оперативна програма за развитие на сектор Рибарство/2007-2013/.


6. Акциите за залавяне на бракониери да се извършват на ротационен принцип. Например инспектори от ИАРА и служители на МВР от Варна да проверяват в Бургас, бургаските проверяващи - във Варна, тези от Стара Загора в Пловдив, тези от Пловдив - в Хасково и т.н. Тази мярка е наложителна, защото на много места ИНСПЕКТОРИ И БРАКОНИЕРИ се познават, „работят” заедно, или са роднини, съседи или приятели, и всичко се потулва...т.е. с контакти, пари и влияние бракониерите успешно заобикалят закона без да понесат каквато и да било отговорност.

В заключение искаме да подчертаем, че ако Вие - в качеството си на представляващи институциите в Р България, имащи правото и задължението да упражняват контрол и да осигуряват спазването на ЗРА, имате политическа воля и желание да се променят нещата в положителна посока ИМАТЕ НАШАТА ПОДКРЕПА!

Надяваме се, че ще ни информирате за предприетите от Ваша страна незабавни действия и постигнатите резултати.

С уважение:

Стефан Минчев
Председател на
"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6
-------------------------------------------------------
Това е ПЕТИЦИЯТА,
Към нея трябва да се прикрепят бели листа формат А4, за подпис от всеки, който я подкрепя.

Пример:
име, бащино, фамилно,....от град/село,.....егн - само първите 6 цифри,..подпис
Иван Димитров Иванов -Пловдив - 680203хххх -....подпис
Стоян Петров Христов - Хасково -......егн - .....подпис

да е без номерация отпред, като съберем всички листа с имена и подписи тогава ще я номерираме.

днес я разпечатваме и започваме да я разнасяме из магазините в София.
Нисана е говорил с магазините - РЦ Приз, Риби и такъми - всички магазини, Риболовен свят - Красно село и Младост, да си я разпечатат и да я сложат за подпис от хората. От София ще минем няколко човека да съберем подписите от магазините на 2 и 3 декември.

Петицията се подписва от днес 18.11. - до 12.00 ч. на 01.12.2011 г. за да могат от страната да я изпратят на адрес:

"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6
Линкове към темите по петицията :

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 28&t=48627

В кои магазини в София и страната може да се намери и подпише :

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 28&t=48719

След като на клубът му се отвори възможност за пряк контакт с Г-Н МИРОСЛАВ НАЙДЕНОВ МИНИСТЪР НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО И ХРАНИТЕ и Г-Н ПЛАМЕН ЗАХАРИЕВ ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО РИБАРСТВО И АКВАКУЛТУРИ , това е първото нещо с което прецедателят на клубът Стефан Минчев , подкрепян изцяло от "Стари видри" , се зае . Всеки желаещ може да я подпише , даже да не е риболовец ! Точно поради тази причина отпадна варианта срещу всеки подписал я , да има и номер на риболовният билет . Петицията е формулирана в този и вид за да е във вариант в който ще и се обърне най-голямо внимание . Във варианта електронна такава обикновено действието след нея е преместване в другият крачол .
Моля който желае да я подпише да погледне в по-горе посоченият линк в кои магазини е на разположение до 01.12.2011г.

С уважение : Павел Иванов , спининг клуб "Стари видри" .
Последно промяна от Павел Иванов на Пет Ное 18, 2011 7:05 pm, променено общо 1 път.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
eden_fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 9:46 pm
Местоположение: Пловдив,Лондон

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от eden_fish »

Здравейте много ми харесва идеята аз съм готов на всичко да спрем тези гадове.Ще разпечатам петицията и ще я оставя в магарина на мой приятел само ми кажете после как да ви я изпратя имате моята подкрепа.Успех
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Изпращането става на посоченият по-горе адрес :

"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6

Хубаво е да бъде изпратена на 01.12.2011г. та да може за "Никулден" да се озове на бюрата на Бойко Борисов , Мирослав Найденов и Пламен Захариев .
Благодаря за подкрепата .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от jagger1 »

Още малко данни за онези, които нямат достъп до сайта на посочените по-горе линкове:


"Петицията се подписва от днес 18.11. - до 12.00 ч. на 01.12.2011 г. за да могат от страната да я изпратят на адрес:

"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6

За страната, който има възможност да я разпечати и да се подписва, на 1 декември най-късно до обяд /12.00 ч/ ще трябва да я изпрати с препоръчано писмо или с куриер до посочения по-горе адрес.

Ще помоля колегите, които са я оставили в магазини, или на други места да информират тук във форума за това.

Благодарности на всички, които помагат!
Стефан"
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
DimityrK
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:31 am
Местоположение: гр.Нова Загора

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от DimityrK »

Към 4та точка може да се прибави и НАП.........само предложение защото те ходят на проверки с МВР по такива обекти.......
Аватар
pezz
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 9:29 pm
Местоположение: гр.Твърдица

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от pezz »

Още в понеделник ще го разпечатам(тогава имам възможност)и ще го оставя в моя магазин.Града ни е малък ,но ще се опитам да събера максимално повече подписи.
ЗА ДОБРИЯ ШОФЬОР ЛОША КОЛА НЯМА
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Павел Иванов »

Линкове към петицията в PDF и DOC формати може да свалите като отидете в сайта на "Стари видри" . Най-лесно става като кликнете в подписа ми върху Спининг клуб "Стари видри"
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
real1980
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: ИСПАНИЯ

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от real1980 »

Браво. Ако бях в Балгария бих я разнесал по всички магазини които познавам. За сметка на това Митко ще направи каквото трябва за Горна и Търново и дано има успех и промяна в закона. Нека влязат няколко в панделата по бързата процедура пак после гледаи колко са смели другите. УСПЕХ.
за сметка на копувача!
Аватар
indalo
фен клуб-скобар
Мнения: 2197
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 10:11 pm
Местоположение: pernik

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от indalo »

Мисля утре да я разпечатам и да я занеса в 2 магазина в Перник и ще изпратим подписаните екземпляри или по пощата или Павката Станимиров ще ги занесе в Майсторски риболов.
Чудя се луд ли съм или не съм.
Не мога да спя преди риболов и това си е........
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Динков
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Ное 13, 2011 4:41 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Динков »

Утре ще го напиша и ще е готов за понеделник да Ви пратя писмото ... Абсолютно подкрепям и доброволно да правя проверки. Аман! Престъпниците в България трябва да се наказват!
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от М. Сталев »

Дано този път вече ни вземат на сериозно ,и да се предприемат вече някакви твърди и сериозни реформи ,по толкова наболели проблеми свързани със бракониерството,защото от тук надолу вече няма накъде !
Аватар
Patera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 2:16 pm
Местоположение: Бургас/Велико Търново

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Patera »

А мога ли някъде в Търново да я подпиша, има ли я в някой магазин?
I can teach you wonders if you give me your soul
Marvels and wild dreams can be yours
I can teach you how iron turns to gold
And how life can grow so old
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от jagger1 »

Patera написа:А мога ли някъде в Търново да я подпиша, има ли я в някой магазин?
Виж този пост:
Павел Иванов написа:Линкове към петицията в PDF и DOC формати може да свалите като отидете в сайта на "Стари видри" . Най-лесно става като кликнете в подписа ми върху Спининг клуб "Стари видри"
Можеш да я разпечаташ от PDF файла или от .doc-файла и да я предоставиш на всеки един магазин за риболовни принадлежности във В. Търново. Дори и вече да някой да я е занесъл, просто я подпиши на място. Ако я нямат, дай им един екземпляр от копието (ако другаде не си я подписал, подпиши се в този екземпляр, който оставяш, но само веднъж имаш право да се подпишеш). Не забравяй, да посочиш в тази тема след това, къде си оставил екземпляр - в кой (кои) магазин (и), за да може после да се съберат подписаните екземпляри и да се изпратят на посочения по-горе адрес на клуб Стари видри, за да се комплектова петицията. Можеш да привлечеш към каузата и други колеги, които познаваш от региона. Поздрави.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от MITKO70 »

Павел Иванов написа:Изпращането става на посоченият по-горе адрес :

"Клуб Стари видри"
София, ж.к. Красно село
бул. Тотлебен № 89, магазин 6

Хубаво е да бъде изпратена на 01.12.2011г. та да може за "Никулден" да се озове на бюрата на Бойко Борисов , Мирослав Найденов и Пламен Захариев .
Благодаря за подкрепата .
Павка ,евала за инициативата,крайно време беше да се заеме някой сериозно с въпроса,дано ни чуят този път.Има много добри предложения,информирах приятели,колеги който не четат много форуми,всички са ЗА.Има я като чета във всички магазини около нас,така че няма проблем,действаме.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
Kriss
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 11:14 am
Местоположение: Sof
Обратна връзка:

Re: Мисля че е ВАЖНО !!!

Мнение от Kriss »

Правя карта на местата където можете да се подпишете - ЦЪК
Ако някой я е оставил някъде другаде или знае място където е оставена, моля да пише тук с адрес, че да мога да го сложа.
Картата може да видите и в сайта на "Стари Видри"
А, ако някой поддържа собствен сайт, нямам нищо против да напише 2-3 реда и да плесне картата в него.
Вервайте ми
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”