Подписка за пристанище Запад

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Подписка за пристанище Запад

Мнение от Булти »

Уважаеми приятели , отново е ограничен достъпа за любители риболовци на пристанище " Запад " в гр. Бургас . Организирана е подписка :

Изображение

- който желае може да се включи и да се подпише . Формуляри за подписване има в магазина на Мишел зад Краставицата . Ако някой знае и за другаде моля да сподели ...ха сега да ви видя бургазлии колко сте задружни ...
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от Красимир Атанасов »

Интересно защо ли са го забранили!?
Може би заради нощните рицари които търмъчат там,и навярно покрадват по-малко.
Дори и аз веднъж се вързах на това да ме "учат" на този занаят.Не повторих,и не мисля никога повече да го правя.Което най-силно ме разтърси и ме накара да се замисля е,че там има хора които се надяват с улова от вечерта да преживеят деня.Много тъжна история и хора видях там.За първи път изпитах съжаление към хора с тройки.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от Булти »

Колега , доколкото разбрах има нов концесионер и това е причината . Кой търмъчи и кой не - има си ИАРА за това ...и някакси не е хубаво да слагаме всички под един знаменател , аз лично не съм бракониер , но понякога ходя там . Поздрави !
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от strijok »

Мите, знаменателят е общ - "рибари" за съжаление. Както казваш има ИАРА за това кой е бракониер и кой не, но като стане кражба най лесно е да се измият ръцете с "рибарите", отделно дето "рибари" набиха и пратиха в болница капитана на кораба, щото не им позволил да се качат да хващат риба. Те затова забраниха останалата част на Пристанището и така и ще стане с "Запад".
Дето се казва - една капка катран е достатъчна на кацата с мед.
Друг е въпроса как бе отдадено на концесия пристанище Запад на г-н Домусчиев, при положение че бе единствения участник в търга, което би трябвало да е предпоставка за анулиране на процедурата.
Та докога ще се подписва Подписката?
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от dantho.mihov »

В пресата излезе информация, че пристанище Запад е отдадено на концесия на последното заседание на Правителството в оставка. Утре ще отида до Мишел и се подписвам. Разчитам на това място през м.май.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от Булти »

strijok написа:Та докога ще се подписва Подписката?
- довечера ще питам и утре ще напиша ...
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от strijok »

Аз ще мина довечера, но е добре да се знае до кога се събират подписите.
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
Ribarina
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1152
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 1:11 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от Ribarina »

Утре преди работа съм там и аз.По принцип не харесвам риболова на пристанището,много е мръсно и разни кибици ти дават акъл,ама става за дните,когато няма време да се ходи на далеч
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от Красимир Атанасов »

Булти написа:Колега , доколкото разбрах има нов концесионер и това е причината . Кой търмъчи и кой не - има си ИАРА за това ...и някакси не е хубаво да слагаме всички под един знаменател , аз лично не съм бракониер , но понякога ходя там . Поздрави !
Сакън недей.Никой не казва,че всички които са там са бракониери,не скачай толкова.Просто казвам евентуални причини за това да е така.Косене,кражби,побоища,пиянски изпълнения в студените нощи и още много,много гелета.Иначе и аз си цъках там веднъж два пъти.Но на това голямо море и хубави места за риболов,да му е@ба и пристанището.Мизерия и простотия отвсякъде.Но успех все пак с подписката.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от Булти »

Благодарим !!! :D

Събирането на подписи ще трае около седмица .
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от dantho.mihov »

Днес се отбих при Мишел и се вписах. Изненадах се, че вече имаше записани десетина колеги, което предполага, че има желаещи да разрешат риболова там. Но трябва повече колеги да се включат.
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от Borkata »

Не ,че не искам,напротив ама аз това с подписката го разбирам все едно да искаш да ти разрешат да влизаш на някой в къщата.Отделен е въпроса,че пристанището по принцип си е гранична зона.Освен това нека всеки който ходи на това пристанище за риба с ръка на сърце да помисли сам за себе си с какво е допринесъл за споменатата чистота там.Понеже част от работата ми е да обикалям по пристанищата,много пъти съм ставал свидетел на ужасни гледки по време и след риболов.Имам и снимки на грозни гледки които не смятам да пускам.С риск да си навлека негативи бих добавил ,че 90% от хората които съм виждал да хвърлят каквото им падне по земята и в морето са именно пенсионери.
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от Булти »

BorisK написа:Не ,че не искам,напротив ама аз това с подписката го разбирам все едно да искаш да ти разрешат да влизаш на някой в къщата.Отделен е въпроса,че пристанището по принцип си е гранична зона.
- ще ти отговоря с мнението на един юрист , писал по същата тема , но в моя форум :

datajumanji написа:Bulti,
"Заявяваме, че ще спазваме..."
е излишно и дори смешно!
Всеки е длъжен да не нарушава установеният в Република България правов ред и това е най-общо казано.
Да не говорим за общоприетия морал и добрите нрави или за нарушаване на административноправни норми и разпоредби.
На следващо, но не на последно място наблягам на факта, че в това искане, предлагате въвеждане на дискриминативни правила, а именно: издаване не пропуски.
И то не какви да е пропуски, а ПОИМЕННИ.
В заключение ти обръщам внимание, че пристанището е изключителна държавна собственост и ако не се налага опазване на някакъв изключителен обществен интерес, никой не може да ти забранява свободното предвижване из територията на Република България и ЕС.
С оглед на изложеното до тук, ти препоръчвам да подадеш една жалба до областният управител, който в този случай е "стопанин" на пристанище "Запад" и подробно да изложиш кои твои законоустановени права са нарушени.
Вместо подписка, всеки потенциален подписващ се, може да изпрати жалбата си до областният управител.
Следа отказ (дори и мълчалив) -> адм.съд и т.н.

ПП
Кмета на общината ще ви отговри, че не може да упражни такива свои права върху пристанище "Запад".
п.с. - вярно ли е това с големите букви или не :?: :!: :?:...колега защо само Бургаското пристанище е оградено като концлагер да го и..а - я виж как е в Поморие , Несебър , Ахтопол и т.н. :wink:
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: Подписка за пристанище Запад

Мнение от minchoto »

Булти написа:п.с. - вярно ли е това с големите букви или не :?: :!: :?:...колега защо само Бургаското пристанище е оградено като концлагер да го и..а - я виж как е в Поморие , Несебър , Ахтопол и т.н. :wink:
Вярно е, но акцента би трябвало да е върху малките букви :wink:
datajumanji написа:С оглед на изложеното до тук, ти препоръчвам да подадеш една жалба до областният управител, който в този случай е "стопанин" на пристанище "Запад" и подробно да изложиш кои твои законоустановени права са нарушени.
Вместо подписка, всеки потенциален подписващ се, може да изпрати жалбата си до областният управител.
Следа отказ (дори и мълчалив) -> адм.съд и т.н.

ПП
Кмета на общината ще ви отговри, че не може да упражни такива свои права върху пристанище "Запад".
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”