ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Заключено
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от minchoto »

Павел Иванов написа:
minchoto написа:...ама в училище навремето ни учеха,...
Синтаксисът на упоменатата сингама ни разкрива няколко морфеми за морфологичното и тълкуване . В случаят дали спрягаме с морфемата "с" или я пропускаме , ни дава две коренно различни тълкувания на дадена лексема , с база лемите "мисля" , "мисъл" или "смисъл" , като последната вече си е отделно съединителна морфема . Хубаво е като се учи не просто да се зубри :wink:
Хубаво е преди да пишеш неща, за които не си сигурен, да звъннеш един телефон на някой учител по Български език и литература, или поне да направиш справка с някой учебник :wink: Дума БЕЗМИСЛЕН не съществува в Българския език! :wink:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14919
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от Павел Иванов »

В случаят говорим за словосъчетание , а не за дума :idea: Ако го погледнем от фонетична гледна точка то безсмислено не съществува като самостоятелно словосъчетание а са допълва принудително с морфемата "с" . Айде да не бъркаме понятията плийз .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от minchoto »

Павел Иванов написа:В случаят говорим за словосъчетание , а не за дума :idea: Ако го погледнем от фонетична гледна точка то безсмислено не съществува като самостоятелно словосъчетание а са допълва принудително с морфемата "с" . Айде да не бъркаме понятията плийз .
Би ли приел мнението на ДОКТОР и ПРЕПОДАВАТЕЛ по Български език и литература? Името му е Георги Стаматов от Варна :wink: Току-що получих уверение и от него, че правилната дума /словосъчетание, ако предпочиташ/ е БЕЗСМИСЛЕН! Та, наистина не трябва да се бъркат понятията :wink:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14919
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от Павел Иванов »

Бих го приел но не знам как са му представени фактите на полемиката и съответно се въздържам от приемане :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от minchoto »

Павел Иванов написа:Бих го приел но не знам как са му представени фактите на полемиката и съответно се въздържам от приемане :lol:
Просто знай, че няма нито дума, нито словосъчетание БЕЗМИСЛЕН :wink: Не е задължително да го приемаш :D :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14919
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от Павел Иванов »

От човек който определя словосъчетание като дума , не бих черпил информация :wink: Иначе спирам , безМислено е :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от Vesko1 »

diddid1 написа:
germana74 написа:Аверчета!!! :shock: Каква е тая пълна каша с обявите :? :shock: :rolleyes: ????? Кой стори тази бъркотия? Моите уважения, но според мен старият облик си бе супер! Ай стига ве братчета!:(
Подкрепям мнението на колегата.
Нужно ли беше да променяме нещо удобно, практично, доказало се във времето и с което бяхме свикнали да оперираме всички? Защо? За да заприлича на разни продавалници, базари и други комерсиални сайтове ли? Старата архитектура беше по - добра според мен. :(

П.П. Моля да ме извинят хората, които полагат труд за новия облик на сайта. Изказвам само моето мнение.
+1....стария вариант си беше супер.Ето сега днес се озорих ,докато пусна 5 макари трябваше да пусна 3 различни обяви ,да кача снимки в платформата за всяка обява(преди слагах само линкове) загубих си час и половина труд и нерви,докато успея да кача тези обяви,които в стария раздел публикувах в една...,на всичкото отгоре няма ъп-ване на темата...ТО Е ЗАМЕНЕНО С СМС 2,40 или 4,80...моите уважения ,но да се комерсиализира раздела "продавам риболовни",който уж служеше за взаимопомощ на риболовците,някак си не ми се връзват нещата.Ако бяхте призовали колегите да направят по едно дарение например за сайта ,ефекта щеше да е доста по голям.

Та такива са моите размисли и страсти относно кончината на стария раздел,...не винаги новото е по -добро.Справка -паричка.ком...преди в продава нериболовни се продаваха много повече неща отколкото сега в паричка.ком.
Помислете си...и върнете стария раздел ...
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
lif3house
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1048
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 8:26 pm
Местоположение: София

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от lif3house »

Vesko1 написа: +1....стария вариант си беше супер..
Подкрепям !
Аватар
diddid1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Пон Фев 13, 2012 12:43 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от diddid1 »

Ехххххх, те плюсовете за стария вариант станаха много, но кой ги брои? С предимство ще се броят SMS-те вече. Жалко :( . Явно каузата е нищо пред рекламата и продажбата на софтуер :D
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от fixxer »

Vesko1 написа: +1....стария вариант си беше супер.Ето сега днес се озорих ,докато пусна 5 макари трябваше да пусна 3 различни обяви ,да кача снимки в платформата за всяка обява(преди слагах само линкове) загубих си час и половина труд и нерви,докато успея да кача тези обяви,които в стария раздел публикувах в една...,на всичкото отгоре няма ъп-ване на темата...ТО Е ЗАМЕНЕНО С СМС 2,40 или 4,80...моите уважения ,но да се комерсиализира раздела "продавам риболовни",който уж служеше за взаимопомощ на риболовците,някак си не ми се връзват нещата.Ако бяхте призовали колегите да направят по едно дарение например за сайта ,ефекта щеше да е доста по голям.

Та такива са моите размисли и страсти относно кончината на стария раздел,...не винаги новото е по -добро.Справка -паричка.ком...преди в продава нериболовни се продаваха много повече неща отколкото сега в паричка.ком.
Помислете си...и върнете стария раздел ...
Така, ще ти кажа на 2 на 3 как седят нещата, защото едва ли си чел нещата по-напред в темата.

1. Това с час и половина, който си си загубил е меко казано пълна измислица. Качването на обява става за не повече от 5 мин. Ако имаш подготвен текст, то това би ти отнело не повече от 1 минута.

2. Кой е казал, че трябва да има ъпване на тема или обява? Когато някой ъпне обявата или някой я изкоментира, ТОВА ОЗНАЧАВА ЛИ, че обявата му е нещо невероятно сред останалите обяви?

3. Както казах и по-напред, от смс 2.40 с ддс, след таксите на посредническата фирма и данъците, сайта взима 1 лв. Това скъпо ли е, или може би трябваше да се слагат лимити за брой обяви и Х лв седмично за закачена обява (няма да цитирам сайтовете и свирепите им цени, да не говорим за разликата от ПОНЕ 8 пъти /спрямо втория по големина риболовен портал/ от гледна точка на посещаемост). Целта на смс-те е всеки да може да ги използва, а не само търговците с безумни наличности. Сайта изобщо не се нуждае от така наречените от теб дарения. Той е направен от риболовци ЗА риболовци.

4. Тази промяна съвсем не е направена току-така и са взети предвид МНОГО мнения преди промяната, както и след това. Ще цитирам някои неща отново, които не сте си направили труда да прочетете за да видите колко по-лесни са нещата

- Като гледате новите обяви, освен заглавието, виждате снимка, тип на обявата и цена
- Можете да си сортирате обявите по дата на добавяне, по цена, по рейтинг или по брой посещения
- Можете да търсите директно в обявите на кирилица и шльокавица + допълнителни критерии
- Обявите са структурирани в категории за по-лесно намиране и търсене
- Няма кавги за ъпвания и т.н.
- Няма ограничения за видовете обяви и броя им
- Имате си лични станици, на които се виждат всичките ви обяви
- Рейтинг за всеки от продавачите
- Абонамент за дадена обява (нотификации при промяна или коментар)

5. Също така, държа да спомена, че намиранията на дадените обяви, в 70% от случаите не идват директно от сайта, а от позиционирането им в резултатите на търсещите машини, т.е. повече единични обяви с конкретизирано съдържание, водят до по-голяма успеваемост на продажбите ви.

6. За справка, в предишния раздел "Продава" имаше около 800 обяви, които с темповете на развитие ще бъдат достигнати в следващите 6-7 дни. Паричка.ком няма общо с обявите в naRiba.com, като единствено базата за структуриране на нещата е взета от там и в последствие доразвита, което също коства времеви и финансов ресурс.

Това е последното ми разясняване на нещата по темата. В следващите дни се очакват допълнителни екстри, които няма да споменавам засега. От тук нататък в тази тема очаквам единствено предложения за градивни промени по функционалността на новата система за обяви. Коментари от рода на "върнете старата система", няма да бъдат разглеждани.
Междувременно можете да прочетете частични указания за работа със системата на адрес http://www.nariba.com/obiavi/?m=help" onclick="window.open(this.href);return false;
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от miro253 »

Колеги, дайте да се преборим с тази си черта /поне тук във форума/ всичко ново първо да бъде оплюто и после да го оценим. Да. Има едно известно неудобство докато се свикне с новата система, но когато свиквахте със старата не ви ли беше пак толкова трудно? На мен новата платформа за обявите ми харесва и оща повече ми харесва, че насреща има хора, които са готови да ни угодят за всяка прищявка само и само да подобрят функционалноста и да ни е по-удобно да я ползваме. Аз лично си намерих вариант отново да си разглеждам обявите по не много по-различен начин от старата платформа. Обява за продажба още не съм публикувал и все още нямам мнение как стоят нещата, но с оглед описанието на fixxer по-горе мисля, че няма да има проблем и с това. Нека бъдем по-позитивни и градивни. Успех на всички.
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от Красимир Атанасов »

Ще се "оплача"тук :P
Шеф направи бутона /маркираи като прочетено/да може и да се демаркира.
Като си сърфирам из форума през телефона и когато искам да натисна /виж собствените си мнения/моето дебело фингър натиска /маркираи като прочетено/.
Това при мен стана ежедневна практика :mrgreen: и всичко став мазало и се чувствам като единственото юзер сайта :mrgreen: .Дай да уредим нещо.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
toti2001
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 2:27 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от toti2001 »

И на мен новата платформа ми харесва повече.Има някои неудобства,но много по бързо се пускат обяви,всички обяви се виждат със снимки това което ме интересува гледам.Най много ми харесва че няма ъп,просто е супер не излизат едни и същи обяви всеки ден че и по 3 пъти дневно.А на нас българите никога угаждане няма,даже и нещо добро задължително го оплюваме.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от fixxer »

toti2001 написа:И на мен новата платформа ми харесва повече.Има някои неудобства,но много по бързо се пускат обяви,всички обяви се виждат със снимки това което ме интересува гледам.Най много ми харесва че няма ъп,просто е супер не излизат едни и същи обяви всеки ден че и по 3 пъти дневно.А на нас българите никога угаждане няма,даже и нещо добро задължително го оплюваме.
Я сподели за неудобствата, за да помислим над тях :)
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: ПРОМЕНИ ПРИ ОБЯВИ КУПУВА / ПРОДАВА

Мнение от fixxer »

fixxer написа: Така, ще ти кажа на 2 на 3 как седят нещата, защото едва ли си чел нещата по-напред в темата.

1. Това с час и половина, който си си загубил е меко казано пълна измислица. Качването на обява става за не повече от 5 мин. Ако имаш подготвен текст, то това би ти отнело не повече от 1 минута.

2. Кой е казал, че трябва да има ъпване на тема или обява? Когато някой ъпне обявата или някой я изкоментира, ТОВА ОЗНАЧАВА ЛИ, че обявата му е нещо невероятно сред останалите обяви?

3. Както казах и по-напред, от смс 2.40 с ддс, след таксите на посредническата фирма и данъците, сайта взима 1 лв. Това скъпо ли е, или може би трябваше да се слагат лимити за брой обяви и Х лв седмично за закачена обява (няма да цитирам сайтовете и свирепите им цени, да не говорим за разликата от ПОНЕ 8 пъти /спрямо втория по големина риболовен портал/ от гледна точка на посещаемост). Целта на смс-те е всеки да може да ги използва, а не само търговците с безумни наличности. Сайта изобщо не се нуждае от така наречените от теб дарения. Той е направен от риболовци ЗА риболовци.

4. Тази промяна съвсем не е направена току-така и са взети предвид МНОГО мнения преди промяната, както и след това. Ще цитирам някои неща отново, които не сте си направили труда да прочетете за да видите колко по-лесни са нещата

- Като гледате новите обяви, освен заглавието, виждате снимка, тип на обявата и цена
- Можете да си сортирате обявите по дата на добавяне, по цена, по рейтинг или по брой посещения
- Можете да търсите директно в обявите на кирилица и шльокавица + допълнителни критерии
- Обявите са структурирани в категории за по-лесно намиране и търсене
- Няма кавги за ъпвания и т.н.
- Няма ограничения за видовете обяви и броя им
- Имате си лични станици, на които се виждат всичките ви обяви
- Рейтинг за всеки от продавачите
- Абонамент за дадена обява (нотификации при промяна или коментар)

5. Също така, държа да спомена, че намиранията на дадените обяви, в 70% от случаите не идват директно от сайта, а от позиционирането им в резултатите на търсещите машини, т.е. повече единични обяви с конкретизирано съдържание, водят до по-голяма успеваемост на продажбите ви.

6. За справка, в предишния раздел "Продава" имаше около 800 обяви, които с темповете на развитие ще бъдат достигнати в следващите 6-7 дни. Паричка.ком няма общо с обявите в naRiba.com, като единствено базата за структуриране на нещата е взета от там и в последствие доразвита, което също коства времеви и финансов ресурс.

Това е последното ми разясняване на нещата по темата. В следващите дни се очакват допълнителни екстри, които няма да споменавам засега. От тук нататък в тази тема очаквам единствено предложения за градивни промени по функционалността на новата система за обяви. Коментари от рода на "върнете старата система", няма да бъдат разглеждани.
Междувременно можете да прочетете частични указания за работа със системата на адрес http://www.nariba.com/obiavi/?m=help" onclick="window.open(this.href);return false;
Цитирам и заключвам, защото явно някои или не могат, или не искат да четат. За нови екстри - на лично или във формата за контакт
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Заключено

Обратно към “Съобщения”