Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Ресен

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Paviljon »

ХОРА има наистина колкото и рядко да се срещат. Веждам във форума също ХОРА и ми става хубаво,че се познаваме. С някои само задочно, но ни свързва общото хоби. Сега единствено остава отворен въпросът да намеря човекът продал въдицата. Разбрах откъде е. Разчитам на помощ на друг приятел и колега рибар. Близките дни ще знам повече.

Поздрави и наслука на всички Ви :)
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
besttop
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 342
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:14 pm
Местоположение: Кърджали/Стара Загора

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от besttop »

Чета и се вълнувам. Радвам се за колегата и лъча от надежда ,че все нещо човешко е останало у нас гали разсъдъка ми. Губил съм и аз и не съм намирал. Затова зная какво е. Пздравления за човеците от Горна Оряховица!!! Поздравления и за форума!!!
Христо - наслука на всички
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Комплектът е вече при мен в изрядно състояние :mrgreen: Една седмица от самото изгубване и комплектът е вече налице. Камък ми падна от сърцето. Подаръкът от скъпи приятели и любими хора е отново в мои ръце :D

Искам специално да благодаря на Борислав от Г. Оряховица, който се свърза с мен и организира връщането на такъма след разговор с човека, който я е купил още на 24.10.2014 г. Въдицата беше сигурно опакована, както и самата макара.
Искам да благодаря на всички колеги, които бяха съпричастни и помогнаха с каквото можаха. Има смисъл от форума, не само при подобни случки, които никой не знае дали/кога биха го сполетяли, а и винаги човек може да научи нещо повече от обмяната на информация.

Поздрави и наслука на всички :D

Ето го такъма на бюрото в работата.

Изображение
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от nikolas3 »

:smt041 :smt041 :smt041
БРАВО!
Радвам се да прочета този позитивен край на тегобата ти!
Адмирации за помощта и съпричастността!
Още повече се радвам, че в родния ми град има такива люде!
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от stanevJR »

Колега Paviljion, ще бъдеш ли така добър да ми дадеш някъкво инфо за пръчката по-специално относно:
-тегло
-дължина
-акция
-грамаж на изхвърляне т.е. с какви примамки ловиш като грамаж
-твърдост/стегнатост (става ли за едри кефали, костури около кило и щуки до към 2-3 кг?)
-каквото съм пропуснал?
-някъкви други евентуални предложения?

Желая пръчка с която буквално да си правя кефа, да изпитам удоволствието с една дума? Благодаря ти.

П.с - поста не е в темата, но смятам ,че рибар като колегата знае отлично какво е да хванеш, да си направиш кефа и да и подариш живот...
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Павел Иванов »

Въпреки че питанката е към адаша , ще взема отношение по нея , без това известно време притежавах въпросният Екстра Фаст . Тъй по подточки :

-тегло - 120гр. , нищо че я дават 116 и малко гр. , иде малко по-тежка .
-дължина - 2.32м.
-акция - Екстра Фаст
-грамаж на изхвърляне т.е. с какви примамки ловиш като грамаж - дават я 3.5 - 10.5гр. но според мен реално горната граница е 14гр. . Вече адаша с какви примамки лови , той ще трябва да каже .
-твърдост/стегнатост (става ли за едри кефали, костури около кило и щуки до към 2-3 кг?) - Доволно е твърда , стегната , респективно наистина бърза . Става за всичко което си изредил .
-каквото съм пропуснал? - Ами строят и е Мидиъм Лайт , аз лично не я препоръчвам за работа с брейд и натегнат аванс на макарата . Или монофил , или доста разхлабен аванс . Иначе много късане на джуките на клена . С пъстървата и щуката тоя проблем не е толкова наболял , там даже по-добре се засича без самото задвъдично да участва особено в самото засичане . Една отлична , лека и стегната въдица с голям ресурс . Балансира се екстра с макари в диапазона 240 - 280гр.
-някъкви други евентуални предложения? - Предложения много , ама това вече е за друг подфорум та ...

Иначе по самата тема . Радвам се че се е случило буквално "чудо" :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Paviljon »

Колега StanevJR,

Адашът Павел Иванов е отговорил от подробно по-подробно относно самата въдица. Прав е, че горната граница минава 10 гр. Потвърждавам го, защото пробвах с малко по-тежки примамки (джъркове, блесни) до около 15 гр и се справяше добре пръчката (последния месец за щуки). По-горе от това не съм пробвал, а и не мисля да пробвам. Основно съм ловил с воблери и блесни до макс 5 гр и маневреността и пърговоста на пръчката са ми легнали на сърце. Ползвам комплекта от 3-4 месеца и определено съм доста доволен. Основно за пъстърва, клен и в последно време и щука. Дали ще се справиш с едри кефали. Определено. Реализирах един към кило и падна борба преди изваждане и кефът беше на макс. За щуки 2-3 кг, та мисля, че и повече няма да има поблем (и аз ги чакам, но още пасуват нещо :mrgreen: ) Пръчката е удобна, пъргава и стегната.

Поздрави и наслука
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Д.Граховски »

Важното е че въдицата е про теб. Евала на човека за благородната постъпка, голяма рядкост в днешно време.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от stanevJR »

Благодаря искрено и на г-н Модератор :P , и на колегата Paviljon za изчерпателните отговори.. Колеги, като за начало си мисля да си закупя макарата. Сумата която смятам за задоволитена и посилна в момента е 100-120 левчета, въпреки ниската ми заплата в офиса и скромните ми години... Имам закупено едно шимано Солстеидж 4000(много съм доволен), за сладко и море става.. Мислех да закупя по-малкият размер 3000, който е наличен в момента, или шимано Ексеидж, но ме посъветваха, не кой да е а бащата, че в този ценови диапазон нямало класно шимано, освен тези два модела. По-добре било да се ориентирам към някое Райоби,(той има заубер , но е скъпичък) и освен това разполагали и с втора шпула.. Някой от вас ползвал ли е и може ли да ми препоръча модел.. Спрях се на Райоби Ексия, като на едната шпула замислям да сложа качевствен плетеняк не по-дебел от 0.16 , а на другата монофил със същата дебелина .. Относно пръчката - струва ми се добра.. Гледам , че повечето от колегите из форума масово изпозлват Серт и Ст. Кройкс - като втората ми изглежда по-надеждна... Като цена как е? Не знам дали я има по магазините в Бургас , така че ако може и един линк, за в бъдеще евентуално да си я поръчам, като тези дни ще закупя макарата и влакната! Благодаря ви още веднъж!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Със здраве!

П.С. - Радвам се, че си си върнал изгубеното колега!
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stanevJR
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Вто Юли 22, 2014 12:05 pm
Местоположение: Бургас

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от stanevJR »

Харесах си един Авид 2.62 дължина , 7-21 или 10-28 по-скоро , обаче американски прът(имам някакви симпатии към японските ,не мога да кажа защо, но съм склонен да приема,че си заслужават парите за това щатско произведение)... А тези гад чейсър японските примерно, са със стотина лева по-долу.. ? Абе май трябва , когато имам паричките да хвана и леко да тръсна и двете за проверка, че това са си сериозни парички за мен, но пък между другото съм напълно готов да посъбера и да ги дам един ден! Някакъв съвет относно питането ми за макарите - бих бил много благодарен на колегите професионалисти. :))))))))))))
"Над нещата."
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=135&t=89200" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”