Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Ресен

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Ресен

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Доживях и в тази тема да се включа, колкото и да не ми се искаше.

Вчера 23.10.2014 г. вечерта по мръкнало съм забравил спининг въдица и макара към нея на р. Росица, до с. Ресен. Незнам дали има местни риболовци влизащи във форума, но който ги е намерил днес на 24.10 явно усмивката му е грейнала на лицето. Ако все пак прочете темата и евентуално има колегиалност може да ми пусне ЛС или да ми звънне на 0886840924. (Павел Попов). Понякога има и добри хора. Ще съм изключително благодарен. :tup:

Въдицата е St. Croix AVID + макара SHIMANO Twin Power 2500. Като нови са, защото са ползвани едва 3 месеца. Има доста уловени пъстърви на нея, макар и за краткото време на ползване. Който я е намерил е в комплект и с блесната на нея :)

Ще попитате как такава глупост се случи. Никой не е застрахован. Вчера не спря да вали цял ден, заради поредния нов дъждовен фронт, а аз за 2-3 часа се разходих в района на с. Ресен по време на командировка, търсейки кефали или някоя щука. Щука не хванах, само с един приличен кефал се сборихме. Не спря да вали и не спря. Отвсякъде вода. Върнах се до колата, целия подгизнал от влага, въпреки непромокаемите якета. Подпрях въдицата на колата и първо се проблякох и оставих прибирането на въдицата за на края, но явно заради смрачаването и плющящия дъжд изключих за нея. Скокнах в колата и тръгнах. За липсата и разбрах днес, докато си оправях багажа. Веднага схванах какво е станало. Газ към мястото, но уви открих единствено следи на гуми от други коли на поляната, но не и въдицата :(

Благодаря предварително

p.s. Всеки с рибарите наоколо вдигаше рамене и не беше намирал на идване към реката забравения такъм, а говорих с десетина човека поне. Бяха минали 5-6 часа от съмване ...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от SuperMario45 »

Колега ако ти я върнат ще си имал среща не с късмета, а с един от онези "хора" (колкото и малко да са останали). Но да не забравяме че това се е случило в милата ни държавица където клони към потенциално закупуване на нови такъми... НО искрено се надявам да се докаже че преди всичко има и хора.
Аватар
mesket4eto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Ное 09, 2013 8:42 pm
Местоположение: Сливен

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от mesket4eto »

Колега и аз миналата година по абсолютно същия начин си загубих спининг комплекта. Дано се случи да е в някой съвестен колега и да си ловиш пак с него.
Кръв повръщам - риба не връщам!!!!!
Troli Rapala написа:Така де,но ми писна от реплики-"Купих си Екусима преди 3 дена и съм много доволен"! :shock:
!!!!!
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Paviljon »

Колеги вече получих информация, че комплекта е продаден през риболовен магазин в Г. Оряховица. Ще се помъчат да се свържат с новия собственик и оттам, каквото сабя покаже.

Поздрави
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Valio_ribata
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:14 pm

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Valio_ribata »

Колега кога го намериха кога успяха да го продадат.
rokooo76
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm
Местоположение: Севлиево

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от rokooo76 »

За да се продаде толкова бързо явно са го дали много ефтино(човек който си няма понятие колко струва тази въдица и макара),в най добрия случай ще трябва да върнеш парите на купувача за да си вземеш такъма.Дано излезе свестен и да го даде.А най добре да се намери тоя където го е намерил и да върне парите които е взел за него ,ако иска.Успех, дано си върнеш такъма,и да излезе свестен човека който го е намерил.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Д-р Флекс »

Има хора и ХОРА. Преди четири години попаднах на втория тип, нека ви разкажа: ставм рано, отивам на Струма над село Ръждавица, Кюстендилско. Паркирам под моста на реката, преобличам се в гащеризон, газя що газя, ловя, що ловя, прибирам се. Почвам да си сменям дрехите, вадя от гащеризона портфейла с пари и документи, и го оставям на покрива на колата... Преобличам се, и си тръгвам. Някъде на около 50 км оттам (след с. Извор) в посока София , ми звъни GSM-a. "Вие ли сте еди-кой си?" Да, отговарям, какво желаете? "Намерихме портфейла ви, кажете, как да ви го предадем?" Оказа се, двама местни, брат и сестра, отивайки на градината си, намират портфейла, сравняват документите с визитните картички в него, и незабавно ми се обаждат. Връщам се да си го взема, всичко непокътнато, предлагам им парите, които бяха вътре (50-60 лева) вместо почерпка, отказват. Тече страхотна кандърма от моя страна, едва ги взеха, и то, след като им обясних, колко би ми струвало изваждането на новите документи и банкови карти. ХОРАТА бяха видимо не заможни, и въпреки това, не са мислили и за секунда да приберат парите и да изхвърлят останалото на боклука.

Павилион не е имал този късмет, попаднал е на "хора", които незабавно са препродали комплекта му през други "хора", а дано се задавят и едните, и другите, дано...
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Paviljon »

Има хора и ХОРА наистина. Ще пачакам и ще видя каво ще стане со няколко дена. Информацията за продаденат въдица с макарата ми я даде човек представящ се за собственик на риболовен магазин в Г. Оряховица. Вчера са му донесли комплекта двама души с бяла лада. Номер не е видял. Осъмнил се, че се предлага такава такава пръчка с интересна макара. Явно открадната или намерена, но не се поинтересувал повече. Появил се и купувач. От 600 лв е спазарена на 400 лв. Вечерта е попаднал на написаното във форума и ми се обади днес и ми разказа какво се е случило вчера. Новият собственик трябва да е доволен от изпадналата възможност. Ако стигне разбира се информация до него, че все пак комплектът е загубен, а не просто така продаден и имам възможност да се свържа с него, то тогава бих разбрал дали мога да си го върна обратно или не.

Който ги е намерил е решил да не ги използва, а веднага да се отърве от тях в първото по-голямо населено място и да вземе някой лев. Тук съвеста не играе. Единствено първичното и материалното. С въпросния спининг комплект, който е от сантиментална стойност, защото ми е подарен от любими хора не е убита нито една риба, защото единствено се хващат, снимат се понякога и се пускат обратно в реката...

ХОРА и хора ...
Дано да имам повече късмет с ХОРА в конкретната ситуация , а и занапред
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mesket4eto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Ное 09, 2013 8:42 pm
Местоположение: Сливен

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от mesket4eto »

rokooo76 написа:в най добрия случай ще трябва да върнеш парите на купувача за да си вземеш такъма.
Защо колегата трябва да връща парите на купувача? Можеш да върнеш само нещо, което си взел. Да ги върне тариката, дето е пласирал такъма му в магазина, ако ли не - жалба в полицията. Тази въдица реално си струва поне две минимални работни заплати и намирането на забравен такъм не освобождава намерилия го от задължението да направи опит да го върне на собственика, или да уведоми в полицията. А да не питам къде аджеба в този случай е елементарната колегиалност и човещина :toimonster:
Кръв повръщам - риба не връщам!!!!!
Troli Rapala написа:Така де,но ми писна от реплики-"Купих си Екусима преди 3 дена и съм много доволен"! :shock:
!!!!!
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от sapuna »

Paviljon написа:Колеги вече получих информация, че комплекта е продаден през риболовен магазин в Г. Оряховица. Ще се помъчат да се свържат с новия собственик и оттам, каквото сабя покаже.

Поздрави

Преди малко бях в "Хоби" ,такъма си стои на пирамидата и те очаква ;) Дано всичко мине гладко!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от starlight »

Леле, аз съм по-развълнуван и от колегата :)
Все пак има надежда!

Като знам с какво желание му помогнах на Павката да го заприходи този такъм.
Дано всичко е наред.
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Вълнението ме е обхванало и мен и май аз съм най-развълнуван. Още сутринта се чух с човека от риболовния магазин в Г. Оряховица и той потвърди,че новият собственик се е съгласил да върне комплекта. В момента са в магазина, както и колегата sapuna потвърди. Живот и здраве след 1-2 дена ще имам по-подробна информация.

Благодаря за съпричастноста на всички колеги. Както и други са казвали и аз ще го повторя "Съединението прави силата"

Скоро ще пиша при допълнително развитие на ситуацията

Поздрави,
Павел Попов (Paviljon)
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от Д-р Флекс »

Честито!!! Попадна и ти на ХОРА, Павка! ;)
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от кирил великий »

Браво, ползата от форума не е абстракция!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Изгубен спининг (въдица и макара) на р. Росица до с. Рес

Мнение от maverini »

Дано всичко мине добре и си върнеш въдицата,баа още имало човеци на този свят...Успех
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”