ДА ПОМОГНЕМ.......

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
СЪНДИ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 9:40 am
Местоположение: София

ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от СЪНДИ »

ДА ПОМОГНЕМ ......

Писане strijok on Чет Фев 26, 2015 4:45 pm
IBAN: BG58STSA93000022338340
BIK: STSABGSF
Банка ДСК
По-лесният вариант е ,Недялко Христов Радков.
Основание-захранване на сметка,таксата е 1.50 лв.,това от клон на ДСК.


Момчета искам да споделя една идея с вас – с оглед на това че стойностни хора си отидоха без време , дано в по-добър свят от този.
Идеята е да съберем, а защо не и постоянно да се събират средства в сметката на Форума или посочена за целта, за да може да се помага на семействата при такива трагедии.
На погребението на Булти коментирахме с Веско, Ватуса и още колеги от другите форуми как да помогнем на семейството. Малцина , само най-близките му приятели знаят как са живели - нищета, зверски лишения, почти без мебели, момчетата споделиха, че дори апартамента в който живеят не е бил техен, а на баща му, който бил голям чешит и дори от наемите почти нищо не давал.
Въпреки че случаят е бил спешен, родното ни здравеопазване задължава здравните осигуровки да са платени – факт. Роднините на Митака са ги платили, но след като вече той не е имал нужда от тях.
Та направи се предложение да съберем някой лев, кой каквото може да отдели и да го дадем на жена му.
Споделям го с вас заради това - момчетата ще пуснат теми в На риба и неговия форум - та искам да попитам за вашето мнение, е ли възможно и ние тук да направим нещо подобно, естествено с одобрението на всички.
Знам че Митака бе чешит и приличаше на себе си, дори и аз имах сблъсък с неговата тъмна страна, но знам че и доста хора докосна с човечността си да не говорим за разказите му.
Да не бъркаме егото с човещината – както каза Киро.
Верно е че всички имаме проблеми, но някак си е хубаво да се помогне на живите след такава загуба.
За съжаление идеите назряват след като човек се сблъска неколкократно с подобни неприятни ситуации.
И Вакрил и Тянката и Митака си отидоха изненадващо и без време, длъжни сме да се извиним на Тянката и Вакрил и техните семейства, за това че идеята идва малко късно.
Надявам се да разберете и подкрепите идеята.
Не е важно колко си живял.А как си живял.
Аватар
flippo
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 1:49 pm

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от flippo »

Благодаря на СЪНДИ !
Сигурен бях, че нямаше да има проблем !

monkeyshoulder
Аватар
flippo
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 1:49 pm

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от flippo »

Приятелите на Булти от Бургас се разбрахме да се съберем покрай 40-те дни от смъртта му. В негова памет.
Ние тогава ще съберем - кой каквото му е на сърце.
А за останалите - ако някой има доброто желание - да ползва IBAN-а от поста на Сънди/Стрижок.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от emo vasilev »

Сънди ,ако постоянно събираме пари в сметка си мисля , че няма да има голям ефект .По добре според мен е варианта да се пусне тема когато има нужда от пари и те да се събират на сметка на нуждаещия се .Така хем той ще има информация за сумата ,хем ще може да тегли пари когато има нужда.Иначе - да ,похвално начинание ,аз съм за !
Аватар
СЪНДИ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 9:40 am
Местоположение: София

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от СЪНДИ »

emo vasilev написа:По добре според мен е варианта да се пусне тема когато има нужда от пари и те да се събират на сметка на нуждаещия се .Така хем той ще има информация за сумата ,хем ще може да тегли пари когато има нужда.Иначе - да ,похвално начинание ,аз съм за !
Аз съм ЗА......
Не е важно колко си живял.А как си живял.
ARMANIO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 2:42 pm

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от ARMANIO »

emo vasilev написа:Сънди ,ако постоянно събираме пари в сметка си мисля , че няма да има голям ефект .По добре според мен е варианта да се пусне тема когато има нужда от пари и те да се събират на сметка на нуждаещия се .Така хем той ще има информация за сумата ,хем ще може да тегли пари когато има нужда.Иначе - да ,похвално начинание ,аз съм за !
Емо прав си, посочете сметка по която хората които имат желание и искат да помогнат да го направят. Ако сметнете че няма проблем да се ползва посочената сметка от друг Форум, то едва ли някой ще има нещо против.
Аватар
flippo
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 1:49 pm

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от flippo »

Тази сметка -

IBAN: BG58STSA93000022338340

е за Булти до края на месеца. Всичко, което постъпи по нея до 01 април 2015 е за тази кауза.

Когато стане ясно точно до коя дата ще е на разположение сметката, се наемам лично да го оповестя тука, за да не стане разминаване.
Аватар
СЪНДИ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 9:40 am
Местоположение: София

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от СЪНДИ »

ARMANIO написа:
emo vasilev написа:Сънди ,ако постоянно събираме пари в сметка си мисля , че няма да има голям ефект .По добре според мен е варианта да се пусне тема когато има нужда от пари и те да се събират на сметка на нуждаещия се .Така хем той ще има информация за сумата ,хем ще може да тегли пари когато има нужда.Иначе - да ,похвално начинание ,аз съм за !
Емо прав си, посочете сметка по която хората които имат желание и искат да помогнат да го направят. Ако сметнете че няма проблем да се ползва посочената сметка от друг Форум, то едва ли някой ще има нещо против.
flippo....написа ясно, за какво КАУЗА става въпрос.
Не е важно колко си живял.А как си живял.
Аватар
flippo
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 1:49 pm

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от flippo »

а бе чак "Кауза" е прекалено. Ама бях мн зает и писах набързо и тая дума ми дойде.

Имах предвид начинанието, описано подробно от Strijok в първия пост на тая тема.
sea_dragon
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 4:59 pm

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от sea_dragon »

Здравейте! Искам да Ви благодаря сърдечно за загрижеността и съчуствието, но наистина няма нужда да се събират пари. Оправяме се... и ни е много неудобно от цялата ситуация. Ще се радвам ако има среща в памет на Булти и аз бих присъствал, но моля Ви от пари нямаме нужда... поздрави
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от Limanov »

Колеги по-добре съберете някой лев и направете паметна плоча на някое негово любимо място за гмуркане нека който мине оттам си спомня за него ...
Аватар
flippo
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 1:49 pm

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от flippo »

СМЕТКАТА Е ВАЛИДНА ДО 31.МАРТ.

След това не трябва да внасяте.
ARMANIO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 2:42 pm

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от ARMANIO »

За момента в мен има 735 лв. след превода от сметката на Недялко.
Коментирахме доста как и по какъв начин да ги оползотворим. Обединихме се около идеята да проверим колко би струвало да издадем в малък тираж разказите на Булти. Първоначално идеята бе да помогнем на семейството, но поради изричният отказ на съпругата и сина му да вземат парите поумувахме и над други варианти и стигнахме до това. Колега се ангажира да провери как стоят нещата и според сумата която ще кажат издателите ще се реши как да продължим. Навярно ще трябват повече средства и това ще бъде оповестено по Форумите с някакъв срок за набиране на останалата сума. Ако всичко е наред на отпечатаните бройки ще бъде определена някаква символична цена и ще бъдат обявени за продан ( може и предварително за да се финансира издаването). Така смятаме че Булти ще остане в спомените на много хора, а и ще може да напомня за себе си всеки път когато посегнем към книга. Със част от парите от тази продан ще се направи паметна плоча на Мириус примерно, а ако са повече пак ще се умува как да се оползотворят в негова памет.
За момента е това, когато се поизбистрят нещата пак ще уведомим всички.
Благодаря на всички които помогнаха и на тези които не можаха този път.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: ДА ПОМОГНЕМ.......

Мнение от emo vasilev »

Каквото и да решите ние сме с вас !
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”