ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от Bigmarlin »

Бравос, те снимките станали като у фиейс бука 8)
reyal
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 11:09 am

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от reyal »

fixxer написа:
На мен ми е супер удобно да се връщам горе :P
Е да, но за да сте стигне до връщане докато скрулвам надолу и го пипна и айде преждевременно си горе.
99% от хората с телефон пипат с десния пръст. Поне го сложи горе в ляво.
Или го фиксирай най долу, като ще се ползва за бутон нагоре.
Последно промяна от reyal на Чет Фев 11, 2016 9:19 pm, променено общо 1 път.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от fixxer »

reyal написа:
fixxer написа:
На мен ми е супер удобно да се връщам горе :P
Е да, но за да сте стигне до връщане докато скрулвам надолу и го пипна и айде преждевременно си горе.
99% от хората с телефон пипат с десния пръст. Поне го сложи горе в ляво.
И аз си бича с дясното пръст :) Не е проблем да го сложа където и да е принципно
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от lusienn »

Аз като се возя в метрото-50 процента от хората си тропат по телефоните докато пътуват,

Някой слушат музика със слушалки други играят на игри,трети просто си четат и се подсмихват.

Сашо-виж и при други колеги как е и го фиксирай да не закача други неща та да върши работа-иначе никой нема да го гледа.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от fixxer »

Може пък просто да го набия след последното мнение само и готово
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
reyal
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 11:09 am

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от reyal »

В офроуд форума е като бутон " нагоре" и не пречи толков.
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от m65 »

Явно това с този бутон е, до някъде, проблем за доста колеги. Мисля че е по демократично подобни, до някъде спорни, неща да се подложат на гласуване, или нещо като анкета, така и така сега се определя облика.
Това е само едно мнение-предложение, от моя страна, като не го натрапвам никому.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от fixxer »

То номера е да има предложения, иначе всеки може да го наплюе, ама краен резултат - няма
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Arol
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 6:16 pm
Местоположение: София

За клипчетата...

Мнение от Arol »

Понеже ми стана интересно - един качва клипове, един не качва, та малко поекспериментирах с форматите.
Общо 7 клипа - първите 5 - еднакви, рендвани с различни формати през Sony Vegas. Останалите два - директно от телефона. Резултат:
Клип 1 - Формат .wmv - компресия 3Mbps - тръгва да се качва, като напълни зеления бар изписва съобщение "The filetype you are attempting to upload is not allowed". Това е поправимо от администратора, Сашо демек.
Клип 2 - Формат .mpeg2 - компресия DVD PAL - изобщо не прави опит да се качва, в розово поле под "Избери файл" изписва {{accept File Types}} - нямам идея какво е, WEB програмирането го отсвирих последните 5-6 години. :)
Клип 3 - формат .rm - компресия 3Мbps - същото като клип 2.
Клип 4 - формат .avi - компресия PAL DV - качи се безпроблемно, написа ми, че чака одобрение. Нормално. :)
Клип 5 - формат .mp4 - компресия 1440x1080- 25Mbps - също се качи безпроблемно.
Клип 6 - формат .3gp - директно от телефона, без никаква обработка - не се качи - същия проблем като 2 и 3
Клип 7 - формат .mp4 - директно от телефона, без никаква обработка - качи се безпроблемно.

Извод - .avi и .mp4 работят, .wmv също би тръгнало, ако администратора го добави като разрешено. Кофти е, че .3gp дава грешка. Единствено Quick Time не съм пробвал, ама ми омръзна :)
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: За клипчетата...

Мнение от fixxer »

Arol написа:Понеже ми стана интересно - един качва клипове, един не качва, та малко поекспериментирах с форматите.
Общо 7 клипа - първите 5 - еднакви, рендвани с различни формати през Sony Vegas. Останалите два - директно от телефона. Резултат:
Клип 1 - Формат .wmv - компресия 3Mbps - тръгва да се качва, като напълни зеления бар изписва съобщение "The filetype you are attempting to upload is not allowed". Това е поправимо от администратора, Сашо демек.
Клип 2 - Формат .mpeg2 - компресия DVD PAL - изобщо не прави опит да се качва, в розово поле под "Избери файл" изписва {{accept File Types}} - нямам идея какво е, WEB програмирането го отсвирих последните 5-6 години. :)
Клип 3 - формат .rm - компресия 3Мbps - същото като клип 2.
Клип 4 - формат .avi - компресия PAL DV - качи се безпроблемно, написа ми, че чака одобрение. Нормално. :)
Клип 5 - формат .mp4 - компресия 1440x1080- 25Mbps - също се качи безпроблемно.
Клип 6 - формат .3gp - директно от телефона, без никаква обработка - не се качи - същия проблем като 2 и 3
Клип 7 - формат .mp4 - директно от телефона, без никаква обработка - качи се безпроблемно.

Извод - .avi и .mp4 работят, .wmv също би тръгнало, ако администратора го добави като разрешено. Кофти е, че .3gp дава грешка. Единствено Quick Time не съм пробвал, ама ми омръзна :)
:smt023 :smt023 :smt023
Сега ако можеш и да ми изпратиш файловете, които не си успял да качиш (дори по 2-3 сек откъси от тях) на info@nariba.com обещавам да го коригирам възможно най-скоро 8)
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Arol
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 6:16 pm
Местоположение: София

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от Arol »

Нямаш проблем.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: За клипчетата...

Мнение от Ачо ♣ »

Arol написа:Понеже ми стана интересно - един качва клипове, един не качва, та малко поекспериментирах с форматите................
От качените шест клипчета първите три изобщо не тръгват-нямат нито звук, нито картина, останалите три работят нормално! :roll:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Arol
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 6:16 pm
Местоположение: София

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от Arol »

Даа, сега виждам къде е проблема - някои се качват нормално, но не тръгват в сайта, други изобщо не се качват. Лошото е, че и аз не мога да се ориентирам, щото клипчетата са еднакви, а от сайта не мога да видя разширението им. Трия ги и правя нова проба, тоя път с форматите в името.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от fixxer »

Arol написа:Даа, сега виждам къде е проблема - някои се качват нормално, но не тръгват в сайта, други изобщо не се качват. Лошото е, че и аз не мога да се ориентирам, щото клипчетата са еднакви, а от сайта не мога да видя разширението им. Трия ги и правя нова проба, тоя път с форматите в името.
Остави ги така, а аз ще диагностицирам и отстраня проблема ;)
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ВАЖНО! Промени в naRiba.com

Мнение от Redimido »

Определено е много по-свежо! На мен ми харесва много!
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”