Да спасим Панега !

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Да спасим Панега !

Мнение от Павел Иванов »

За какво иде реч ?
stiga написа:Здравейте приятели,
За голямо съжаление трябва да ви съобщя, че в село Румянцево е започнал строеж на МВЕЦ Румянцево 2. Проекта е стар и до момента не е реализиран само благодарение на усилията положени от клубове и организации като Федерация на мухарите в България, Спининг клуб Стари Видри, Мухарски клуб Стари Видри, Риболовен клуб Балканка и в частност на хора като Станислав Мънков, Димитър Куманов и Данчо Савов!
За жалост канала, който води началото си от бента преди селото и стига до старата мелница в центъра на селото е вече разчистен и подготвен, по информация от местни хора, запознати със ситуацията инвеститорът има намерение да строй съоръжението тази година! Ако допуснем това да се случи резултатът ще унищожаване на един от най-рибните участъци от реката и прекъсване на сезонната миграция на рибите, което ще доведе до пагубен за реката ефект!
На този етап проекта е в доста напреднал стадии с наличие на всички необходими за реализирането му документи, по този повод обичайните сигнали и писане няма да дадат резултат, единственото нещо, което можем и ТРЯБВА да направим е да се опълчим на това! Начина за противопоставяне е само Протест!
Съобщавам ви, че на 13.03.2016 година(неделя) от 09:00 часа, ще се проведе протестно събиране на риболовци пред сградата на кметство Румянцево, придружен със затваряне на движението по международен път София-Плевен-Русе! Отправям покана към всички съпричастни и обичащи реката хора да дойдат на протеста и заедно да кажем НЕ на случващото се там!
Организатори на събитието са Спининг клуб Стари Видри, Мухарски клуб Стари Видри, Риболовен клуб Балканка и Федерация на Мухарите в България.

Благодаря предварително на отзовалите се колеги!
Риболовен клуб "Приятели" също изрази подкрепа за начинанието .

Реално погледнато след изграждане на втори мВЕЦ в участъка ще настъпи краят на река Панега . Приканвам всички радеещи за любимото ни хоби да се включат пък било то и за час , не друго ами когато мВЕЦа стане факт вече ще е късно .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Да спасим Панега !

Мнение от Paviljon »

Твърдо съм там.

Който не е поглеждал това моля да го стори http://dams.reki.bg/Dams/Map . Дано да го накара да се замисли.

Поздрави
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
СЪНДИ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 9:40 am
Местоположение: София

Re: Да спасим Панега !

Мнение от СЪНДИ »

Там сме със Жечката.....
Не е важно колко си живял.А как си живял.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Да спасим Панега !

Мнение от oneillbgm »

На мен ми е близо до с.Драгана. Тъкмо ще видя бабите. Така, че мога да дойда като поддръжник. Трябва да поразпитам колегите ми в отдел Проучване за кога се готви проекта и кога ще е пускът в експлоатация. Все пак ще ги присъединим към ел. пров. ни мрежа на ЧЕЗ.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Да спасим Панега !

Мнение от mita4eto »

Там сме, разбира се!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Да спасим Панега !

Мнение от pitcha »

Понеже се очаква на протеста да има медии, които да питат хората защо протестират - две думи з основанията за протеста:

Не искаме просто да си протестираме заради прекрасното място за риболов. Протестираме защото:
Издадените разрешително за водовземане от Басейнова Дирекция Плевен и решение за преценка на необходимостта от ОВОС от РИОСВ Плевен са нарушили забраните, въведени с Плана за Управление на Речния Басейн - Дунавски район 2010-2015 - това е времето, когато са били издавани решенията. Тези забрани пазят мястото като много ценно за опазване местообитание, пазят и застрашените видове, които го населяват.
Това е най-важното за казване, ако ви питат.

Нарушени са и Законът за водите, Законът за биологичното разнообразие, Рамковата директива за водите и Директивата за хабитати на ЕС.

Пълни подробности можете да видите тук:
http://dams.reki.bg/uploads/Docs/Files/ ... d0%d02.pdf
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Re: Да спасим Панега !

Мнение от docenta »

Здравейте, току що получих информация от местни източници, че утре понеделник от 9,30 часа пред мелницата ще се състои демонстрация на всенародна любов към новоизграждащия се ВЕЦ, организирана от собствениците, които искат да докажат масова подкрепа от населението за поредния антиприроден проект, който щял да докара нови работни места. Моля уведомете председателите на риболовните клубове да разгласят тази информация, ако може някой по-запознат от мен да провери достоверността й и да се реагира по възможност.

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Google+
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Да спасим Панега !

Мнение от pitcha »

docenta написа:Здравейте,
E, той давал работа на трийсетина чиляка в с.Румянцево, което значи, че коли и беси в селото. Нормално да се очаква. Ще изкарат, че 100 киловата мощност е безкрайно важна за хенергетиката и за развитието на района. А те стигат за 4-5 къщи. И ще създаде 3 работни места...

Обаче срещу какво точно ще протестират, при положение че засега няма за какво? Изглежда са се усетили, че ако трябва да се спази законът - тоя ВЕЦ си е отишъл. С други думи - усещат жега под задника.

В момента нищо не може да се направи. Те си протестират заради него - Вацо Вацов се казва тоя гений, ние протестираме заради нарушения на закона. В крайна сметка - законът решава.
Ако сме нормална държава, де.

С тоя ВЕЦ - от МОСВ направо настъпиха кирката откъм лопатата, ако ме разбирате.
Да скиваме кви ша ги дъвчат.
Благодарности за информацията, доценте.
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Да спасим Панега !

Мнение от pojara28 »

Здравейте роден съм Луковит и познавам добре реката. Не знам за това дали мухари и спинингисти няма да им удобно да ловят по Румянцево. Но знам как изглежда панега преди ВЕЦа в Луковит и след това -няма нищо общо. За това Ви подкрепям и знам че за да се случи нещо лошо е дастатъчно добрите хора да не направят нищо.
скобара е риба проклета
Изображение
sis79
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 2:26 pm

Re: Да спасим Панега !

Мнение от sis79 »

Някой от Варна кани ли се да ходи на протеста?
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Да спасим Панега !

Мнение от Bigmarlin »

От Плевен някой ще ходи ли на защитата на реката :?: :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”