забраняват дивото къмпингуване !!!

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от Dimy »

в интерес на истината цигани не ходят по язовира на плаж освен да гепят нещо . те си ходят на реката кояато минава до махалата . от там и многото боклук . Но и сред нас има големи прасета дето цапат повече от циганите . на никой няма да му натежи да плаща по 1-2 лв на палатка за ден срещу това хора да обикалят , да чистят и гледат за чистотата с тези пари !!! на Копринка преди 4-5 г беше голямо сметище но се изчисти и хора започнаха да обикалят и раздават чували на тези дето нямат и последния път като бях си беше чисто !
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от naskobo »

lusienn написа:Аз като го чистя и събирам всекидневно,............
Люси, ако всички бяха като теб, нямаше да го има проблема, ама сам виждаш как е.....
За жалост не са циганите, а циганията на нашего брата и наистина трябва да се вземат рестриктивни мерки. Първоначалната реакция на управниците посочи, че хал-хабер си нямат какво и как да правят. Решението не е отмененно, а отложено с една година( за след изборите).Дотогава по клубове и инициативи трябва да предложим разумни варианти, иначе ще препишат буквално първия европейски закон и ще се хванем за палците вкупом
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от lusienn »

Много ми е интересно,как така циганите Бачкат в чистотата,чистят София-а при тях,които също живеят на Територията на Столицата,

не се почиства.
Значи тия Управници да си погледнат първо Гетата,да оправят щом искат-Там чистотата,и тогава да поглеждат към Палатките за Уикенда.

Хванаха се за Плажовете,ми то в Момента останаха 20 км свободна ивица по цялото Черноморие.

-В Португалия само един плаж е със същата Дължина на Океана,и Там и да искаш-Не става от прилива и отлива да сложиш Каравана на Плажа,щото и Ветровете са сериозни и Вълните стигат Няколко метра височина при буря-та Така.

В Италия всеки хотел е със Частен плаж,и имат 50 милиона Туристи годишно.

Но няма никъде толкова Бетон на куп на Плажа,както стана у нас.

Виж Боклуци-пликчета и хартии даже има повече непочистени отколкото у нас,по улиците,но на плажа се чисти с трактор всяка сутрин.

Нещо се чу за нов заем 2 милиарда-Насе я виж да не отклониха на хората вниманието пак,покрай тоя скандал-и пак Нерешен,а отложен.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Robinzon11
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Юни 27, 2013 12:00 am

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от Robinzon11 »

Дpacтичнo yвeличeниe нa глoбитe пpи изxвъpлянe нa бoĸлyци, извън oбoзнaчeнитe зa тoвa мecтa пpиexa нapoднитe пpeдcтaвитeли пpи oбcъждaнeтo нa втopo чeтeнe нa пpoмeни в Зaĸoнa зa yпpaвлeниe нa oтпaдъцитe. Bceĸи, ĸoйтo изxвъpли нeпpaвoмepнo oтпaдъĸ, щe бъдe глoбeн oт 300 лeвa дo 1000 лeвa.

Законите за боклука си ги има и сега.Има го и закона за паленето на огън.Тая забрана се е чисто лобистка.Относно изхвърлянето на боклуците си е най-вече въпрос на възпитание.Боклук може и изхвърлят и не къмпингуващи.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от lusienn »

Що няма пред моя дом Боклук а има градинка-щото така ми харесва на мен и комшиите.

Затова казвам,че на Циганина му харесва да живее в Боклук,и глоби да не плаща.

Като си почистят в махалата,и си направят да е Красиво-тогава ще се промени и манталитета им.

Те тока не искат да плащат,ти чакай от катунар-глоба да съберат.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от delio-haidutin »

naskobo написа:Май ще си остане сегашното положение което е най-лошото(според мен).
Чалга- катуни по язовирите, от които цяло лято не можеш да се вредиш за място, тонове боклуци, нощно месарство с над 10-на пръчки и т.н . Можеше да се измисли нещо компромисно- винетки, както пише Павел, ограничено време за диво къмпингуване, ограничена площ, яки глоби за замърсяване. Без финансов регулатор няма да стане работата...
и със винетки какво ще се промени ,че да няма катуни от типа на щафетен принцип.който застъпва ще си плаща ,и пак няма да можеш да се вредиш на това място.някъде и по арендовани водоеми се получават тези неща ,неизбежно е.а темата за "нощното месарство " сме я дъвкали хиляди пъти ,няма смисъл пак да я подхващаш и набиваш.като не ти харесва нощния риболов недей да ловиш ,но не пречи и на другите.сигурно тези които пускат мрежи ,през дена ги пускат,да ти дам само 1 пример .нали яз.Камчия е забранен :idea: ,е ,познавам хора които редовно си ходят със мрежите там,как става ? ами явно им е много спокойно ,няма много народ и си "работят " без проблемно.
и много се преекспонира твърдението че видити ли ,боклука по бреговете е от къмпингуващите.колко репортажи се въртят по тв от различни биваци по морето ,е не видях да има мръсотия покрай палатките им.същото е и по язовитите.основните боклуци се оставят от такива за по няколко часа ,кутийки от червеи ,от царевица,найлонови опаковки от захранки,а тези които остават да пренощуват в повечето случаи си палят огон и тези отпадаци се изгарят.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от pitcha »

Здравейте,
Пускам линк към вчерашното обсъждане на проблема.
http://www.tourism.government.bg/bg/kat ... za-turizma

Само аз успях да се изкажа от риболовните среди и успях да кажа една четвърт от всичките работи, дето имах да казвам.
Изгледайте го цялото.
Който няма време - към 19-тата минута имаше интересно изказване по темата от Андрей Ковачев, а това което казах аз започва в 43.50 тата минута.
Поздрави
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от lusienn »

Сега по новините на канал 1 чух че е отменено,

И спете спокойно по палатките.

Глоби няма.

Ония ден,събрах малко чужд боклук ,

Без да е имало къмпингуващи,качих го в торба в колата ми и го изхвърлих в контейнера.

Това се случи на багера на яз.Искър,там чистя

На всеки излет.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”