Река Струма при с. Неделино

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Река Струма при с. Неделино

Мнение от jagger1 »

Малко Ролинг Стоунс и едно клипче с мухарски кадри.
https://youtu.be/pOVAmOJnNv0

Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от mrenka »

Това се води р.Струма при с.Ямен, моста е Яменски :wink:
Кленовете как ги консумираш - пържени или печени?
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от Петър Недев »

Супер колега. Постарал си се да направиш и нас съпричастни,за което благодаря. Саунда кърти мрака. На колегата в по горното мнение не обръщай внимание. Тези със забележките и поправките,които не ядат риба ,нямат край. Писнало ми е от такива. Вместо да се радват че някой се опитва да съживи "Почти умрелия" форум,намират кусури. Пожелавам ти много положителни емоции.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от mrenka »

Никаква забележка не правя, просто зададох кулинарен въпрос. Изгледах внимателно клипа, защото този участък от реката го познавам много добре. Като малък точно там ме водеха да се уча на риболов и съм сантиментално настроен дори към старите основи на моста. Та като изгледах клипа не разбрах какво точно е направил колегата Мик с улова. Щом има риболовен билет, има и правото да прибира по 3 кг на излет, така че не виждам защо трябва да се стеснява и да крие прибирането на рибата в живарника. Ако пък накрая ги връща в реката, пак няма за какво да се притеснява. Всъщност по средата има един релийз . Според мен за да е такъв клип перфектен, трябва да направи зрителите съпричастни в цялост и да покаже накрая живарника, да се насладят в пълнота на слуката му.
https://www.youtube.com/watch?v=UT-QYJsYYTE
Ето един пример, улова от 14.10 до края на клипа наистина кърти. Направо ме обхваща лека завист от обема на легена.
Последните десетина години всички мухари, дето съм срещал по реката, прибират рибата. Може би така се прави, за да се подновява по - бързо популацията от кленчета в реката,
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от Петър Недев »

mrenka написа:Никаква забележка не правя, просто зададох кулинарен въпрос. Изгледах внимателно клипа, защото този участък от реката го познавам много добре. Като малък точно там ме водеха да се уча на риболов и съм сантиментално настроен дори към старите основи на моста. Та като изгледах клипа не разбрах какво точно е направил колегата Мик с улова. Щом има риболовен билет, има и правото да прибира по 3 кг на излет, така че не виждам защо трябва да се стеснява и да крие прибирането на рибата в живарника. Ако пък накрая ги връща в реката, пак няма за какво да се притеснява. Всъщност по средата има един релийз . Според мен за да е такъв клип перфектен, трябва да направи зрителите съпричастни в цялост и да покаже накрая живарника, да се насладят в пълнота на слуката му.
https://www.youtube.com/watch?v=UT-QYJsYYTE
Ето един пример, улова от 14.10 до края на клипа наистина кърти. Направо ме обхваща лека завист от обема на легена.
Последните десетина години всички мухари, дето съм срещал по реката, прибират рибата. Може би така се прави, за да се подновява по - бързо популацията от кленчета в реката,

Извинявам се. Не съм разбрал правилно въпроса за "как яде рибата". Просто ме хваща яд,като някой колега качи хубава тема във форума(който угасва все повече) и се намират разбирачи да му убият ентусиазма.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от jagger1 »

mrenka написа:......................................................просто зададох кулинарен въпрос. Изгледах внимателно клипа, ...............................................................................
Та като изгледах клипа не разбрах какво точно е направил колегата Мик с улова.

Щом има риболовен билет, има и правото да прибира по 3 кг на излет, така че не виждам защо трябва да се стеснява и да крие прибирането на рибата в живарника................................................... Всъщност по средата има един релийз . ..................................................................
трябва да направи зрителите съпричастни в цялост и да покаже накрая живарника, да се насладят в пълнота на слуката му.
https://www.youtube.com/watch?v=UT-QYJsYYTE

Последните десетина години всички мухари, дето съм срещал по реката, прибират рибата. ...........................................................
Mrenka, привет.
Четох, четох и много се забавлявах. Нямам представа какво си гледал, къде си гледал, и какво си видял.
Нямаше да ти отговоря, ако не беше написал всичките тези сънища, които сънуваш.

Ще ти кажа само, че мухар с живарник пожизнено няма да видиш. Та няма как да ти снимам живарник с улова. Ако кепът за теб е живарник, така да бъде.

Начинът по който мислиш е много различен от моя начин на мислене. Твоят начин на мислене е щом имаш билет, 3 кг. прибираш и после пържена или печена. Това е твоя свят.

Моят свят е да имам билет, да се срещна с природата, да релаксирам, да се насладя на птиците, дърветата, рибките, мравките, пчеличките, пеперудките ...... на цялото великолепие на природата. Рибките ги целувам и се разделям с тях като с приятели.

Иначе ям пържени рибки, но отсреща - в Яменското ханче, щото моите няма как да ги ям. Те са си ТАМ - в реката, за да има и за следващия път да ме радват. Не е нужно да снимам всяка риба за да се доказвам.

Няма как да го разбереш всичкото това, ако сам не го мислиш, ако сам не го искаш, ако сам не го търсиш, ако сам не го правиш. Това е начин на мислене. Поведението е в резултат на начинът на мислене. Не го ли осъзнаеш, само кошмари и пълни живарници ще сънуваш, а това не е щастие. Повярвай ми. Над 55 години риболовен стаж имам и мога да си го позволя да те посъветвам най-добронамерено. А ти как ще гледаш на риболова и на какво ще се радваш зависи само от теб.

Послушай ме и ще спреш да сънуваш кошмарни сънища. Живарници, 3 кг. риби, пържени, печени ..... кошмари.

Мухарството е начин за симбиоза с природата, а не риболов с цел пълнене на живарници. Мухарството е друг свят, до който ако не се докоснеш, няма как да го разбереш.

Бъди жив и здрав и много слука по водоемите.
Поздрави.
Миро Джагър
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от Павел Иванов »

jagger1 написа:... мухар с живарник пожизнено няма да видиш. ...
Миро , е тук обаче си в голяма грешка .
Я ела на Искъра в Софето или особено по р.Блато да видиш какво става :lol: Не , че и по Струма не съм засичал ама по Блато си е класика . Там определено може да се каже , че мухарите изловиха рибата защото не беше рядкост кофа от латекс пълна с клен или набумкан телен живарник и щастлив мухар притежаващ ги да срещнеш на Блато . По Лесновска също се найдват подобни образи .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от Д-р Флекс »

На Яменското сервитьорката винаги ме посреща с жизнерадостния въпрос: "а днес нe носите ли щука"? :D
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от mrenka »

jagger1 написа: Mrenka, привет.
Четох, четох и много се забавлявах. Нямам представа какво си гледал, къде си гледал, и какво си видял.
Нямаше да ти отговоря, ако не беше написал всичките тези сънища, които сънуваш.
Ще ти кажа само, че мухар с живарник пожизнено няма да видиш.

Привет и от мен, радвам се че съм ти доставил забавление в тия жеги 8) Благодаря ти за психологическия портрет на скромната ми личност, какво да кажа - никой не е съвършен. Но пак не ми стана ясно защо си режисирал клипа по тоз начин - намерил си място в него за купчина боклуци, но си изрязъл кулминацията на риболова / връщането или прибирането на рибите/. Ако твърдиш че мухарката не върви с живарник / или найлонова торба, чувалче, мешка/, а мухарите до един са постигнали единение с природата, то трябва спешно да се поразбудиш и слезеш от памуковите облаци.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от jagger1 »

Павел Иванов написа:
jagger1 написа:... мухар с живарник пожизнено няма да видиш. ...
Миро , е тук обаче си в голяма грешка .
Я ела на Искъра в Софето или особено по р.Блато да видиш какво става :lol: Не , че и по Струма не съм засичал ама по Блато си е класика . ................................................
Павка, привет.
Те тези си носят и столчета барабар с кофите :D Тези на са мухари. Ти си спинингист и знаеш колко километра на ден навърташ по различните участъци през шубраци, храсталаци, газене, падане, ставане ...... Да помъкнеш и живарник или кофа някак си не е комфортно, меко казано. Той кепа ми пречи, камо ли живарник или кофа :D . Тази тема сме я дъфкали, дъфкали, та чак няма какво ново да напишем. Всеки сам си знае какви ги върши.

Аз гледам да ми е комфортно, да се радвам на природата, да се забавлявам на макс и да релаксирам на макс. А тези с кофите и живарниците няма да изчезнат. Въпрос на начин на мислене и въпрос на това, какво всеки един от нас вижда в хобито наречено риболов - какъвто и вид да е. Всеки сам си носи кръста. Аз отговарям за себе си. Отдавна съм теглил чертата на живарника. :D

Живи и здрави само да сме. И да се доказваме повече по водоемите пред самите риби. Те са нашите съдии и те оценяват и примамките ни, и бланките ни, и колко го можем това нещо, наречено риболов. Рибките ни пишат оценките. :D

Тук по форумите сме само писатели и най-вече читатели :lol: Експертите са самите риби. Те ни наказват и пак те ни награждават. Точно на теб няма да ти казвам колко много тук по форумите ръкопляскат на пълни живарници. Дори ако видиш началото на тази тема ще забележиш този неистов копнеж да се покаже пълен живарник, за да бъде насладата на публиката на макс :wink: Какво повече да ти кажа? Публиката не иска да гледа и да се наслаждава на снимки на пчелички, пеперудки, щъркелче или красиво цвете заедно със снимките на рибки. Публиката иска шоу с пълни живарници. Е, аз няма как да ги снимам. Та това значи няма и как да съм интересен :D .

А бе луда работа. Пълни живарници и тигани .... Луда работа.

Поздрави и големи да ти уважават примамките и бланката ти да е винаги под напрежение :drinkers:
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Река Струма при с. Неделино

Мнение от mrenka »

Убедих се, че иронията ти бяга като понятие, но това не е важно. Все едно да приема, че не ползваш живарник само защото би те спъвал из плитката вода. Упорито отбягваш да отговориш на елементарен въпрос за цензурирането на клипа и това само засилва любопитството ми. Естествено, че не ми дължиш никакво обяснение, но след като си го публикувал за обществено ползване в ютюб без да изключиш опцията за коментари и въпроси, то е логично и да отговаряш на такива при желание.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”