Около Варна?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

nexxt написа:класни риби , поздравления !
Благодаря!

Рибите които съм виждала там са два пъти по-големи от моите, обаче са мноооого хитри. Наблюдавала съм от моста поведението им много пъти с различна стръв, уникални хитреци са.
Винаги първо идват малките, големите обикалят на голямо разстояние. Ако случайно хванеш някое от малките, всички изчезват заедно и не ги чакай повече. Колкото и червеи да хвърляш, големи повече не идват-за деня.
Най- сполучлив риболов имам с воблер и обхождане на различни места след 18,00 ч.-лятото.
Пожелавам Ви успех!
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

Пропуснах да предупредя!
Внимавайте, ако решите да влезете в реката!
Вода до коляно и изведнъж потъваш до кръста.
Дъното е като рехава глина. Може да се удавите в 50, 60 см. вода.
Знам го от опит. Влязах да си откача воблера от една драка и едва излязах.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Около Варна?

Мнение от Ribar »

ебати кефалите! Такива не съм и виждал на живо :) Поздравления! Благодаря за цялостната информация, септември ще ги намина, надявам се. Сега ме чакат велинградските риби :)
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

:fishing4:
Ribar написа:ебати кефалите! Такива не съм и виждал на живо :) Поздравления! Благодаря за цялостната информация, септември ще ги намина, надявам се. Сега ме чакат велинградските риби :)
Е, май и с Велинградските не ти се е получило, че отдавна не си писал, а редовно проверяваш форума!!! :ANAL: :fishing4:

Това в кръга на шегата :wink:
Малко черен хумор :D
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Около Варна?

Мнение от Ribar »

съвсем си е вярно, изобщо не ми се получава, особено с мухарката, на блесна имам 1 дребно кефалче, но пробвах само първия ден, от тогава само на мухарката, имам по 2-3 кълванета на ден, но не мога да ги засека нещо :) Продължавам да упорствам и ще се похваля, ако хвана нещо
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Около Варна?

Мнение от Ribar »

не мога да не се "похваля":
IMG_20190821_162700.jpg
Още една риболовна мечта е сбъдната. Рибката плува обратно.
За мое съжаление на жива стръв - ручейник. Упорствах 8 дни подред с мухарката и на суха муха и на нимфа се принудих да ловя, макар, че ми е много чуждо и трудно още, на воблер и блесна един ден пробвах също, е, няма и няма..та се реших да ловя с жива стръв, колкото да си сбъдна мечтата..много съм доволен..от утре продължавам с мухарката, да видим какво ще стане.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
BeardedMan
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юни 16, 2020 2:52 pm

Re: Около Варна?

Мнение от BeardedMan »

Мilena написа:
nexxt написа:43.207523, 27.600045
https://www.google.com/maps/place/%D0%9 ... 27.5583738
Тук има няколко удобни места но за мухарка е трудно , може би септември-октомври ,сега е като малка джунгла..пробвах с муха(муха силно казано,самоделни коркови бръмбърчета) на спининг ,по-големите риби заобикаляха , една единствена атака на дребно кефалче.
Местата които посочвате се намират до помпената станция. Там става добър риболов през зимата. Аз говорих за ето тия места
Screenshot_20190807-231246_Maps.jpg
Screenshot_20190807-231335_Maps.jpg
Screenshot_20190807-231226_Maps.jpg

Здравейте! Нов съм в този спорт/хоби и съм от Варна. Тъкмо си купих спининг въдичка и бих искал да посетя девненската река на посочените от Вас места, но уви ликновете от скрийншотовете не работят вече. Дали е възможно отново да ги приложите, за да ме отркехнете къде точно мога да хвана и в последствие пусна първите си кефали.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

BeardedMan написа:
Мilena написа: но уви ликновете от скрийншотовете не работят вече.
Да така е, защото ги изтрих!
След постовете ми в темата се появиха едни новобранци без капка съвест, които до ден днешен опроппастяват реката.
Желая Ви късмет!
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
BeardedMan
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юни 16, 2020 2:52 pm

Re: Около Варна?

Мнение от BeardedMan »

Мilena написа:
BeardedMan написа:
Мilena написа: но уви ликновете от скрийншотовете не работят вече.
Да така е, защото ги изтрих!
След постовете ми в темата се появиха едни новобранци без капка съвест, които до ден днешен опроппастяват реката.
Желая Ви късмет!

Ех, жалко!
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: Около Варна?

Мнение от nexxt »

BeardedMan , разгледай местата около помпената станция , през ЖП моста по протежението на реката също има или ЖП мостовете от страната до Разделна .Лятото е като джунгла и не е много удобно за риболов , леснодостъпните места са окепазени ,не знам с какво са ловили но дори нямаше жабчета ... недобросъвестни винаги е имало , едва ли четат форума.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”