Около Варна?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Около Варна?

Мнение от Ribar »

Здравейте, колеги! Абсолютно начинаещ съм в този риболов, имал съм два излета и колкото и стряскащи коментари да четох за отказали се след първите пъти, аз не можах да се откажа. Захвърлянето ми не е на ниво, но си трябват тренировки на вода и понеже живея във Варна от няколко години и наблягах на морския риболов, нямам представа за евентуалните места, подходящи за мухарка, та да ви питам, ако някой знае такива в радиус от около 50-70 км? Направих опит на р.Камчия на моста, който е по пътя към Старо Оряхово, но там нещо не намерих подходящи...много дървета от едната страна, от другата е добре, ама за по-напреднали - висок е брега, а отзад треволяци, та успях да скъсам една муха при замятане и нито 1 добра презентация на мухата не направих...имам ботуши, не са високи, ама мога да се жертвам са нагазя до под таза, докато не се сдобия с подходящ гащеризон.
Някой някакви идеи?
Благодаря!
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

Ribar написа:Здравейте, колеги! Абсолютно начинаещ съм в този риболов, имал съм два излета и колкото и стряскащи коментари да четох за отказали се след първите пъти, аз не можах да се откажа. Захвърлянето ми не е на ниво, но си трябват тренировки на вода и понеже живея във Варна от няколко години и наблягах на морския риболов, нямам представа за евентуалните места, подходящи за мухарка, та да ви питам, ако някой знае такива в радиус от около 50-70 км? Направих опит на р.Камчия на моста, който е по пътя към Старо Оряхово, но там нещо не намерих подходящи...много дървета от едната страна, от другата е добре, ама за по-напреднали - висок е брега, а отзад треволяци, та успях да скъсам една муха при замятане и нито 1
добра презентация на мухата не направих...имам ботуши, не са високи, ама мога да се жертвам са нагазя до под таза, докато не се сдобия с подходящ гащеризон.
Някой някакви идеи?
Благодаря!
Е, щом сте се научили да благодарите... :wink: ..да взема , че да Ви светна.
На Девненска река има прекрасни места за този вид риболов. Има огромни кефали. Напълно възможно е и пъстърва да хванете , че преди две години поизтърваха развъдниците. Аз имах това удоволствие.
Хубавото на тази река е, че в нея има много риба. Лошото е, че не е за аматьори.
Успех!!! :wink:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Около Варна?

Мнение от Ribar »

Много съм Ви благодарен, наистина! Хубавото на това да си аматьор е, че желанието е много, така, че ще се пробвам!
Още веднъж благодаря!

Само за информация:
В търсене на места, стигнах до р.Камчия в с.Венелин. Според мен е страхотно място за риболов, не пробвах мухарката, защото нямах време, но огледах района колкото успях и ужасно ми хареса. Препоръчвам го на други аматьори като мен, които не знаят къде да ходят. За 40 минути имах 4 удара на воблерчето и един изваден кефал, много хубав, върнат, разбира се във водата.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

Препоръчвам го на други аматьори като мен, които не знаят къде да ходят. За 40 минути имах 4 удара на воблерчето и един изваден кефал, много хубав, върнат, разбира се във водата.[/quote]

За мухарка не става, но воблер , дъно и плувка, места прекрасни и риби уникално големи-сом, шаран, уклей, таранка и най-вече класическия кефал! :wink:
Относно Девненска река, аз лично я предпочитам.
Водата е кристално чиста. Захранва се от 7 извора и през зимата не пада под 17 градуса.
Трудна е заради бистротата си. Рибите виждат всичко, но бойният кефал обожава воблера преди свечеряване. Удоволствието да го хванеш е огромно. Скача като пъстърва над водата и е доста борбен.
Последно промяна от Мilena на Вто Авг 06, 2019 6:42 am, променено общо 1 път.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Около Варна?

Мнение от Ribar »

Здрасти! Само да споделя от днешния си опит:

Понеже не знам къде е тази река, а Google maps не ми я намери, се наложи да чета Wikipedia и да я търся по картата, та харесах някакво място ето тук:

https://goo.gl/maps/wzynPimuwPgTTrm89

След нещо като преход през трънени и копривови полета, стигнах до реката, за да видя, че цялото дъно там е водорасли, то не беше дъно, по-скоро от дъното до повърхността бяха само водорасли, не говорим, че почти нямаше място от дървета и храсти да се стигне до самата вода...абе, голям зор беше, не успях да вляза във водата, не можах и воблер да пусна, нищо не направих, обикалях по течението през треволяците и тръните, но така и не намерих място и тръгнах към друга точка, която бях харесал, над вълшебен извор, заобиколих го, но "пътя" беше затворен с бариера, изнервих се и драснах към р.Камчия...
След всичките тия глупости искам да питам, ако може - някой иска ли да даде координати на подходящо място?
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Около Варна?

Мнение от Ribar »

и репортаж от р.Камчия:


НЕ си губете времето да ходите тук:

https://goo.gl/maps/KCiU82FKF96B8EvY9

има електропастир и достъпът до реката е невъзможен. Последваха редица псувни..голяма редица такива и се преместих тук:

https://maps.google.com/?q=43.050372,27.591208

преди моста вляво и вдясно се слиза с колата без проблем. Там вече беше супер и за мухарката и за спининг. Понеже съм начинаещ с мухарката, обаче мерака ми е голям, упорствах около 2/3 от останалите ми час и половина време с нея - нищо не хванах, имах два опита за захапване, ама още не мога да свикна да ги засичам навреме и бяха много дребни. Последните 30 минути реших да си почина и да пробвам със спининга, резултатът - 5 кефалчета, не големи, но удоволствието беше на макс. Обикалях главно от моста на изток, последните 7-8 минути бях от другата му страна и там имах една риба. Чудесни места за спининг.. вероятно и за по-опитни мухари...това е.
IMG_20190805_162115.jpg
IMG_20190805_161851.jpg
IMG_20190805_154107.jpg
IMG_20190805_154749.jpg
IMG_20190805_161523.jpg
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Около Варна?

Мнение от Ribar »

п.с. Всички са в реката, разбира се.
п.с.2 - имаше мрежа на едно стеснение, но не напречно, а по дължина на реката, малка, не й схванах смисъла.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

"След нещо като преход през трънени и копривови полета, стигнах до реката, за да видя, че цялото дъно там е водорасли, то не беше дъно, по-скоро от дъното до повърхността бяха само водорасли, не говорим, че почти нямаше място от дървета и храсти да се стигне до самата вода...абе, голям зор беше, не успях да вляза във водата, не можах и воблер да пусна, нищо не направих, обикалях по течението през треволяците и тръните, но така и не намерих място и тръгнах към друга точка"
:lol:
Вие какво очаквахте след всички излели се дъждове, да е поникнал райграс край реката?
Не знам в коя част сте ходили, но има места където реката е разлята извън коритото и няма много водорасли. Дълбочината е около 50-60 см. и е перфектно за воблер и мухарка. За съжаление не мога да Ви ги обясня, просто няма как. На около 2 км. са преди реката да се влее в езерото.
Риболова на река през лятото не е за всеки :wink:
Последно промяна от Мilena на Пон Авг 05, 2019 11:56 pm, променено общо 1 път.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

Ribar написа: п.с.2 - имаше мрежа на едно стеснение, но не напречно, а по дължина на реката, малка, не й схванах смисъла.
Как да е напречно, нали вместо уклей ще уловят плаващи боклуци които реката носи.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Около Варна?

Мнение от Ribar »

Още веднъж благодаря, това уточнение на 2км преди вливането на реката в езерото доста стеснява периметъра, наистина, не се шегувам, щото с Вас ни тръгна накриво.
Мястото, на което се мъчих е най-горе в мнението ми, има координати, но за нищо не става. Не искам райграс :D аз съм свикнал да стигам трудно до местата за риболов, просто нямаше шанс за хвърляне, основният проблем бяха водораслите, както казах.
Ако имам време и възможност, тия дни ще го търся отново.
Благодаря за уточнението!
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: Около Варна?

Мнение от nexxt »

43.207523, 27.600045
https://www.google.com/maps/place/%D0%9 ... 27.5583738
Тук има няколко удобни места но за мухарка е трудно , може би септември-октомври ,сега е като малка джунгла..пробвах с муха(муха силно казано,самоделни коркови бръмбърчета) на спининг ,по-големите риби заобикаляха , една единствена атака на дребно кефалче.Под моста на магистралата до Девня също има места но там не съм пробвал.Река Камчия - Луда Камчия , може да пробваш около селата Билка,Добромир но е далеч . На Провадийска река също се лови кефал , не знам дали е удобна и резултатна на спининг.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

nexxt написа:43.207523, 27.600045
https://www.google.com/maps/place/%D0%9 ... 27.5583738
Тук има няколко удобни места но за мухарка е трудно , може би септември-октомври ,сега е като малка джунгла..пробвах с муха(муха силно казано,самоделни коркови бръмбърчета) на спининг ,по-големите риби заобикаляха , една единствена атака на дребно кефалче.
Местата които посочвате се намират до помпената станция. Там става добър риболов през зимата. Аз говорих за ето тия места
Screenshot_20190807-231246_Maps.jpg
Screenshot_20190807-231335_Maps.jpg
Screenshot_20190807-231226_Maps.jpg
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: Около Варна?

Мнение от nexxt »

Не съм и предполагал , че в този участък на реката се задържа риба :)
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Около Варна?

Мнение от Мilena »

nexxt написа:Не съм и предполагал , че в този участък на реката се задържа риба :)
Тези красавци са от там. Хванати на черно воблерче, наподобяващо бръмрарче. Ударите са малко преди свечеряване.
IMG_20180404_161623_1.jpg
IMG_20160827_210859.jpg
IMG_20170128_155215.jpg
IMG_20160721_205329.jpg
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: Около Варна?

Мнение от nexxt »

класни риби , поздравления !
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”