някой знае ли как се избира проходилка и от каде

Модератори: Павел Иванов, sestrata

sun_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 10:45 am
Местоположение: ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

някой знае ли как се избира проходилка и от каде

Мнение от sun_bg »

Колеги търся си проходилка от близо 6 месеца и до момента съм намерил около 20 сайта от които естествено не мога да си я купя щото съм българин в България, ама не тва е въпроса. Дори и да можех пак нямаше да я купя щото има няколко вида и немога да рабера по какъв признак да ги квалифицирам (като определено нито вида, нито цената могат да помогнат в тоя слу4ай). Ако някой си има представа какво да няправя ще съм му много благодарен.
Повярвайте уморих се да 4ета, да питам уж големи рибари и търговци и да 4увам все едно и съ6о (за лодка която се продава в Пловдив за 350лв а в нета е 70-80$ "Ми то няма никва разлика" :twisted: :twisted: .
Помогнете!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Здрасти !
От няколкото колеги които познавам ловящи с проходилка болшинството сами си я изработват и са доволни :D
Тъй ся какво ти трябва :
- вътрешна усилена гума от някакво превозно средство ( според ханша :wink: )
- неопренови гащи
- плавници
- гумиран брезент
- сръчна шивачка / шивач

Значи как става :

Събираш по-горе изброените компоненти и изтормозвош шивачката / шивача да пришие брезента през гумата , ако си си взел по-дълго парче може още малко да потормозиш майсторката/майстора на иглата та да пришие и джоб отпред :D Ся ако не ти се надува всеки път гумата ( а и е по сигурно че така никога няма да се спука само къде заема повечко място :D ) пробиваш и няколко дупки и преди зашиването на брезента я пълниш с полиуретанова пяна . Оттам на там ти остава да си изографисаш на нея некое надписче ( примерно Scierra ) и да скубеш дърти кафали :wink:


НАСЛУКА!!!
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

тук в БГ съм виждал много добри проходилки на Ron Thompson но преди 2-3 години, не знам дали сега ги внася някой :?
atanasov2004
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 1:38 pm
Местоположение: DIMITROVGRAD

отговор

Мнение от atanasov2004 »

Ако обещаеш че ще почерпиш ще ти дам безплатно вътрешна гума
за да си направиш проходилка както те съветва колегата :D :D :D ,
имам предвид пържен кефал и биричка.
sun_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 10:45 am
Местоположение: ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Мнение от sun_bg »

Абе вие сте големи веселяци :) Гума казваш, а? Съгласен съм, това е решение , а за полеоретановата пяна абе идеята не е лоша само трябва да се поооформи щото познаи като направиш 3-4 дупки и ги напилниш на какво ще заприлича иначе кръглата гума :lol:
Пичове въпроса е много сериозен, а активния сезон ве4е запо4на и времето тече, а рибите чакат :lol:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Ми като гледам отговорите са си сериозни :roll:
gergenenov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юни 13, 2004 2:35 pm
Местоположение: Sofia

taka

Мнение от gergenenov »

Единия начин е да отвориш http://www.mobile.bg отиваш на водни ,пишеш проходилка и готово .Другия начин е да ми пишеш едно ЛС и ще ти излезе по евтино.

Шивач съм. :wink:
sun_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 10:45 am
Местоположение: ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Мнение от sun_bg »

gergenenov благодаря за насоките но за съжаление не излезе ни6о на проходилки , а и измежду лодките съ6о няма. Що се отнася до шиенето ако все пак се окаже 4е е НЕВЪЗМОЖНО да си намеря лодчица то ти 6е си първия в списъка ми за шивач. :lol: :lol:
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Re: taka

Мнение от ivan_yo »

gergenenov написа:Единия начин е да отвориш http://www.mobile.bg отиваш на водни ,пишеш проходилка и готово .Другия начин е да ми пишеш едно ЛС и ще ти излезе по евтино.

Шивач съм. :wink:
а твоята проходилка ще я разходиш ли този уйкенд на Душанци :?:
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
gergenenov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юни 13, 2004 2:35 pm
Местоположение: Sofia

re

Мнение от gergenenov »

sun_bg написа:gergenenov благодаря за насоките но за съжаление не излезе ни6о на проходилки , а и измежду лодките съ6о няма. Що се отнася до шиенето ако все пак се окаже 4е е НЕВЪЗМОЖНО да си намеря лодчица то ти 6е си първия в списъка ми за шивач. :lol: :lol:
Колега трябва да напишеш проходилка а не проходилки .
Що се отнася до моята често я разхождам на Душанци .Тази събота Душанци щее резервен вариант ,ако Струма не се е избистрила.
sun_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 10:45 am
Местоположение: ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Мнение от sun_bg »

Благодаря за уточнението. Ето и резултата :

Резултат от Вашето търсене на:
Ключови думи: проходилка


Няма намерени Обяви - Водни
gergenenov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юни 13, 2004 2:35 pm
Местоположение: Sofia

re

Мнение от gergenenov »

sun_bg написа:Благодаря за уточнението. Ето и резултата :

Резултат от Вашето търсене на:
Ключови думи: проходилка


Няма намерени Обяви - Водни
Колега проверих и аз .Обявата я няма но не се коси а се обади на тел: 0885824543 цената е129 лв.-Емил
Христо Златев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 10:33 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от Христо Златев »

Ей sun_bg моят кум си окомплектова проходилка за около 70 лева ,утре ще го питам точно какви вътрешни гуми купува ,най -важното е шивачът който ще направи кроиката и шие брезента .Тук в Ботевград има една жена ,която шие юзди,амуниций,самари за коне ,тя именно уши проходилката на кума ми ,отне и около 2 часа и искаше да му връща ресто на 20 лева който той и даде.ЗА съжаление е затрупана с работа .Та моят съвет е, купи си гумите и намери такъв шивач на седла нарича се "сарач" и ще ти излезе по ефтино :idea:
gergenenov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юни 13, 2004 2:35 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от gergenenov »

Тачо написа:Ей sun_bg моят кум си окомплектова проходилка за около 70 лева ,утре ще го питам точно какви вътрешни гуми купува ,най -важното е шивачът който ще направи кроиката и шие брезента .Тук в Ботевград има една жена ,която шие юзди,амуниций,самари за коне ,тя именно уши проходилката на кума ми ,отне и около 2 часа и искаше да му връща ресто на 20 лева който той и даде.ЗА съжаление е затрупана с работа .Та моят съвет е, купи си гумите и намери такъв шивач на седла нарича се "сарач" и ще ти излезе по ефтино :idea:
Колега Тачо ,това което казваш ми звучи,като -нашето сирене е по-евтино ама в момента нямаме.
Първо трябва да се направи кроика ,която отнема 3-4часа на опитен конструктор .
След това се избират подходящи конци ,едни такива не гниещи.-скъпички.
После един такъв дълъг-дълаг делим цип.-скъпичък
По-после едни такива подсилващи ленти за седалката .-не –много скъпички.
Плата трябва да е дебела промазка пак не гниеща, не много евтина 4метра -24лв
Гума /вътрешна/ от камион не подсилена ,защото подсилената е много тежка.-около 30лв
Гума /вътрешна/ 14 цола от лек автомобил-10лв
Спомагателни материали -/ципове 2бр ,конци,катарама,ленти ,велкро/ -12лв.

Реална цена за шиене 30лв.
Обща сметка -106лв колега Тачо и много нерви.
Нямам ни6tо общо с този Емил но продава много на сметка.
:wink:
Христо Златев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 10:33 pm
Местоположение: Ботевград

Мнение от Христо Златев »

Gergenov нищо лично проходилки не правя ,проходилки и не рекламирам ,само написах колко му излезе на кума .А колко ще издържи тая проходилка за 70 лв. тва е божа работа :lol: може и наистина бързо да се скапе(за сега я ползва с успех )бъдещето ще покаже .Sun_bg търси мненеия и алтернативи ,просто посочих един възможен път :)
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”