Коркови мухи

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Иво
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик

Коркови мухи

Мнение от Иво »

Корка за разлика от джапанката не потъва но си има според мен недостатък- самото му закрепяне за куката което е трудно и невинаги става успешно.След това при самото замятане с шнура мухата се разнищва или разпада и да не е веднага,след време това става. Друг недостатак е и самото оформяне на корка,не се придава лесно формата на тялото и не винаги можеш да го оформиш както си решил.Ако можете, да дадете своето мнение по таза тема или технология за направата на такъв вид муха, вси4ки ние 6те имаме полза от това.
fly
kashalota
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 3:23 pm

Мнение от kashalota »

Защо точно корк трябва да бъде? Аз от мухи не разбирам но бих използвал експандиран или екструдиран пенополистирол (стиропор), той също не потъва освен това няма да имаш проблеми с оформянето. Незнам точно каква ти е идеята и какво искаш да направиш но на качествените вина корка е с много чиста структура и според мен може да се оформя с плакетно ножче доста сполучливо. Според мен единственото му пеимущество пред стирола е че тежи повече. Но една стиролна перла би ти свършила перфектна работа като основа на муха, разбира се това е мое мнение и повтарям ОТ МУХИ НЕ РАЗБИРАМ!
"Ако криеш невежеството си, никой няма да ти се присмее, но и никога нищо няма да научиш."
Рей Бредбъри "451 градуса по Фаренхайт"
Изображение
Аватар
Иво
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнение от Иво »

Корка се обработва със запалка или на свещ . като се обгори се оформя с пръсти а и по този на4ин се придава тъмнокафяв или 4ерен цвят.След това става трудното при закрепяне за куката поради твърдостта му,зна4и със конеца не може да се притисне и в последствие се върти и се изхлузва назад.Затова искам да напишете някое свое мнение.
Доколкото до стиропора муха от него не става за6тото се сплесква и не си възвръща формата освен това е и бял на цвят а най ефектни мухи са 4ерните .
fly
gergenenov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юни 13, 2004 2:35 pm
Местоположение: Sofia

Re: Коркови мухи

Мнение от gergenenov »

Иво написа:Корка за разлика от джапанката не потъва но си има според мен недостатък- самото му закрепяне за куката което е трудно и невинаги става успешно.След това при самото замятане с шнура мухата се разнищва или разпада и да не е веднага,след време това става. Друг недостатак е и самото оформяне на корка,не се придава лесно формата на тялото и не винаги можеш да го оформиш както си решил.Ако можете, да дадете своето мнение по таза тема или технология за направата на такъв вид муха, вси4ки ние 6те имаме полза от това.
Е Иво как да не ти обясни човек,като 7-години от живота са ми минали в тоя град Пазарджик.
Та така :
1 Намирате си една коркова тапа(която не е на зърна).
2 Изрязваш правоъгално парче.
3 Набучваш го на един шиш.Заобляш го с шкуртка.
4 Запалваш го и го въртиш около 10сек.
5 След това на чешмата махаш изгорялото.
За закрепване в/у куката прорязвам полученото тяло и го набучвам в/у куката .
Получава се това:
Изображение

Изображение

Наслука.
Последно промяна от gergenenov на Пон Яну 30, 2006 3:50 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Мухите от корк плуват форевър, само дето са малко твърдички...А един известен мухар беше казал, че твърдостта на примамката в някои случаи е от по-голямо значение от вкуса и. Та тъй...
Аватар
Иво
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнение от Иво »

:D
fly
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Иво написа:... освен това е и бял на цвят а най ефектни мухи са 4ерните .
Иво, аз съм един абсолютен профан, но позволи ми да не се съглася с това ти твърдение. В слънчев ден например, на жълта джапанка е възможно да хванеш повече кефал, отколкото на черна...то като се замислих и в облачен е твърде вероятно:)
Айде наслука!
Аватар
Иво
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнение от Иво »

зависи къде
незнам къде риболовстваш
fly
gergenenov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юни 13, 2004 2:35 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от gergenenov »

Иво написа:Доколкото до стиропора муха от него не става за6тото се сплесква и не си възвръща формата освен това е и бял на цвят а най ефектни мухи са 4ерните .
Иво стериупора е перфектен материал за изкуствени мухи!
Особено пресования ,който използувам от години.
Отгоре слагаш найлон ,правиш го какъвто цвят си поискаш. :D :D :D
Изображение


Послепис:Панагюрци да ми върнат поне документите :twisted: :twisted: :twisted:.
Аватар
Иво
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик

за стиропора

Мнение от Иво »

gergenenov написа:
Иво написа:Доколкото до стиропора муха от него не става за6тото се сплесква и не си възвръща формата освен това е и бял на цвят а най ефектни мухи са 4ерните .
Иво стериупора е перфектен материал за изкуствени мухи!
Особено пресования ,който използувам от години.
Отгоре слагаш найлон ,правиш го какъвто цвят си поискаш. :D :D :D
Изображение


Послепис:Панагюрци да ми върнат поне документите :twisted: :twisted: :twisted:.
Това е много хитро със стиропора да го обле4еш със наилон :idea:
Но не се ли пак понама4ква нищо 4е е пресован?
Между другото снимаи едно пар4е пресован 4е не мога се сетя какво представлява от този за изолаций ли? Благодаря ти.
fly
Аватар
Иво
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик

за мухата

Мнение от Иво »

Как си го закрепил така този стиропор за телцето? не се вижда много добре на снимката?
fly
Аватар
dave
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 10:02 am

Мнение от dave »

Колегата Гергененов го завива като бонбонка и краищата е захващат лесно...
8)
tetko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 11:16 am
Местоположение: Карлово

Мнение от tetko »

Мунчо написа:Иво, аз съм един абсолютен профан.......

ШЕГАДЖИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
Мунчо написа:.....,но позволи ми да не се съглася с това ти твърдение. В слънчев ден например, на жълта джапанка е възможно да хванеш повече кефал, отколкото на черна...то като се замислих и в облачен е твърде вероятно
Винаги на жълта джапанка съм хващал повече в сравнение с черната.Даже на черната муха и слагам малко жулт лак , за да стане по "апетитна".

Наслука.
За един ден на риба , Господ два дена дава !
gergenenov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юни 13, 2004 2:35 pm
Местоположение: Sofia

Здравейте!

Мнение от gergenenov »

Пресования стереупор е този,който се слага за изолация на сгради. A найлона се навива ,като бонбонче...
Виж тук и ако не е ясно ще давам обяснения.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”