Костури на мухата

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Иво
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик

Костури на мухата

Мнение от Иво »

Може ли някои да ми каже,улавял ли е костур с мухарката и на какъв тип муха.Слу4и ми се една неделя (в събота си направих няколко мухи),на Голям Беглик да хвана 2 костура и няколко които преследваха и се въртяха като луди под мухата без да клъвнат и то само на един вид муха на 8 или10 №кука не помня то4но(уникат за мен защото още се мъ4а да направя същата)която в последствие ми бе скъсана от една подводница(кефал към 3-4кг както го видях).
fly
kashalota
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Май 19, 2005 3:23 pm

Мнение от kashalota »

Иво, ако имаш възможност и желание постни някоя снимчица и технология на тези мухи които правиш, ще вземе да ни вербуваш в мухарския риболов! :D
"Ако криеш невежеството си, никой няма да ти се присмее, но и никога нищо няма да научиш."
Рей Бредбъри "451 градуса по Фаренхайт"
Изображение
Аватар
dave
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 10:02 am

Re: Костури на мухата

Мнение от dave »

Иво написа:Може ли някои да ми каже,улавял ли е костур с мухарката и на какъв тип муха.Слу4и ми се една неделя (в събота си направих няколко мухи),на Голям Беглик да хвана 2 костура и няколко които преследваха и се въртяха като луди под мухата без да клъвнат и то само на един вид муха на 8 или10 №кука не помня то4но(уникат за мен защото още се мъ4а да направя същата)която в последствие ми бе скъсана от една подводница(кефал към 3-4кг както го видях).
Направи си стример и ще хванеш ...колкото искаш ,ако ги има!! :wink:
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Костури на мухата

Мнение от Мунчо »

Иво написа:... в последствие ми бе скъсана от една подводница(кефал към 3-4кг както го видях).
Мали, жестока риба.
На стример съм чувал с потъващ пнур, че се хващат костури... :?
Аватар
dave
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 10:02 am

Re: Костури на мухата

Мнение от dave »

Иво написа:(кефал към 3-4кг както го видях).
Трябва да е бил към 70-80см ... а това е максимума за кефал до колкото знам :shock: Мунчака ще си каже мнението... :wink:
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Искам само да видя такъв, не да го хващам, да ми се напълни душата. По някои реки преполагам, че са се запазили такива екземпляри. Аз лично над 1,5 кг не съм хващал. Но не на муха, а на пиявица:)
tetko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 11:16 am
Местоположение: Карлово

Мнение от tetko »

Аз лично съм хващал и то не веднъж.На яь.Домлян ,на който ходим често през пролетта и лятото.Ловим на булдо основно кефал ,като не рядко има удари и на костур , но дребен.
tatkoto
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 6:12 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от tatkoto »

Здрасти Иво ето ти един стример който е 100 % изпробван. Миналата неделя с едно приятелче известно в мухарските среди като Акулата бяхме на Щъркелово гнездо точно под моста , там беше като митинг и ния влезнахме точно в залива . Отначало 2-3-ма ни изгледаха с надсмешка , но като се почна един бой по главите костурови всички замлъкнаха.

Ето ти и въпросния стример =>стример

Поздрави и успех
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Ха, ха, Пиявицата на Акулата, знам си аз... :lol: :lol: :lol:
Аватар
dave
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 10:02 am

Мнение от dave »

tatkoto написа:Здрасти Иво ето ти един стример който е 100 % изпробван. Миналата неделя с едно приятелче известно в мухарските среди като Акулата бяхме на Щъркелово гнездо точно под моста , там беше като митинг и ния влезнахме точно в залива . Отначало 2-3-ма ни изгледаха с надсмешка , но като се почна един бой по главите костурови всички замлъкнаха.

Ето ти и въпросния стример =>стример

Поздрави и успех
Я тоз човек не замина ли тогава за чужбинко брях, брях? :wink:
tatkoto
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 6:12 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от tatkoto »

Не тогава замина с мен на Искъро , ама неиска да иде до праговете. Кога ще направиме един съвместен риболов ???

Със здраве Иван

П.С Новата мухарка как хваща ???
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Аватар
dave
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 10:02 am

Мнение от dave »

Екстра е тате и шнура добре и пасна ... ама трябваше да ме подберете с колегата и да покажете малко професионализъм на нази неуките :wink: :lol:
Поздрави!
tatkoto
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 6:12 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от tatkoto »

dave написа:Екстра е тате и шнура добре и пасна ... ама трябваше да ме подберете с колегата и да покажете малко професионализъм на нази неуките :wink: :lol:
Поздрави!
Хехе Ивчо аз да давам на теб урок ??? Ама дано и това да стане ученик да дава съвет на учителя , ако може така да се каже :).

Чувствай се длъжен да ми се обадиш за риба :):):).

Поздрави Иван
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Аватар
dave
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 10:02 am

Мнение от dave »

ЕЕеее тате, мерси за мнението ... :oops: Ами... хайде за риба тази седмица!? :wink:
Аватар
Иво
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:41 pm
Местоположение: Пазарджик

благодаря

Мнение от Иво »

tatkoto написа:Здрасти Иво ето ти един стример който е 100 % изпробван. Миналата неделя с едно приятелче известно в мухарските среди като Акулата бяхме на Щъркелово гнездо точно под моста , там беше като митинг и ния влезнахме точно в залива . Отначало 2-3-ма ни изгледаха с надсмешка , но като се почна един бой по главите костурови всички замлъкнаха.

Ето ти и въпросния стример =>стример

Поздрави и успех
Благодаря за стримера.Доста време ме нямаше във форума и не сам писал.
fly
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”