Размяна на актуална информация между любителитена мухарката

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Vangellys
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 2:59 pm
Местоположение: София

Относно кодовете

Мнение от Vangellys »

Здравейте :)
При този отговор на Жорката просто няма какво да се добави :D Ако ще си купуваш нови такъми - въпроса е по скоро на какво ще ловиш?
В зависимост от това ще си подбереш пръчка, макара и шнур :)
tesoro
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 10:56 pm

Мнение от tesoro »

Жорка,ти си просто великолепен!Благодаря ти много,друже!Като прочетох разяснението ти,си мислех "ех,дали и аз някога ще знам толкова за тези неща ! " Сега вече малко ми просветна,наистина.И разбрах колко сложно било,и колко много незнам..!Сега трябва да реша какво от тези да избера.Ти ми разказа за шнуровете,но като гледам,и пръчките носят такива показатели.Изглежда те са свързани,а? Значи, като пръчката има дадени показатели,то на нея може да се постави шнур само със същите такива? Така ли е това? Изглежда човек трябва да има повече от една въдица.Особено за такъв като мен,защото аз смятам да ходя с мухарката както из едни съвсем малки планински рекички,така и из средни,като например река Места,както и на големи водоеми като например Доспат.Направо не ми се мисли..!
Нека си връщаме младите рибки обратно във водата...! Благодаря ви,и..наслука...!
Аватар
Vangellys
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 2:59 pm
Местоположение: София

Мнение от Vangellys »

Здравейте!
Разговора ви е директен :) , но ще се включа с мнение
Ако ще започваш със суха муха си вземи една по универсана комбинация с която да се учиш, пък като напреднеднеш и ти се вдигнат изискванията вече сам ще знаеш какво ти трябва :)
Според мен за начало ще свърши работа тази комбинация - двойно коничен плуващ шнур (DT - 6F) от практичност и уважение към габровци :) , пръчка 240-270 см 5-6 клас и макара. От макарата бих спестил някой лев стига да е относително лека ( не съм от Габрово, но времена какво да се прави :( ). С шнура и пръчката - никакъв компромис - макар че като започвах бях с един много добре потъващ чешки шнур и не ми се спомня какво мазане падаше за да плува :) .
Вече за марка и качество - според джоба. Абе купи си и почвай - голям кеф е! :D
Аватар
Jorkata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Май 25, 2004 4:20 pm
Местоположение: Haskovo
Обратна връзка:

Мнение от Jorkata »

Първо да кажа: заслугата за този материал не е моя - само го paste-нах, но това не намалява ценността на информацията, която носи. Докато си избирах мухарски такъми насъбрах много сайтове на руски, английск и бг. Който иска само да ми даде е-mail и ще му пратя цялата папка с favorites.

Tesoro: както ме посъветва мой приятел-мухар си взех пръчка 240 см, 5-6 клас. Доколкото ми обясниха ако шнура е DT то трябва да е по-ниския клас, ако е WF то по-високия. като за начинаещ си ми подариха шекспирски шнур за 20 лв. - поне да не ме е яд ако стане нещо, докато се уча да замятам.
Ай, наслука !
Cougara

Добър форум

Мнение от Cougara »

Хубаво че имаш уважение към Габровци. Като помислиш ако бяха толкова стиснати щеше реката им да е чиста защото нямаше нищо да изхвърлят в нея.

Този форум съвсем добре е направен но не виждам много движение. Май който си има компютър не може да даде 100Лв за мухърка, а който си е купил мухърка вече не разполага с компютър и не може да пише :P

Не видя му се и криза и чудо :Д
Аватар
ivanka
Модератор
Модератор
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ivanka »

Ее, Жорка :D
ти цял докторат си написал :wink:
Похвално :D
Аватар
Vangellys
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 2:59 pm
Местоположение: София

Мнение от Vangellys »

Здаравейте!
Някой прави ли си сам мухи?
Ако има интерес да отворим една тема а?
Аз лично си правя един два модела от най простите "сухи", и съм доволен от резултата.
Cougara

Мухи

Мнение от Cougara »

Аз си правех мухи, и много хубави даже, но като гледам други хора какви мухи правят и колко струват материалите и екипировката реших че е по-добре да си ги купувам. Време за правене и без това не остава.
jonik
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 6:17 pm
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от jonik »

Jorkata написа:Първо да кажа: заслугата за този материал не е моя - само го paste-нах, но това не намалява ценността на информацията, която носи. Докато си избирах мухарски такъми насъбрах много сайтове на руски, английск и бг. Който иска само да ми даде е-mail и ще му пратя цялата папка с favorites.

Tesoro: както ме посъветва мой приятел-мухар си взех пръчка 240 см, 5-6 клас. Доколкото ми обясниха ако шнура е DT то трябва да е по-ниския клас, ако е WF то по-високия. като за начинаещ си ми подариха шекспирски шнур за 20 лв. - поне да не ме е яд ако стане нещо, докато се уча да замятам.
JONIK@ABV.BG ПРАТИ МИ НА МЕНЕ
tesoro
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 10:56 pm

Мнение от tesoro »

Жорка,щом имаш такава възможност,то и аз бих те помолил да ми пратиш някакви материали,та да се запозная по-подробно.Благодаря ти предварително!
Нека си връщаме младите рибки обратно във водата...! Благодаря ви,и..наслука...!
tesoro
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 10:56 pm

Мнение от tesoro »

Щях да забравя : alkot@abv.bg
Нека си връщаме младите рибки обратно във водата...! Благодаря ви,и..наслука...!
tesoro
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 10:56 pm

Мнение от tesoro »

Жорка,благодаря ти,получих материала,който си ми изпратил.Лошото е,че поне засега нещо не успявам да го отворя :cry: Ще опитам и утре,и ако пак не се получи,може да те помоля да ми го пратиш наново,незнам каква е причината засега.
Нека си връщаме младите рибки обратно във водата...! Благодаря ви,и..наслука...!
jonik
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 6:17 pm
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от jonik »

JORKA ПРАТИ МИ ПАК ТЕЗИ ЛИНКОВЕ ЧЕ ГИ ЗАТРИХ. БЛАГОДАРЯ ТИ JONIK@ABV.BG
nikishanoto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Чет Авг 19, 2004 5:52 pm
Местоположение: някаде в моята пайжина
Обратна връзка:

Мнение от nikishanoto »

Привет колеги,
макар,че несъм почитател на Мухарския риболов май ми стана интересно :o .Иванке ти на какъв риболов ловиш сега?
Да умееш да обичаш,значи да умееш всичко!И не-забравяйте колеги,колежки-рибари,че любовта е магия!
jonik
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 6:17 pm
Местоположение: SOFIA
Обратна връзка:

Мнение от jonik »

jorka прати ми ги пак линковете че не могат да се отворят.JONIK@ABV.BG
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”