Въпрос за Мухари Специалисти

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Jemil
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 7:13 pm
Местоположение: Лом

Въпрос за Мухари Специалисти

Мнение от Jemil »

Искам да си купя мухарка 2.70 мисля че е 6/7 клас ,шнура трябва ли да бъде 6ти клас. И ако може да ми кажете нещо за Роялти Флай на
Шекспир . Макарата ми е 5/6 клас.
gergenenov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юни 13, 2004 2:35 pm
Местоположение: Sofia

Здрасти!

Мнение от gergenenov »

Не че се имам за спец ама ще си кажа мнението:
По начина по който си задал въпроса си личи ,че сега ще почваш .
Линията трябва да бъде балансирана 6/7 макара 6/7 мухарка 6 или 7клас шнур/по добре 6-ти/
Ако не е балансирана може да започне да те боли китката.
За начинаещи е по- добре5/6 макара 5/6мухарка 2.55 м. 6-ти клас двойно конусен /плуващ/шнур.

Шнура на Шекспир е добър за начинаещи.

Прочети по - надолу темите тук и ще намериш още инфо .


Поздрави!
Jemil
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 7:13 pm
Местоположение: Лом

Мнение от Jemil »

4 тири дена чета без прекъсване и се ошашавих тотално -май и аз не знам какво искам. За 4 години счупих 2 мухарки 5/6 .На едната върха
на другата долната част,та сега от двете направих 1. Та въпроса ми е по скоро за пръта на Шекспир дали е мек ,среден или твърд че този които го имам въобще не ми харесва не че не ловя с него -ловя си ама
не ми харесва а на 50 километра около мене няма кьорав мухар ни има кой да видиш ни кои да ти каже
Аватар
vladi_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 7:45 pm
Местоположение: Павликени
Обратна връзка:

Мнение от vladi_ »

Jemil ми хубава си е тази мухарка на шекспир роялти флай тя е предимно за далечни прецизни замятания на суха муха.Но нямя никакъв проблем да ловиши на стримери и нимфи. Аз ловяс една мухарка в момента пан на шекстир odisei flai и сам доволен от нея.
Jemil
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 7:13 pm
Местоположение: Лом

Мнение от Jemil »

Това за стримерите и нимфите не го разбирам въобще .Тази година ще се пробвам .Четох тука един колега май беше от Русе направо убил распера - при нас има много ище се мъча да го лъжа на стримери .Кажете ми какво значи далечно замятане ,10-12 метра далечно ли е или нормално . С тая мойта караджейка до14-15 метра няма проблем от там на горе нещо ми се губи и не знам човешка грешка ли е или на такъма.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

хай

Мнение от Бат Стан »

Хм, колега как ги чупите тея мухарки? Аз моите геги ги завирам по кви ли не места, бучкам ги къде ли не, удрял съм ги поне 100 пъти в разни клони, клонки и клончета, ама още счупена въдица нямам.
Иначе комбинац;ията ти е добра.
Jemil
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 7:13 pm
Местоположение: Лом

Мнение от Jemil »

Имаш предвид 6/7 клас Роялити флаи на Шекспир с шнур 6 клас с Макара 5/6 клас. Ако карам с шнур 5 клас няма ли да ми е по добре като е по лек DT F и пръчката да го води по добре или пак бъркам нещо
gergenenov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юни 13, 2004 2:35 pm
Местоположение: Sofia

Здрасти!

Мнение от gergenenov »

Щом не си начинаещ за ро далечни замятаия си вземи 6/7 на 2.70
6/7 макара (тази твойта 5/6 си я остави за пъстърва)и шнур WF 6-ти клас.
Jemil
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 7:13 pm
Местоположение: Лом

Мнение от Jemil »

Трябва ли да знам нещо за тия WF шнурове гледам тука на едни пише
глава 12.50 метра -на други глава 17 метра на 3ти 15 метра .Едните били специално за суха муха другите пак за суха с прецизно полагане
и т.н.Аз ловя само на суха муха щото другото не го мога ама тая година ще се пробвам на всичко /надявам се да помагате/-та ако има нещо специфично за шнура да ми кажете WF 6 F
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”