Как стои въпроса с мряната

Модератори: Павел Иванов, sestrata

nikola32
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Как стои въпроса с мряната

Мнение от nikola32 »

Понеже съм апсолютно наченаещ ,незнам дали може да се лови мряна по този начин.Нарочно не споменавам как точно.защото да невзема да пиша глупости.Може самият въпрос да е тъп,но сега започвам да се интересувам от този вид риболов.
ЧОВЕК Е ЧОВЕК КОГАТО Е НА ПЬП
Аватар
d_a_m_i_a_n_o_v_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 8:21 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от d_a_m_i_a_n_o_v_ »

Хващат се ,на нимфа :wink:
Спининг риболов и мухарство
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

разрови се в търсачката на сайта с ключова дума мряна , писъл съм доста работи...
Клавиатура риба не лови!!!
tetko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 11:16 am
Местоположение: Карлово

Мнение от tetko »

d_a_m_i_a_n_o_v_ написа:Хващат се ,на нимфа :wink:


Дбукраки :lol: :lol: :lol:
За един ден на риба , Господ два дена дава !
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Мнение от ivan_yo »

d_a_m_i_a_n_o_v_ написа:
Хващат се ,на нимфа
също и морски сирени , ама такива четирикраки кат тебе :lol: :smt043 :smt031
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
Аватар
dave
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 10:02 am

Re: Как стои въпроса с мряната

Мнение от dave »

nikola32 написа:Понеже съм апсолютно наченаещ ,незнам дали може да се лови мряна по този начин.Нарочно не споменавам как точно.защото да невзема да пиша глупости.Може самият въпрос да е тъп,но сега започвам да се интересувам от този вид риболов.

Здрасти Никола, риболова на мряна на изкъствени мухи е сложен поради факта , че рибата се ориентира предимно от аромата"надушва" стръвта... в Чехия ловят бяла мряна на нимфи (космати :lol: ), но там има много риба и реките се пазят от бракониери и замърсяване!
Та: пробвай и кажи... аз съм замислил да правя изкуственни трохи идуги ...за риболов на скобар и мряна но... не съм пробвал ...и съм песимист ...ще си покаже тази година! :lol:
Пробвай всичко каквото ти дойде на акъла ... а после :? 8)
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

ivan_yo написа:d_a_m_i_a_n_o_v_ написа:
Хващат се ,на нимфа
също и морски сирени , ама такива четирикраки кат тебе :lol: :smt043 :smt031
Що да не се хващат , колега? Ако ти не сихващал, не значи , че не може. Аз например съм хващал черни мрени на нимфа на ручейник няколко пъти-и свидетели си имам. Вярно, че е сигурно случайност, но се случва. Освен това по силните бързеи мрената (черната) не разчита твърде на обоняние, а хваща всичко, което изглежда примамливо визуално, защото е стадна риба, и докато "зяпа" някоя друга рибка може да и изяде "кебапчето" под носа.
А в Чехия колегите целенасочено ловят бели мрени на нимфа-и хващат. Килограмови екземпляри.
Аватар
d_a_m_i_a_n_o_v_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 8:21 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от d_a_m_i_a_n_o_v_ »

Мунчо написа:
ivan_yo написа:d_a_m_i_a_n_o_v_ написа:
Хващат се ,на нимфа
също и морски сирени , ама такива четирикраки кат тебе :lol: :smt043 :smt031
Що да не се хващат , колега? Ако ти не сихващал, не значи , че не може. Аз например съм хващал черни мрени на нимфа на ручейник няколко пъти-и свидетели си имам. Вярно, че е сигурно случайност, но се случва. Освен това по силните бързеи мрената (черната) не разчита твърде на обоняние, а хваща всичко, което изглежда примамливо визуално, защото е стадна риба, и докато "зяпа" някоя друга рибка може да и изяде "кебапчето" под носа.
А в Чехия колегите целенасочено ловят бели мрени на нимфа-и хващат. Килограмови екземпляри.



Ми като неверва,каза му и ти,може пак да не повярва :lol:
Спининг риболов и мухарство
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

АМи като ще...не виждам нужда да доказвам каквото и да е, на когото и да е. За мен риболова е почивка, а не надхващане.
Аватар
d_a_m_i_a_n_o_v_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 8:21 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от d_a_m_i_a_n_o_v_ »

Мунчо написа:АМи като ще...не виждам нужда да доказвам каквото и да е, на когото и да е. За мен риболова е почивка, а не надхващане.



Напълно те подкрепям:)
Спининг риболов и мухарство
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

хай

Мнение от Бат Стан »

Според мен в България не може ЦЕЛЕНАСОЧЕНО да се лови мряна на муха. Може да имаме някои по-скоро случайни кълванета, когато уцелим вир със скупчване на мрени и някоя от тях се излъже. Но по принцип не се ходи за мряна с нимфа, щото се правят яки капа.
Бях чул преди време за риболов на бяла мряна с нимфа, някъде по Западна Европа ако не се лъжа. Използват се тежки и космати нимфи, но според мен това е усложнен риболов по схемата "леко дъно", когато примамката се търкаля по дъното. Мряната си е риба, която се лови с червейче, няма сми от нимфене.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: хай

Мнение от Павел Иванов »

Бат Стан написа:.......когато уцелим вир със скупчване на мрени и някоя от тях се излъже......
Мммммммммммм , та кат читая това се сещам за една река в Белоградчишко къде ти я бех споменувал по друг въпрос и впоследствие се убеди сам за що иде реч ...........
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”