Хващат ли се големи кленове на суха муха? и колко големи

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
peshinka
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 10:26 pm

Мнение от peshinka »

fly_fisher
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Фев 04, 2007 12:56 pm

Мнение от fly_fisher »

Само дето въдицата в дясно на стойката няма нищо общо с мухарка :)
Може и на мухарка де ама ......
Аватар
Циганина
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 4:06 pm

Мнение от Циганина »

Брех ма...у ста.а :shock: тоя сигурно е бил с фосфорициращ шнур :?
Ако имате железче ,кортон ,нещо и друго дет да става за вторични , моля да ми го дадете :) Многу ми требвъ , Събирам за ляв ботуш ,че десин си намерих :) :) :)
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Циганина написа:Брех ма...у ста.а :shock: тоя сигурно е бил с фосфорициращ шнур :?
Има такива, да. На RIO - много са добри, за съжаление не са много трайни. Бързо се нацепват и втвърдяват. "Несветещите" шнурове на RIO нямат този недостатък.
Аватар
Циганина
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 4:06 pm

Мнение от Циганина »

Чух за това , даже някой искаше да си прави мухи от един нацепен щнур, които се раздаваше на парчета (По схемата които превари ). Ти , мисля също прояви интерес , или Робко беше ... може и да бъркам нещо ...беше миналата година

Поздрави


п.п.

Аз просто си пиша .... имам нужда някяква ...
:D :D :D :D :D
Ако имате железче ,кортон ,нещо и друго дет да става за вторични , моля да ми го дадете :) Многу ми требвъ , Събирам за ляв ботуш ,че десин си намерих :) :) :)
мастер
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 7:02 pm

Мнение от мастер »

Аз просто си пиша .... имам нужда някяква
Като чета какво пишеш ми се струва ,че много ги разбираш тия работи.Сигурно имаш и хубавапръчка и големи риби ловиш...



п.с
събрал съм ти малко желязо кажи как и къде да ти го изпратя.дай някакви кординати
Аватар
Циганина
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 4:06 pm

Мнение от Циганина »

мастер написа: че много ги разбираш тия работи.Сигурно имаш и хубавапръчка и големи риби ловиш...
п.с
събрал съм ти малко желязо кажи как и къде да ти го изпратя.дай някакви кординати
Не само че ги разбирам , ами и не ги знам .Колкото до въдичкити си ги аресвам и ако искаш мога да ти се пофукам :P некой ден , като ми донесеш ЖиЛяЯзото , както знаеш то ми требва за ботуш - такъв до чатала че да мога да си меря рибите без да си цапам краката 8) .Тогава мога и да ти кажа некоя ТаЙна за това как да си наприш въдичка от цепена тръстика (щото е по -сгодно) и да си заплетеш некой канапец от коприна 8) стига се мъчи с тез поводи ( пордон .- лидери) от мноо пресукажи корди :P -- пиши ЛС ако искаш да се видим , :D :D

п.п.
Всичко зависи от това колко жиЛЯзо си готов да донесеш и какъв градус Е :!: Освен това да нема никакви примеси , да е добито от южния склон на некой лозов масив и е желателно да е вадено възможно най-късна есен ( това е сезон от годината характерен за умерения пояс - четох го у идна книга преди да я предам тежеше 1.34кг :) )
Ако имате железче ,кортон ,нещо и друго дет да става за вторични , моля да ми го дадете :) Многу ми требвъ , Събирам за ляв ботуш ,че десин си намерих :) :) :)
мастер
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 7:02 pm

Мнение от мастер »

хехе ,като чу за желязо и веднага се обади :D :D :D .колкото до ботуша по добре да се видим /аз съм от "севера"и ще ти дам цял комплект ,два ботуша коити са залепени за едни напольонки които не пропускат вода/е не пропускаха като бяха нови/.и товас тръстиката не го разбрах ,аз си ловя с Jakson -a и съм си доволен.


п.с ..абе ловя е силно казано
Аватар
Циганина
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 4:06 pm

Мнение от Циганина »

мастер написа:/аз съм от "севера"и ще ти дам цял комплект ,два ботуша коити са залепени за едни напольонки които не пропускат вода/е не пропускаха като бяха нови/.
Хиляди брагодарности :) - това автоматично ми оменя ангажименто с събирането на ЖиляЗо (освен ако ни извадя някоя пружина от легло с нимфата- веднага я нося на вторични ...)Сега ще имам повече време за риболов , пък и за мен е важно да не се цапам като меря рибата по кръка си , а не дали ще съм мокър ... 8) 8)
Като каза от" Север " - веднага съжалих - дели ни цел инин балкан , ко искаш ще се видим на вр.Шипка - хем с Историята ще се запознаем , хем цветя ще поднесем па може и по идно биволско млекце да хапнем - ДА НЕ ЗАБРАВИШ БОТУШИТЕ :D :D -- за което още веднъж ти благодаря !
и товас тръстиката не го разбрах


Колко си Хитър Ти МАСТЕР - да не си род на Хитър Петър :D :D
- Някои хора правят въдички от цепен банбук - който е скъп -поради много причини които няма да избоявам че току виж пропусна нещо . А аз като идин човек с Широки разбирания си цепя тръстика ( я на шестограм , я на кварат ) лепя си и си миткам :) ....повече няма да обяснявам без да почерпиш :P

Я кажи ти Хващат ли се големи риби по вашия край и на какво ?




п.п.
Писанията ми горе са пълни глупости , моля да не се гледа сериозно на тях ...
Ако имате железче ,кортон ,нещо и друго дет да става за вторични , моля да ми го дадете :) Многу ми требвъ , Събирам за ляв ботуш ,че десин си намерих :) :) :)
емо пилев 64
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 8:59 pm
Местоположение: Кърджали

Мнение от емо пилев 64 »

скъпи приятею за съм мухар от 3 години. хващам клен и дребен и понякога едър само на джапанка тук в кърджалииско по нашите реки. иначе съм напъно оборудван за мои голям кеф дори си направих машина да си чистя рибата ( видях я от горските които УЖ пазят да няма бракониери).
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

емо пилев 64 написа:скъпи приятею за съм мухар от 3 години. хващам клен и дребен и понякога едър само на джапанка тук в кърджалииско по нашите реки. иначе съм напъно оборудван за мои голям кеф дори си направих машина да си чистя рибата ( видях я от горските които УЖ пазят да няма бракониери).
Незнам дали е тъжно, или смешно...не е смешно май...идеята я няма...но пък сигурно ще има буркани...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
емо пилев 64
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 8:59 pm
Местоположение: Кърджали

Мнение от емо пилев 64 »

мунчо за буркани не знамбали ще стигнат. но за доста бира мезе ще има гарантирам. само трябва да се пържи. учил съм в меи габрово та знам за какво става дума. поздрави от брега на арда
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”