питане за бръмбарите :)

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
vladi_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 7:45 pm
Местоположение: Павликени
Обратна връзка:

питане за бръмбарите :)

Мнение от vladi_ »

от какво правите котемите на бръмбаретките които са за кефал защото аз ги правя от разни прежди различни по цвят но когато се намокрят по някога потъват. Та по принcип изкам да типам от какво се правят??
Аватар
кефалчо
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 11, 2006 11:32 am

Мнение от кефалчо »

по добре попитаи в http://www.akulata.com заштото в форума на акулата има повече мухари :wink:
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Колега, коремите на бръмбарите се правят от най-разнообразни материали, в зависимост от това, какъв силует искаш да наподобяваш. Подходящи са фибри(власинки) от различни пера, антрон(или полипропиленови прежди), изобщо всякакви разплетени изкуствени нишки, ченил(въпреки, че с него бръмбарите изглеждат добри, натежават доста, защото пие вода). Много подхдящи са така наречените "дъбинги за сухи мухи" - те не "пият" вода, плуват...за съжаление ги няма у нас и се купуват от чужбина.
Материала за телцето, в зависимост от вида му, може да се усуква около монтажния конец(дъбинг), или да се използва под форма на самостоятелна нишка, която образува тялото.
Това, че мухите ти потъват, ме кара да мисля, че ползваш прекалено много прежда за тялото, гумата за гръбчето за мухата е малко или ползваш гума с висока плътност(респективно по-малко въздушни камерки в нея), а може и факторите да са комлексни...

За гума ти препоръчвам продаваната в "Алем" микропореста гума - има чудесна плаваемост, хубав блясък, лесно се обработва... Предлага се в доста цветове и струва към 7 лв парчето.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vladi_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 7:45 pm
Местоположение: Павликени
Обратна връзка:

Мнение от vladi_ »

Ами те не всички тънат и то когато ловя с тях час и нещо а накои никога не потъват.Ми и то само тези които са с вълнена прежда отдолу кафява на цвят те потъват но не винаги Но те пък най много ловят а иначе за гума използвам подложка от мишка.
Защото тук по магазините няма материали за мухи от га викам на един магазин да ми вземат метални глави за нимфи онея ми викат че нямало в складовете от дет вземали стоката.
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

http://shop.fishing-mania.com/viewfly_1.php
от тук можеш да си поръчаш прилични (за България) материали. Доставката е безпроблемна и гарантирана.


Колкото до вълната за дъбинг, този материал позволява придаване на пухкавост и виталност на тялото, многобройните малки косъмчета помръдват във водата и дразнят рибата. Основен недостатък е, че вълната лесно навлъгва, задържа вода и в резултат мухите стават много тежки и потъват. Освен това, трудно съхнат...
предполагам, че правиш по-големи бръмбари - на кука 10 и по-голяма. За тях дебелината на гумата за подложка на мишка определено е недостатъчна. Виж микропорестите гумите в посочения по-горе сайт - има различни цветове.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vladi_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 7:45 pm
Местоположение: Павликени
Обратна връзка:

Мнение от vladi_ »

Ми може и да си взема такава гума :)
Иначе да правя и по големи бръмбаретки но предимно на 12-ка защто нама тук големи рибоcи :) Ми аз имам и една дебела гума за големите бръмбари пак е от подложка за мишка но маи за оптична незнам и аз точно но си е дебела и не потъват с нея :) Аз предимно ловя по р.Росиcа след язовира. Миналата год имаше много и добри кефали аз и не бях мухар де но един приятел ги ловеше на муха доста :) А тая год само едни дребни кефалета по десетина ст. е и някои друго мерно но рядко.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Ми няма ги читавите кефали там щот Мунчо баш у тоя район яко ги месарства и после ги шитка по рибопродавниците у Габрово :) :) :)

Пробвай малце по-надолу към вливането на Росица в Янтрата :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
vladi_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 7:45 pm
Местоположение: Павликени
Обратна връзка:

Мнение от vladi_ »

Но тои Мунчо над язовира ги лови а аз под язовира :) а и Мунчо и там да лови пак неможе да се излови само браконерите ги ловят с мрежи с какво ли още не. За тва няма едри :)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Хе хе , м тоя Муньо и бомбички им хвърля ей тъй да види що ще изплува :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

И после в буркани... :wink:
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vladi_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 7:45 pm
Местоположение: Павликени
Обратна връзка:

Мнение от vladi_ »

:) :) :) :)
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”