Пъстърва в аквариум

Модератори: Павел Иванов, sestrata

ni_ki82
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 3:46 pm

Пъстърва в аквариум

Мнение от ni_ki82 »

Здравеите, колеги фенове на пъстървовия риболов. Въпроса ми кам вас е малко по разлиЧен и е свързан с гледането на пъстърва в аквариум. Гледал ли е ниакой пастарвиЧки(балканка, американка или сивен) в аквариум и ако го е правил при какави условбиа( темп., О2-но садарй и др.)? Мерси предварително за отговорите.
mitko__05
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 11:34 am
Местоположение: Перник

Мнение от mitko__05 »

хаха за балканка съм почти сугурен че няма да стане обче за американка може не е толкова претенциозна пробваи пък каквото стане
"За ден на риба, господ два дава"-Мир Богев
Аватар
Циганина
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 4:06 pm

Мнение от Циганина »

:) Интересен въпрос .Аз не съм много "вешт" .
Предполагам че повечето хора ще ти се засмеят ,но невъзможни неща няма ! По пълна информация за условията на отглеждане може да получиш в развъдниците за тези риби . Най вероятно ще ти се наложи да създадеш умален размер на доста сложна откъм подръжка екосистема (тук идва въпроса за цената -но кеф цена няма :) ) Изхождайки от факта , че тези риби са студенолюбиви ще ти се наложи да имаш и охладител (или на- малкото да им нариваш лед :) -което е несериозно ) , течаща вода поне за 2 от видовете ще създаде допълнителни въпроси .... и наи накрая идва въпроса къде ще го разположиш :)
Имам преятел който гледа пъстърви в изкуствено езерце на вилата си с размери 2 на 4 м(приблизително), но той ползва извор който е в скалата зад вилата .Храни си ги с чернодробна и от време на време ги изкарва на скарата :) Не полага някакви особени грижи , дори има и кефали от близката река - не съм чул досега да са боледували . Но извора му решава доста проблеми ,който ако трябвада решаваш ......:(
Дано да съм бил полезен

Поздрави
Ако имате железче ,кортон ,нещо и друго дет да става за вторични , моля да ми го дадете :) Многу ми требвъ , Събирам за ляв ботуш ,че десин си намерих :) :) :)
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”