Защо и колко ?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Big_Predator
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 4:41 pm
Местоположение: Чирпан

Защо и колко ?

Мнение от Big_Predator »

Привет.Аз съм нов в мухарството и имам проблем когато замятам, та проблемът ми е че когато замятам ми плющи шнурът.Някой дали би ми помогнал.Другият мивъпрос е колко горе долу струва обурудването на комплека за правене на муха отделно или заедно няма значение.
Защо най-хубавите неща в живота свършват толкова бързо.
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Защо и колко ?

Мнение от Мунчо »

Плющят, защото хвърляш неправилно. Не ги изпъваш както трябва, не изнасяш шнура напред в нужния момент и т.н. Обикновено обаче по-скоро плющят лидера и типета. Ако ползваш по-тънък повод, нерядко дори мухата се откъсва при камшичното пляскане отзад.
Ето цените на инструментите - има използваеми менгемета за 15-20 лв, за още толкова може да вземеш останалите джаджи, ако си по-непретенциозен:
http://bfcflyfishing.com/product_info.p ... ts_id=1489
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Big_Predator
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 4:41 pm
Местоположение: Чирпан

Re: Защо и колко ?

Мнение от Big_Predator »

Прав си, но само да ми кажеш че хвърлям неправилно не е достатъчно трябва да ми покажеш(най-добре с клип).Мерси за инфото :smt023 .
Защо най-хубавите неща в живота свършват толкова бързо.
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Защо и колко ?

Мнение от rosboz »

Big_Predator написа:Прав си, но само да ми кажеш че хвърлям неправилно не е достатъчно трябва да ми покажеш(най-добре с клип).Мерси за инфото :smt023 .

Като искаш клипчета - отиваш в YouTube и търсиш fly casting techniques , но най - добре е някой практически да покаже на терен
ski today
work tomorrow
Аватар
muharcheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 202
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 9:41 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Защо и колко ?

Мнение от muharcheto »

Здравей колега,по принцип за да няма никакви дразнещи шумове(плющене,....)шнура трябва добре да се управлява-просто трябва да го изчакаш хубаво да се разгърне назад и да не бързаш да го мяташ напред.Колкото повече е шнура,толкова и повече ще чакаш-трябва му време,понякога ще ти се струва,че всеки момент ще падне,но ако има достатъчно скорост и строга фиксация високо горе,това няма да се случи.Хубаво е да се знае,че той няма собствена воля,той отива там където ти го пращаш и по начин какъвто ти го правиш.Закон е,че той винаги се движи от там от където минава и върха на пръчката.По принцип мятането се състой от две фази-дърпаш назад ,строга фиксация високо горе-(2:00h),и буташ напред пак с виксация напред и нагоре-(10:00h) .За да няма скъсани мухички във въздуха и уплетени стримери с по-дълги опашки се прави дрифт-съпровождане на мухата с ръка в крайната фаза точно преди да дръпнеш напред.
Успех!!!
Човек и добре да живее,рано или късно се жени.
Привет и НАСЛУКА!!!
Big_Predator
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 4:41 pm
Местоположение: Чирпан

Re: Защо и колко ?

Мнение от Big_Predator »

Мерси колега, помоща ти ми помогна и то много,МНОГО БЛАГОДАРНОСТИ. :prayer: :prayer: :prayer:
Защо най-хубавите неща в живота свършват толкова бързо.
Аватар
muharcheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 202
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 9:41 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Защо и колко ?

Мнение от muharcheto »

Найстина няма за какво колега-на точен въпрос и точен отговор.Повечето колеги питат каква точно въдица и макара да си купят (това става ли,....,какво мислите,....т.н.)без да са наясно какво точно трябва да правят с тях,мислейки,че като вземат определена марка и тя сама ще лови.Много време трябва да мине докато разберат точно от какво имат нужда и какво точно ше им пасне на тях.Най-важното е,че човек е решил да се посвети в тайнството на мухарството,а останалото е труд,мисъл и постоянство.
Човек и добре да живее,рано или късно се жени.
Привет и НАСЛУКА!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”