Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Модератори: Павел Иванов, sestrata

mike-mmm
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 10:47 pm
Местоположение: Бургас

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от mike-mmm »

Ами нормално там се правят редовно проверки. А те там са повечето Косовски Албанци - голяма напаст. Ходих там последно за 30 дена риболов и обиколих доста . Соча , Толминка , Сава и мн. други рекици но хората имат контрол там. А и някои от самите Словенци задържат по 1 риба. Виждал съм ги. Но едва ли е проблем 1 риба
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от Мунчо »

Полека-лека сигурно и у нас ще се появят колеги, които практикуват подобен стил риболов, щом е модерно. За момента си признавам, че не съм срещал такъв колега по реките - веднъж видях отдалеч един, който пусна рибата. Като се приближих, го попитах защо го е направил, но се оказа, че просто я е изтървал.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от pitcha »

Викам да спрем с майтапите, че става голям спам. Понеже аз съм виновен - се извинявам.
А и колегата е чувствителен на тема Хвани и Пусни, за което го подкрепям напълно.
Това става доста актуално във връзка с промените в закона и може би е добре да се обсъжда в съответната тема или в отделна.

Сега – за състезанието. Не мога да я пренебрегна тая покана. Таман щях да се навия и се сетих, че където и с когото и да съм бил – все ме разбиват. Не го моем тоя риболов и тва си е.
А и изскокна още един проблем – не моем се сети къде съм ги турил пъстърваджийските такъми. Некъде съм ги забутал след последния риболов, който не го помня кога беше. Сноши ги търсих и ги нема. Открих само една дънна въдица за каракуди и неколко пружини, ама не съм съвсем сигурен те за кво се използваха.

Като изскочат отнекъде такъмите ша фана някой от клуба, ако си спомня некое име, да ми покаже едно друго и съм готов. Може и сега да се побориме, но само ако ша е на дъно – ся ша прочета малко за захранките – да ги видя кви беха за пъстървите по реките.

Майтап бе. Пак не можах да се сдържа и пак се извинявам. Не го приемай сериозно.
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от Мунчо »

Няма нужда да ползваш пружините, груби са за целта! Взема се едно телескопче 4-5 метра, връзва му се половин-един метър от някакъв по-дебел и ярък канап за видимост, отдолу още толкова корда, нанизва се една малка подвижа сачма и това е цялата работа! Ако искаш, преди състоянието мога да ти дам цяла линия!
Призовавам всички колеги да спазват законовите изисквания за количество и размер на задържаните пъстърви, за да има и за останалите рибари!


п.с. Даже ако искаш, в случай, че състезанието е в събота, когато бат Стан обикновено е на работа, можем да повикаме един друг много добър рибар в нашия отбор - Боян, за да има някаква равностойност в борбата с колегата Майк :idea: :!:
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
mike-mmm
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 10:47 pm
Местоположение: Бургас

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от mike-mmm »

Moже и аз да поканя един колега които не се появява никъде по форумите но е много добър според мен . Казва се Иван Михайлов . Тъй като ставате много хора да взема и аз някои в моя отбор :)))) . Само да не съм ви стреснал с името ...... защото младежа работи като мухар !!! :)))
bae
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 12:00 pm

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от bae »

Ще играя със страшна сила за отбора на Мунчо :D Тази покана е чест за мене. Заедно ще пречукаме всички младежи, а дали работят като мухари, коминочистачи или Бог знае какаво няма значение. :!: :D
mike-mmm
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 10:47 pm
Местоположение: Бургас

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от mike-mmm »

Ok. Тогава бъдете в бойна готовност !!! Смажете шнуровете , подгответе мухиците за излитане и ще се срещнем на бойното поле ... :) Само ме притеснява едно : Като ни видят такъв силен отбор дали няма да се скрият всички петнисти рибоци ....
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от Павел Иванов »

Кът гледам как се развива темата и кът ваш любим мордератор де не спи сал да мисли как да ви възрадва , да зема да ви направя оранджеви как на Муня ника ? Тъй ем ще сте официално и в "спам групата" , ем ще сте си оранджеви ако ме разбирате , а ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
mike-mmm
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 10:47 pm
Местоположение: Бургас

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от mike-mmm »

Aз млъквам . За другите незнам
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”