Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Модератори: Павел Иванов, sestrata

mike-mmm
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 10:47 pm
Местоположение: Бургас

Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от mike-mmm »

Здравейте колеги. Интересува ме езеро - платено и лесно за ходене около него за един приятел които е стар и трудно ходи. Та да му е по лесен терена за риболов. Но също да има и достатъчно пъстърви ! И ако е красиво и високопланинско и с гора - ела или бор около него ще е още по добре. И инфо на какви мухици кълве там . Интересува ме за Август месец. Ако знаете и такава река около която е равно и лесно също ми пишете. Благодаря.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от gogibo »

Ловил съм на такова частно с мухарката преди години.Намира се по пътя от Самоков към Боровец
от лявата страна/по близо до Самоков/.От пътя не се вижда,но беше указано с табела.Добре зарибено с едри пъстърви и емоциите бяха големи.Дали все още съществува-самоковлии да кажат.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от Бат Стан »

В същия регион има и друго, намира се над Говедарци в посока Мальовица, вдясно от пътя. мисля, че има вариант за риболов "хвани и пусни"
Аватар
refab
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 2:13 pm

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от refab »

gogibo написа:Ловил съм на такова частно с мухарката преди години.Намира се по пътя от Самоков към Боровец
от лявата страна/по близо до Самоков/.От пътя не се вижда,но беше указано с табела.Добре зарибено с едри пъстърви и емоциите бяха големи.Дали все още съществува-самоковлии да кажат.
Не, това отдавна го няма - заличени са и двата малки водоема за платен риболов, които бяха един под друг. Мисля, че земите са купени от някакви богаташи или фирми, уж за да правят някакви големи работи, които особено сега, покрай кризата, сигурно са изоставени или незавършени, тези платени водоеми ги няма вече.
Аватар
refab
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 2:13 pm

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от refab »

Бат Стан написа:В същия регион има и друго, намира се над Говедарци в посока Мальовица, вдясно от пътя. мисля, че има вариант за риболов "хвани и пусни"
Това сега го отрих в интернет, има и клип, от който се вижда, че е развъдник, където има риба до риба, т.е. това е само да си доставиш риба, а не да риболовстваш:

http://bulgariatravel.tv/landmark/get/296
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от gogibo »

Лошо! Язък за хубавите езера и природата наоколо.
Сещам се и за яз.Доспат,но трябва да си с лодка.Привечер,недалеч от брега,пъстървите гонят
насекоми на повърхността.Шанса е по-малък,но пък кефа при успех е незабравим.
Аватар
muharcheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 202
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 9:41 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от muharcheto »

refab написа:
Бат Стан написа:В същия регион има и друго, намира се над Говедарци в посока Мальовица, вдясно от пътя. мисля, че има вариант за риболов "хвани и пусни"
Това сега го отрих в интернет, има и клип, от който се вижда, че е развъдник, където има риба до риба, т.е. това е само да си доставиш риба, а не да риболовстваш:

http://bulgariatravel.tv/landmark/get/296
.

Мисля,че точно този все още работи или поне така беше до миналият август-20 лв. хващаш и пускаш и куки без контра.
Човек и добре да живее,рано или късно се жени.
Привет и НАСЛУКА!!!
Mr.LPXe
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 6:54 pm

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от Mr.LPXe »

Моля, някой да потвърди за този водоем, щото преди месец - два ми казаха, че и той вече е в историята.
Аватар
Shumolini
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:08 pm

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от Shumolini »

refab написа:
gogibo написа:Ловил съм на такова частно с мухарката преди години.Намира се по пътя от Самоков към Боровец
от лявата страна/по близо до Самоков/.От пътя не се вижда,но беше указано с табела.Добре зарибено с едри пъстърви и емоциите бяха големи.Дали все още съществува-самоковлии да кажат.
Не, това отдавна го няма - заличени са и двата малки водоема за платен риболов, които бяха един под друг. Мисля, че земите са купени от някакви богаташи или фирми, уж за да правят някакви големи работи, които особено сега, покрай кризата, сигурно са изоставени или незавършени, тези платени водоеми ги няма вече.
Това бяха любимите ми водоеми (и не само на мен, предполагам) за риболов на пъстърва на платено... За огромно съжаление, ги съсипаха... Сега обаче има платен водоем за риболов на пъстърва пак в същата посока (Самоков - Боровец), веднага след излизане от Самоков вдясно. Това е един черен път и мисля, че има табелка. Той е съвсем нов, мисля че миналата година го откриха... Е, не е като предишните, но пак е нещо... За Говедарци, доколкото чух от познат, би трябвало вече да е открито, като таксата наистина е 20лв... 8)
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от jagger1 »

А има ли някой актуално инфо за Говедарци, по колко се заплаща пъстървата, ако искам да си задържа някоя?

Като рибарник, предлагат ли зарибителен материал? Евентуално някакви цени?
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от Vid »

muharcheto написа:
refab написа:
Бат Стан написа:В същия регион има и друго, намира се над Говедарци в посока Мальовица, вдясно от пътя. мисля, че има вариант за риболов "хвани и пусни"
Това сега го отрих в интернет, има и клип, от който се вижда, че е развъдник, където има риба до риба, т.е. това е само да си доставиш риба, а не да риболовстваш:

http://bulgariatravel.tv/landmark/get/296
.

Мисля,че точно този все още работи или поне така беше до миналият август-20 лв. хващаш и пускаш и куки без контра.
Два пъти съм го посещавал. Последния път беше по великденските празници тази година, водоема си работеше, но нямаше или по скоро имаше 10-20 риби в целия водоем. Човекът там каза, че очаквали зарибяване в най скоро време. Иначе рибата взема основно на плувка-червей, чат пат и на муха, а на въртележки и въобще спинингови похвати, не.
Иначе местото е много приятно, а таксата за риболов беше 2-3 лв. и към 10 лв на килограм уловена риба. А тези 20 лв., които колегата споменава са само при участие в състезание, поне така си спомням....
п.п. Малко преди да се стигне да водоемчето има едно ресторантче-мотелче в ляво от пътя, останахме с добри впечатления...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от Д-р Флекс »

"Говедарци" е много приятно място, но водоемът е малко малък. Друго много подходящо за мухарене при търсените условия място е комплекс "Върбака", на входа на село Рибарица откъм Тетевен. Водоемът е по-голям, проточен е, освен пъстърва има и клен, миналия сезон имаше поне две мухарски събития там. Непосредствено отзад минава река Бели Вит. Ето сайта на комплекса:
http://www.varbaka.com/index.html
mike-mmm
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 10:47 pm
Местоположение: Бургас

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от mike-mmm »

Д-р Флекс интересно ми е за Тетевен ... Благодаря на всички за отговорите. Интересното е как в държава като България с толкова много мухари няма нито един такъв водоем ??? С всяка измината година имам чувството че ВЕЦ-овете и язовирите стават все повече и повече а ние си мълчим !!! И накрая ще си закачим мухарките по стените и ще си ги гледаме.
mike-mmm
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 10:47 pm
Местоположение: Бургас

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от mike-mmm »

Д-р Флекс току що разгледах сайта но това място ми изглежда по скоро шаранджийско с мътна вода. Не знам дали ще е добро за мухарене на пъстърви ?
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Езеро за риболов на пъстърви с муха ( платено )

Мнение от jorro11 »

[quote="jagger1"]А има ли някой актуално инфо за Говедарци, по колко се заплаща пъстървата, ако искам да си задържа някоя?

Плаща се по 2 лв на пръчка + 10лв на кг.Ако искаш само да хващаш без да задържаш риба по 20лв , като куките са без контра и рибите се пускат , както написа колегата по горе.

Другото по пътя за Боровец от дясната страна към момента не си заслужава.Има в него сивени по педя като са доста на рядко.Ако хванеш 2-3 риби ще е добре.Басейна е много малък.

Най-доброто място за подобен риболое беше точно този, който се намираше по пътя на Боровец , но от дясната му страна..Но уви остана в исорията...
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”