Въпрос на начинаещ щукар

Модератори: Павел Иванов, sestrata

korni90
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 12:42 pm

Въпрос на начинаещ щукар

Мнение от korni90 »

Здравейте искам да ви попитам за избор на стример за щукаи шнур.Имам мухарка 5/6 клас та какви примамки мога да хвърлям и с какъв шнур.
Благодаря предварително.
sis79
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 2:26 pm

Re: Въпрос на начинаещ щукар

Мнение от sis79 »

Разгледай този сайт: http://akulata.com/reports3.html
Излетите за щука са групирани малко по-долу.
Мисля, че ще намериш всичката информация, дето ти е необходима.
korni90
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 12:42 pm

Re: Въпрос на начинаещ щукар

Мнение от korni90 »

Мерси колега но не успях да науча всичко което ми интересуваше.
Искам някой да ми даде съвет с какъв шнур да ползвам от какви материали да изработвам примамките за моя по нисък клас мухарка,как да построя линията си ....
Благодаря предварително.
m101
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 4:12 pm

Re: Въпрос на начинаещ щукар

Мнение от m101 »

За да ловиш щука на стример с мухарка ти трябва друга мухарка най - напред. Това е така, защото стримерите се напояват с вода и стават доста тежки и за да можеш да замяташ на нормална дистанция ти трябва по - тежък шнур, а оттам и по твърда пръчка. Тук имам предвид 9-10 клас примерно. Ако пробваш с въдица клас 5-6 ще се натоварва много здраво и просто няма да може да се замята, тъй като огъването й ще е по - голямо. Дори да вземеш шнур 9 клас линията няма да е балансирана и ръката ти ще се изморява много бързо.
korni90
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 12:42 pm

Re: Въпрос на начинаещ щукар

Мнение от korni90 »

Благодаря колега.Интересуват ме стримерчета които мн по малко поемат вода и могат да се хвърлят с такива пръчки,а това е възможно защото моя съсед с 5ти клас мухарка и 5 клас шнур и прави мн стабилни дистанции 20 метра+ и лови доста но по стечение на обстоятелставата не иска да ми помогне с инфо,но това е друга тема.
Благодаря предварително.
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: Въпрос на начинаещ щукар

Мнение от BIGVAS13 »

Здравей колега.Погледни филма на Росен и ще ти се изяснят доста неща.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wRr9SJekzE
Също така можеш да намериш доста информация от сайта му :
http://www.flyfishing.iantra.com
Никой не те кара да ловиш щука с 15 -20 см. стримери.Аз ползувам до 10 см.
korni90
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 12:42 pm

Re: Въпрос на начинаещ щукар

Мнение от korni90 »

Благодаря за информациата :)
Поздрави.
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Въпрос на начинаещ щукар

Мнение от Росен »

korni90 написа:... с какъв шнур да ползвам от какви материали да изработвам примамките за моя по нисък клас мухарка,как да построя линията си ....
Шнур с максимално къса глава:
Изображение

Примерно Bullet на Guideline - аз ползвам такъв за 11-ти клас, гледам имат и 6-ти такъв. С 8-ми клас ползвам Pike на Scentific Anglers (3M), но мисля, че те няма да имат по-нисък клас. Има и други фирми със шнурове с подобни глави.
Личното ми мнение е обаче, че ако ще даваш 100 лв за такъв шнур (5-6-ти клас) много по-добре е да си купиш един 9-ти клас + още една мухарка - BFC имат чудесно предложение за много прилични пари. Така поне ще си решиш проблема.

За материалите - тънки и леки куки (Даичи имат подобни куки, които са за басове, не за щуки, но стават), материали - само пера и никакви заешки козини. От козината единствено бъктейл или катерича опашка. Има един морски стример наполовина от стримера Closer Minnow на Bob Closer и наполовина от стримера Lefty Deceiver на Lefty Creh - затова и стримера се казва "Half & Half":

Изображение

Но много внимаваш с теглото на очите - дори вероятно ще трябва и да ги махнеш. Даже като се замисля по-добре си направи чистия Дисийвър на Лефти:

http://www.west-fly-fishing.com/fly-pat ... eiver.jpeg

Линията ще я видиш от филма.

За кастинга - там е много сложно и ще бъде предмет на втория филм - не мога с един пост да го обясня.
Като цяло мъка ще си е с 5-ти клас, не че не съм го правил, но гледам да не си го причинявам ... мисли в посока още един прът ако наистина те кефи да ловиш щуки ...

Ето една с 5-ти клас от Дунава за надъхване:

Изображение
korni90
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 12:42 pm

Re: Въпрос на начинаещ щукар

Мнение от korni90 »

Благороря ти сърдечно Роска за савета и имаш мн ама мн прилишни неща в саита които са ми мн от полза.Ще потърся нова въдичка....с 5 клас само кленчоци за сега. :)
Поздрави :)
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”