Първи Неделен Муховръз за 2013

Модератори: Павел Иванов, sestrata

BFC
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 8:28 pm
Обратна връзка:

Първи Неделен Муховръз за 2013

Мнение от BFC »

Здравейте Колеги,
Организираме първия за годината "Неделен Муховръз" на 20.01.2013 в неделя след 10.00 часа в нашия офис!Последната за годината сбирка мина под знака на домашната ракия, туршията и кастинга.Да се надяваме, че наближаващия сезон ще активизира връзвачите да покажат "секретните" нимфи :D
Уиски и кафе ще има за всеки!Очакваме ви!
Поздрави
BFC Team
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Първи Неделен Муховръз за 2013

Мнение от pitcha »

Ники, някои работи ви ги казах по телефоните, други съм пропуснал.
И понеже знам, че мислим еднакво с много от вас за много неща, а пък ако не се изокам – ша се взривя – те ви още малко подробности. Тема за размисъл, докато измъчвате менгеметата с тия ваште сложни мухи.

Ето за какво иде реч по-подробно. Вчера и оня ден бях на срещи в ИАРА по темите нощен риболов и ограничения за стопански риболов в Целогодишната Забрана 2013.
И там киснеше некъв тип – Емо Петрунов от клуб Острието. Заедно с един долнопробен каун от СРЛБ – Вальо Симов – дуднаха против промените в забраната за Cath&Release реките – което вкарахме с подкрепа от вас тая година. Дуднаха и против закона – искат и през седмицата да можело да се прибират риби.

И тоя малоумник - Емо Петрунов, ме гледа в очите и разправя на всички, че като съм хванал некоя пъстръвка - немало що да я пускам, щото щяла да умре и без това? Он че ми кае нещо на мене? За пъстървите???
И другия цоцолан от СЛРБ – дето не е виждал пъстърва на живо - и той му приглася. Щели да пишат възражения по тия въпроси.
На първата среща им приглася и некъв търбух, който май беше шеф на Българска Федерация по Риболовни Спортове.

Що ви ги казвам тия неща - не е защото ще успеят. Нема никъв начин. Просто не знаят срещу какво се изправят!

Обаче вчера и днес само набирам скорост и скоро ша гръмна. Да ги знаете тия неща и вие, и да имате предвид като се състезавате с Острието например.
Ако имате някакви отношения и със СЛРБ или с БФРС – пак да го имате предвид.
Някои от вас са и видри, а те май членуват в тия мошенически организации.
Ваша работа, но си мисля, че не трябва да ги легитимирате повече.

Имам и следната молба – съобщете ги тия неща на всички клубове, които познавате. Някои от тях вероятно членуват във федерацията по риболовни спортове и могат евентуално да повлияят.

Те така – изоках се и не ми мина. Поздрави.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Първи Неделен Муховръз за 2013

Мнение от Павел Иванов »

pitcha написа:...И там киснеше некъв тип – Емо Петрунов от клуб Острието. Заедно с един долнопробен каун от СРЛБ – Вальо Симов ...
Личи си че от скоро се занимаваш с тез неща :wink: Да видиш навремето "светата троица" , упоменатите двама + Николайчо Никулдена , какво чудо бяха и какви ги редяха :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Първи Неделен Муховръз за 2013

Мнение от pitcha »

Ми като сте ги търпяли да ги приказват, ко да праим.
Обаче въобще не е проблем какво те приказват и къде го приказват. Дори не е такъв проблем, дето се обозначават от името на СЛРБ и БФРС.
Проблем ще е ако тия организации наистина мислят това, дето тия галоши го приказват. Не кой знае къв де – за Пъстървите каквото има да става – ще стане. Без значение те какво искат – това го гарантирам.
Тия дни сметам да проверя – дали СЛРБ и БФРС са ги упълномощавали да ги приказват тия глупости.

Най-големият проблем е, че като се организира некое състезание, и то от хора които познавам и знам, че са по-луди от мене дори – допускат да се състезават и от Острието например. Хем се оказва, че са ги знаели що за стока са. И ядат и пият заедно после. А те работят обратно на всичко, за което наште хора са се надявали да стане. Те това нема как да го разбера.

Абе въобще – нещо ме е гепила Харата, де да видим докъде ша стигна. Баш в края на забраната да се случи тая тесла. Да се мъча, не моем се сети за по-неподходящо време.

Ша зема да го посетя тоя Муховръз, та да вържа некоя сложна муа – белким ми мине.
Само ме е страх, да не подпаля козините и перушините там, че нещо ми се е нажежил погледо /в момента стапям стъкло за дванаесе секунди, снощи – за осем/. Да не останат без демонстрационен матриал за останалите муи.

Ако не ми мине – мечките да му мислят!
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Първи Неделен Муховръз за 2013

Мнение от Росен »

pitcha написа:... Ша зема да го посетя тоя Муховръз, та да вържа некоя сложна муа – белким ми мине ...
... оглеждай се само да не те изненадам ...
BFC
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 8:28 pm
Обратна връзка:

Re: Първи Неделен Муховръз за 2013

Мнение от BFC »

Мисля, че това, което е прието ще си остане и каквото и да се опитват да променят в 90-тата минута няма да мине - много хора и клубове стоят на правилната позиция :D
Връщане назад няма!!!!!
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Първи Неделен Муховръз за 2013

Мнение от pitcha »

Хм,
Днеска отивам аз на Муховръза и кво да скивам – пред офиса на BFC нема кьорав мухар? Самият офис – затворен?
Обаждам се на Ники и той ми твърди, че било за другата седмица? Доста странно – кой обявява такива неща цял месец по рано? И къде го е обявил???
Според мен просто са разбрали в какво състояние на духа се намирам и са го отложили по целесъобразност.

А тъкмо снощи измислих една яка муха, с която да ги разбивам. Даже се снабдих с косми от лявото ухо на кучето на съседката – булдог. И се пробвах да я тренирам /мухата, а не съседката/ на шлосерското ми менгеме, но се случи малък провал – докато монтирах куката №00 и пробвах да вържа конеца с един от възлите на Росен – нещо ми се завързаха пръстите и сега така си седят. Немат развръзване.

По-лошо – от Природния Парк Витоша току що ми свирнаха, че мечките се събудили и панически емигрирали нанекъде. За трета поредна година? Изглежда некой ги е предупредил. Или – да не би да правят неква причинно-следствена връзка, свързана с края на Забраната и нещата, дето им се стоварват по това време? Доста са умни тия животни.

Майтап бе – верно ходих, и верно ги нямаше. /Мухарите, а не мечките/
Къде ми е акъло и кво съм гледал ...
Нормално – за последните дни на Забраната.

P.S.
Ники – верно няма да могат. Обаче трябва да се направи нещо по въпроса. Ша го обсъдим, като успея да го уцеля най-после тоя Муховръз.
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Първи Неделен Муховръз за 2013

Мнение от Росен »

pitcha написа: ... като успея да го уцеля най-после тоя Муховръз.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Първи Неделен Муховръз за 2013

Мнение от searnox »

Колеги, скоро ще има ли събитие на което начинаеш мухар мераклия може да понаучи нещо полезно.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”